Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak egyesek úgy oda...

Miért vannak egyesek úgy oda P. Lili beszéde miatt?

Figyelt kérdés

Én meghallgattam a szöveget. Szerintem egész korrekt.

Vannak benne trágár szavak? Vannak. 4.5 perc alatt összesen 9, ha a "rohadtul"-t is annak vesszük.


De vegyük sorra:


"Nem inge, kvár anem veszi magára" - a szöveg szerint ez egy idézet, már maga az ismétlés is noymatékosítást szolgál, amire a trágár szó csak ráerősít, szóval retorikailag helyén van.


Legfaszább - mai nyelvezet, informális, de nem tekintendő trágár szónak


"Ki tudod törölni a gondolkodást? A fszt" - Erős nyomatékosítás, retorikailag teljesen a helyén van.


"Leszarjuk ki az apa, az anya" - nyomatékosítás, retorikailag rendben van, ráadásul a fiatalok (30 és alatta) egyszerűen így beszélnek, szóval teljesen természetes


"HírTV: Ki kinek a fszát szopja teli erőből" - a média minőségének drasztikus leképzeése, retorikailag rendben van. Nekem erről amúgy Tankcsapda Agyarország c. száma jut eszembe.


"A fszomat az ideológiába" - basic életérzés a mai politikát illetően. Hűen tükrözi azt az indulatot ami az Y generációt és az utánuk születetetteket jellemzi a politikával kapcsolatban. Nem csak retorikailag van helyén, de nem is lehet másképp kifejezni már ezt az érzést.


„Bzi libsik azt aakrtják” - idézet, nem kell messzire menni hozzá, szerintem itt a kérdés alatt is lesznek ilyen válaszok:D


Rohadtul nem - Ez trágár? Tegyük fel, hogy igen. Ezt le lehetett ovlna cserélni egy "baromira nem"-re, de az az igazság, hogy a "nagoyn nem" az elég bénán hatna.


"Kibszott jövő" - nyomatékosítás, retorikailag helyén van, ráadásul a szöveg legvége ami nem maradhat hangsúly nélkül, szóval a szöveg tulajdonképpen meg is követeli.


Szóval mi a gond? Eleve elég kis százalékát teszik ki a szövegnek, bár tény, hogy miután legtöbbször a mondandó nyomatékosítására vna használva, így pont fókuszpontba kerülnek.

De egyértelműen nem mondható rá, hogy "végigtrágárkodja" vagy hogy folyamatosan csak ilyen szavakat használna. Szinte mindegiyknek helye és szerepe van a szövegben.


Illetve még azt is érdemes megemlíteni, hogy ez nem TV-s vagy rádiós szereplésre készült, így nem volt szempont ezen médiumok szabályzatának figyelembe vétele. Inkább az kérdéses, hogy NMHH-s szempontból hogy adhatták ezt le ezeken a felületeken. Bár gyanítom nem adták le mind a 4 és fél percet...


Szóval... miért is kell pontosan kiakadni ezen a szövegen?



2022. okt. 26. 13:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%
Keményen megérintette a fidernyákok érzékeny lelki világát.
2022. okt. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Nem vagyok oda!

Mocskos

2022. okt. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
Mert ki LEHET rajta akadni és bele lehet kötni, a kormánynak és droidjainak ez pont elég, hogy megpróbálják nevetségessé tenni a tüntetéseket és degradálni a résztvevőit.
2022. okt. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%
Valamin mindig nyüszíteniük kell ezeknek a keresztény-konzervatívoknak. :D
2022. okt. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 mindentudó99 ***** válasza:
74%
Engem nem érdekel. Annál inkább érdekel miért gondolja azt valaki ha trágár módon ad elő valamit azzal majd hatásosabb lesz a beszéde. Gyakorlailag akár Blanka esetében pont a forditottja lett. Senki nem igazán tudja miről is beszéltek. Mert senki nem arról beszél. Te se kérdező. Ennyi értelme volt. Kb semmi.
2022. okt. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

5, hát Villon, petőfi, Pázmány is gondolta így és... ami azt illeti, igazuk van, ez egy létező retorikai fogás és megfelelő arányban nagoynis átütő eredményt tud elérni.

és ha azt nézzük... hány beszéd volt idén pedagógustüntetéseken? És hányra emlékeznek az emberek?:D

Tény, hogy sokan foglalkoznak a stílussal, bár gyanítható, hogy pont azért, hgoy elvonják a figyelmet a tartalomról. De ha valaki vette a fáradtságot meghallgatni magát a beszédet, kétlem, hogy az jönne le neki, hogy "na, folyamatosan kígyó-béka jön ki a száján", mert egyszerűennem így van. Akik a stílus miatt pattognak, elég valószínű, hogy nem is hallották az egész szöveget.


Kérdésemmel a GYK táborát célzom, akik mantrázzák, hogy mennyire mocskosszájú volt a elány, de idézni egy sort se tudnának a szövegből.

2022. okt. 26. 13:44
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként utálom a Fideszt és a tanárok oldalán állok, de az ilyen obszcén sutyerákok, mint P. Lili és társaik, már most készítik elő a 2026-os Fidesz 2/3-ot. Ami elég szomorú.
2022. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

8, nope.

Ha Lili besédéében a kérdésben kiemelt szavakat lecseréled jelentésében egyenértékű, de nem trágár szavakra, ugyanazt a jelentést kapod, de a stílus 100%-ban nyomdaképessé válik.


Amit te írtál abban meg

"a jó.......va anyját bssza szájba" - ha ennek a jelentését lecseréljük, még mindig azt tartlamazza, hogy szexeljen az anyjával, ami még mindig nem tűr nyomdafestéket:D


"kiba...... gci" - személy megjelölése puszta jelzőkkel


A többi meg mind csak lealacsonító jelző lényegében.


A te mondatod "lecsupaszítva":

"Szexeljen orálisan az anyjával az, aki nem tesz semmit, hogy egy senki ilyet mondjon."


Lássuk be, amíg Lili szövege trágár szavak nélkül is teljes mértékben tartalmazza ugyanazt a jelentést, mint trágár szavakkal, addig a te szöveged lényegében értelmetlenné válik trágár szavak nélkül.


Tehát a te szövegedben a trágár szavak nem nyomatékosítanak, hanem maga a trágárság a szöveg létezésének oka.


A kettő ég és föld.

2022. okt. 26. 14:11
 9/18 Dzsonszi ***** válasza:
77%
Kérdező el kell hogy keseritselek, de ez a stílus nem csak a Fideszeseket zavarja, hanem bárkit aki nem tud azonosulni ezzel a suttyó stílussal. Egy nemzeti unnepen több ezer ember előtt, egy tényleges probléma miatt osszegyult tömeg előtt így viselkedni.... és azzal hogy kialltok az ilyen forma mellett csak logdositek tovább az embereket a Fideszhez.
2022. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

9.

Így igaz!

Engem Nagyon zavar, pedig ellenzéki vagyok

2022. okt. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!