Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem a tanári végzettségh...

Miért nem a tanári végzettséghez kötik a fizetést?(Reál tárgyasok matek/kémia/biológia/fizika több pénzt kapnának mint a történelem/rajz/ének/testnevelés/magyar/idegen nyelvű tanárok)

Figyelt kérdés
Leginkább a reál tárgyas tanárokból van hiány a többiből elég sok van mert ugye azokhoz nem kell sok ész elvégezni, míg aki ért a reál tárgyakhoz inkább megy a versenyszférába és ezekből az emberekből jóval kevesebb van mert reál tárgyak nem mennek mindenkinek.

2022. okt. 30. 09:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
20%

"Na és te hányat csináltál meg ezek közül kedves KOMMENTELŐ?"

Diplomát? Csináltam.

De nem humán területű diplomám van. Írtam is hogy miért nem.

2022. okt. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
18%

"Csináltam.


De nem humán területű diplomám van. Írtam is hogy miért nem."


Az érvelésed az volt, hogy a kérdező megcsinálta e a tanári diplomákat, amikről beszélt. Ezeket te se csináltad meg, tehát ilyen alapon te se szólj bele. Amúgy az hogy egy embernek személy szerint nehezebb lenne e egy adott szak, az még mindig nem jelent semmit sem, ha általánosságban könnyebb. Kivételek mindig vannak.


"Nem, nincs feltétlen igaza. Ami az ómagyar vagy óangollal foglakozik, az miért lenne egyszerűbb? Beszélsz tán óangolul? Vagy nyelvfilozófiát tanultál? Fejlődéslélektant?"


Ennyi erővel miért tartják az emberek az orvosi egyetemet (szakot) kifejezetten nehéznek, még azok is akik nem jártak oda? Hiszen ha valaki nem járt orvosi egyetemre/orvosi szakra, az mégis honnan tudja, hogy ez nehezebb a közösségszervező szaknál? Járt mindkettőre? Nem. Akkor honnan tudja?


Ezt az irreális példát csak azért hoztam, hogy miért hibás az érvelésed.


Viszont ha szerinted a humán szakpárok nem könnyebbek a reál szakpároknál, akkor vagy te nem írsz igazat, vagy akik a közoktatása témakörben vannak. Márpedig te a politika témakörben vagy, ők meg a közoktatásban, tehát ebből kiindulva ők jobban tudják.

2022. okt. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Írtam, hogy én angol - magyar szakos tanár hallgató vagyok, ezért tudom, hogy a humán szak sem egyszerűbb másnál. Az emberek nagyon nagy része abban a hitben él, hogy a magyar csak büfé szak, meg csak olvasgatni kell. Ez egyáltalán nem igaz. Az irodalom eleve jóval kevesebb mint a nyelvészet, és itt irodalomtudományról beszélünk, nem egy középiskolai "olvass egy Móricz regényt" témáról.
2022. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ezeket te se csináltad meg, tehát ilyen alapon te se szólj bele."

Sokkal több rálátásom van így is mint a kérdezőnek.


"az még mindig nem jelent semmit sem, ha általánosságban könnyebb. Kivételek mindig vannak."

Az emberek már pedig nem egyformák. Általánosítgathatsz, de nem lesz reális a kép.


"Ennyi erővel miért tartják az emberek az orvosi egyetemet (szakot) kifejezetten nehéznek, még azok is akik nem jártak oda? "

Mert ezt hallották róla. Meg mert sokan meghallják hogy hány évig tanul egy orvos és egyből ledöbbennek mikor minden más területen is kell annyi ideig tanulni nagyjából hogy megkapd a doktorid.


Egyébként ez olyan hogy sokan hiszik azt hogy a tanárok alig dolgoznak valamit. Attól még hogy sokan hiszik nem lesz igaz. Csak az emberek tudatlanságát mutatja.


"akkor vagy te nem írsz igazat, vagy akik a közoktatása témakörben vannak"

Gyakori kérdéses válaszokra hivatkozol?

2022. okt. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Magyar-matek szakos tanár vagyok, akkor most hova soroljam magam a te elképzelésed szerint?
2022. okt. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan ördögtől való, amit a kérdező gondol, csak rosszul fogalmazta meg. A hiányszakos tanároknak lehetne több fizetést adni, ezzel a motivációval irányítani erre pályára az embereket.

Volt ilyen az orvosoknál is, a hiányszakmát képviselő orvosnak több fizetést ígértek egy adott helyen, mint más szakvizsgával rendelkező kollégáinak.

És a reál szakok valóban nehezebbek a humán szakoknál, mert pl a matek, fizika vagy kémia megértéséhez kell érzék, azokat nem lehet "csak" bemagolni. De ezt mindenki tudja, aki iskolába járt. Nem véletlen, hogy a legtöbb gyereknek nem ezek a kedvenc tantárgyai.

Azért is van hiány az ilyen szakos tanárokból, mert inkább humán szakot választanak a leendö tanárok, mert úgy érzik, nehéz lenne a reál szak.

2022. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de egy irodalmat vagy nyelvtant sem lehet csak úgy "bemagolni"...
2022. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem kell sok ész egy törihez? Ülj be majd egy középkorra a PTE-n. Aztán nézz már meg egy ének szakos tematikát.
2023. aug. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!