Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem a tanári végzettségh...

Miért nem a tanári végzettséghez kötik a fizetést?(Reál tárgyasok matek/kémia/biológia/fizika több pénzt kapnának mint a történelem/rajz/ének/testnevelés/magyar/idegen nyelvű tanárok)

Figyelt kérdés
Leginkább a reál tárgyas tanárokból van hiány a többiből elég sok van mert ugye azokhoz nem kell sok ész elvégezni, míg aki ért a reál tárgyakhoz inkább megy a versenyszférába és ezekből az emberekből jóval kevesebb van mert reál tárgyak nem mennek mindenkinek.

2022. okt. 30. 09:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

"... van mert ugye azokhoz nem kell sok ész elvégezni..."

Biztos több ész kell hozzá, mint egy ilyen kérdés kiírásához.

2022. okt. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

"ugye azokhoz nem kell sok ész elvégezni, "

Te már csak tudod. Hányat is csináltál meg?


Én nem vagyok tanár de láttam mit kellett megcsinálnia egy tanárnak a diplomájához. Hát nekem az nem ment volna. Pedig a reálos területek nagyon jól mennek.

2022. okt. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek elvégzett szakok, egyik sem tudná helyettesíteni a másikat.

Nekem a nővérem bukott el a tanárképzőn, mert kornyikálnia kellett volna, azt hiszem Magyar, meg történelem szakra jelentkezett....felvették máshova.

2022. okt. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sok ész elvégezni?

Biztosan tanultál sokat. Én angol magyar szakos tanár leszek. Ha nem kell sok ész, akkor gondolom elméleti, alkalmazott nyelvészet, pragmatika, retorika, deskriptív mondattan, szofajtan és alaktan, nyelvtörténet, ómagyar és óangol nyelv ismerete stb... ezek gondolom mind mennének neked is. Természetesen minden ugyanúgy angolul is.

2022. okt. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Az a baj, hogy a pedagógusnak pont ugyanazt meg kell tanulnia, mint egy másféle diplomát szerzőnek azon a tudományterületen, ellenben eleve lehet tudni, hogy a munkája és a fizetése nem lesz azonos. Ezért aki pénzt akar keresni az nem tanárnak megy.

Mérnökként csináltam meg a tanári diplomámat is és nem kellett sokkal kevesebbet megtanulnia a szakomban a tanároknak, mint nekem mérnökként kellett - persze a szakirány többlete nélkül. Próbáltam öreg fejjel egy olyan szakot is elvégezni amihez a mérnöki diplomám nem volt elég - és nem ment, pont a szak tárgyainak nehézsége miatt. Egy fizikatanárnak is megtanítják azt amit egy fizikus tanul, egy matektanárnak is meg kell tanulnia olyan dolgokat amit egy statisztikusnak vagy egy egyetemi matematika oktatónak kell tudnia, ahogy a biológia tanárnak is éppen olyan komoly a képzése biológiából, mint amit az egészségügyben dolgozóknak kell tanulnia. De a történelem vagy irodalom tanárok képzése is nagyon komoly.

Nem azért van a tanári pályán sok olyan ember aki nem jó tanár vagy nem megfelelő a tudása, mert az egyetemeken olyan könnyű lenne a tanárképzés, épp ellenkezőleg. Mivel nagyon is nehéz minden szakterületen a képzésük, aki ezt már képes elvégezni az ha teheti akkor nem minimálbéres kezdő fizetéssel megy el tanárnak, hanem egy céghez megy el a többszörösét megkeresni, ahol csak az kell, hogy legyen valamilyen diplomája.

Emiatt a pályán azok maradnak meg, azok lesznek tanárok évtizedeken át, akik vagy annyira elkötelezettek vagy nem is lennének képesek más munkát végezni, mert diplomásként nem találnának olyan állást ahol többet keresnének. Az utóbbiak lesznek nagyon diákgyűlölők és akik miatt sokan utálják a tanárokat, mert a saját sikertelenségét vezeti le a diákjain.

De hogy jön ide a kérdésed eleje, hogy "Miért nem a tanári végzettséghez kötik a fizetést?"

Ahhoz van kötve.

Lehet egy ideig pedagógus végzettség nélkül is tanítani, de csak óraadóként - azzal nagyon keveset lehet keresni, utána szerződésesként, pedagógus állásba csak úgy vesznek fel ha vállalod, hogy pár éven belül megszerzed a pedagógus diplomát is.

Ahogy el van választva a bértáblában a főiskolai és egyetemi diploma bérezése is egymástól. Hogyan másképpen kellene még tanári végzettséghez kötni a fizetést?

Netán úgy gondolod ha tanári diplomája van akkor egy cég kereskedelmi vagy más állásában ne kereshessen annyit, mint akinek meg nem tanári diplomája van?

2022. okt. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A lányom iskolájában lasszóval kell fogni a nyelvtanárokat, mert egy felsőfokú angollal legalább a tanári bér dupláját keresi meg az ember egy SSC-ben.
2022. okt. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Jezusom hogy lehetnek ennyire hülyék az emberek ???

Kedves kérdező, remélem jo sok történelem szakot elvégeztél.

2022. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#6 Ez már így volt 15 éve is amikor az én gyerekem iskolájában nem volt elég nyelvtanár.

Aki tanítani tudja az angolt az fordítani, tolmácsolni is tudja és tudja tanítani sok pénzért is egy fizetős nyelviskolában. Azok mennek iskolába tanítani akik szeretnek ezekkel a gyerekekkel, állandó osztályokkal foglalkozni és akiknek megfelelőbb az iskolai munkaidőben dolgozni, nem akarnak pont akkor tanítani amikor mások már végeztek. A fizetős nyelviskolák órái általában délután, este és hétvégén vannak. Ahogy a turizmus is jellemzően sok nyelvtanárt vesz át és ott is inkább akkor van a munkaidejük amikor mások ráérnek pihenni.

2022. okt. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
7%

"Te már csak tudod. Hányat is csináltál meg?


Én nem vagyok tanár de láttam mit kellett megcsinálnia egy tanárnak a diplomájához. Hát nekem az nem ment volna. Pedig a reálos területek nagyon jól mennek."


Na és te hányat csináltál meg ezek közül kedves KOMMENTELŐ?


A Közoktatás,Tanfolyamok részleg alatt már ki lett beszélve, hogy egy reál szakpáros sokkal nehezebb tanári szakon.


A kérdezőnek igaza van abban amit írt.

2022. okt. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs feltétlen igaza. Ami az ómagyar vagy óangollal foglakozik, az miért lenne egyszerűbb? Beszélsz tán óangolul? Vagy nyelvfilozófiát tanultál? Fejlődéslélektant?
2022. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!