Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » II. András miért volt ilyen...

II. András miért volt ilyen szar király és miért ilyen jó a híre ennek ellenére?

Figyelt kérdés
Ott kezdődik hogy az apja örökségét egyből elverte, testvére ellen jogtalanul lázadozott, szétosztotta az egész országot, keresztes hadjáratra, Halicsra elvert még plusz rengeteg pénzt. A keresztes hadjáratból hazajönve, ő maga is látja hogy szarban van az ország és csak nem hagyja abba a hülyeségeit. Pár évtizeddel ezelőtt III. Béla europa leggazdagabb királya, ez a tökkelütött totál eladósodva, a hibái miatt sokkal rosszabb helyzetben van Iv. Béla a tatárjárás idején, bár értelmesen felismeri milyen hülye az apja, de beletörik a bicskája a politika radikális megváltoztatásába ami odáig fajul hogy évtizedekig tartó polgárháború lesz a kialakulo tartomanyurak miatt. Utána pedig csak Károly Róbert az aki helyre tudja hozni az országot, hogy aztán egy újabb őrült, de szintén nagy dicsőségnek örvendő király elb_za az egészet.

2022. okt. 30. 14:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Akárhonnan nézem nem jó uralkodó, de szükségszerűen onnan nézem a dolgokat hogy milyen nehézségeket hagyott utódaira az ő allitolagoa demokratikus lépései, amik olyanok mint ha belett volna b_zva valami kocsmában "itt mindenki a vendégem". Az első populista politikusrol beszélünk a magyar történelemben.
2022. okt. 30. 15:48
 12/20 anonim ***** válasza:
68%
Egy szóval sem mondtam, hogy a demokrácia jó, de a demokrácia szemüvegén keresztül jó uralkodó volt, ahogy azon nemesek szemében is, akik miatta jobban éltek mint korábban bármikor. Ha objektíven nézzük, akkor nem volt jó uralkodó, sőt, valószínűleg a top5 legrosszabb magyar uralkodó közé i beillene, noha a egyik-másik Habsburg, a Jagellók, Orszeoló Péter kemény vetélytárs...
2022. okt. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"valószínűleg a top5 legrosszabb magyar uralkodó közé i beillene"


Végre már 😄 hogy egyetért valaki.

Demokráciáról szerintem nem lehet beszélni akkoriban, jogkiterjesztés volt, de a hatalomba nem ezek az egykori királyi serviensek szóltak bele (majdcsak később amikor a rendiség elkezd kialakulni és ők már mint köznemesek szerepelnek), hanem akiknek egész vármegyekét odaadományoztak, ispani, már már királyi jogkörrel felruhazva, nekik jobb lett, na de hány ember ez a század végén, 11?

2022. okt. 30. 16:31
 14/20 anonim ***** válasza:
47%

És ki mondja, hogy jó király volt?

Most tanulom a gyerekemmel a történelmet. Az van a törikönyvben, hogy elosztogatta a híveinek a királyi birtokokat, és emiatt állandó pénzhiánnyal küzdött. Állandó külföldi hadjáratai miatt a felesége pereputtya szétdorbézolta a maradék vagyont. Az Aranybullába pedig belekényszerítették a főurak, mert gyenge kezű uralkodó volt. Ez a mozaikos tankönyv, nézz utána.

2022. okt. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%

14


Még mindig ezt tanítják? Akkor jobb is, ha inkább sztrájkolnak....

2022. okt. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%
Ez van a tankönyvben. Miért szerinted mit kéne tanítani?
2022. okt. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Megnéztem az új 9-es tankönyvet, iszonyúan le van butítva az anyag, nem hittem el. 10 oldal van Szent Istvántól az anjoukig, aminek fele kép meg blabla. Beleolvastam a görög töribe, perzsa háborúról szinte 0, peleponnészosziról egy sort nem találtam, én 6 éve végeztem, de a tanárom a legjelentektelenebb magyar királyról is íratott velünk pár sort.

[link]

2022. okt. 31. 13:51
 18/20 anonim ***** válasza:
És szerinted attól lesz jó az oktatás, hogy ezer éve történt görög népek háborúiról tanítanak? (Amúgy középiskolában tananyag.) Legalább eljutnak a mai magyar történelemig.
2022. okt. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem is a görög történelem, a magyar is le van butitva, csak azon kívül még a görögöt néztem meg.
2022. okt. 31. 17:13
 20/20 anonim ***** válasza:
Én nem azt láttam, hogy le van butítva. 7. osztályban 6 oldalas fejezetek vannak a törikönyvben. Szerintem még túlzás is.
2022. okt. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!