Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, normálisnak...

Fideszesek, normálisnak tartjátok, hogy állandóan valami ürüggyel vészhelyzetet tartanak fenn Orbánék, amikor a környező országokban enélkül is gond nélkül tudnak kormányozni?

Figyelt kérdés
2022. okt. 30. 18:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
40%

"Indokolt már meg nekem, hogy miért kellett 2021-ben is meghosszabbítani a bevándorlási válsághelyzetet?"

Azért mert tavaly már fegyverrel is lövöldöztek a migránsok a szerb határon. Keress rá, videó is van róla. Vagy jobb lenne beengedni őket, hogy az utcádban lövöldözzenek?

2022. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
11: miért kell válsághelyzet? Válsághelyzet nélkül nem lehet védeni a határt?
2022. okt. 30. 20:41
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
A fideszesnek csak arra van szüksége, hogy naponta egyszer megöntözzék egy kis óriásplakáttal, nemzeti konzultációval, emútnyócévvel, és máris úgy érzi minden rendben van. Vagyis hogy nem, mert persze a boltban ő is otthagyja a fizetése felét, de az meg prüsszel miatt van természetesen. Meg csóró is mellette és nem látják el a kórházban, de az meg Gyurcsány miatt van, meg amúgy máshol se látnak el, Bécs csak egy patyomkin falu.
2022. okt. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát én így kívülről csak annyit tennék hozzá a vitához: ilyenkor ÖRÜLÖK, hogy Romániában élek.


Tíz-egynéhány éve még nem hittem volna, hogy ezt fogom mondani...



Azt látom innen nézve, hogy magyarországi lakosság ingerküszöbét úgy tolták ki lassan-lassan, fokról fokra 12 év alatt, hogy minden abszurditás lemegy már a torkotokon. Mint amikor a békát olyan lassan melegítik egy fazék vízben, hogy nem érzékeli, hogy már fő...


A románok ennek a tízedéért százezres nagyságrendben volnának az utcán és kő kövön nem maradna (Istennek hála!).


Itt vagyunk Ukrajna szomszédságában, a front alig 800 kilométerre van a dél-keleti határainktól, a Fekete-tengeren közvetlenül határosak vagyunk Ukrajnával és oroszországgal is: [link]


De EZ NEM LEHET OK A DEMOKRÁCIA LEBONTÁSÁRA, mindaddig semmiképpen sem, ameddig a mi országunk nem áll hadban senkivel és nem érinti a területeit közvetlenül a háború.



Titeket HÜLYÉNEK NÉZNEK - és nem tanultok semmiből. A COVID idején is azzal etetett a kormányotok, hogy azért van szüksége extra felhatalmazásra, hogy jobban, hatékonyabban kezelje a világjárványt,


Bekajáltátok! Mi lett az eredmény? - Magyarországon a járvány halálozási rátája, mortalitása NAGYOBB VOLT, mint a környező országokban!


Még Románia is egy százalékponttal jobb eredményt produkált, egyedül Bulgária maradt alattatok...


Hát ezért megérte extra felhatalmazást adni a miniszterelnökötöknek...


De ti persze nem tanultok semmiből (ez már tisztán látszik). Sem Románia, sem Lengyelország nem vezet be rendeleti kormányzást, de még az oroszországgal közvetlenül határos balti és skandináv államok sem!


Csakis a ti rezsimetek!


És jönnek a szolgalelkűek és megmagyarázzák, hogy Magyarország minden más országhoz képest speciális eset globálisan, ezért kell nektek különleges jogrend egy több ezer kilométerre zajló háború miatt, másoknak meg maradhat a demokratikus működés úgy is, hogy pár száz kilométerre van tőlük a front és mindkét háborús országgal határosak! :-)))))


Esküszöm, ha Ceaușescu ilyen rafináltan vezette volna be, lépésről lépésre a diktatúráját, ha a románokon nem is, de rajtatok pl. simán uralkodhatott volna haláláig!


Szomorú... :-(

2022. okt. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"De EZ NEM LEHET OK A DEMOKRÁCIA LEBONTÁSÁRA, mindaddig semmiképpen sem, ameddig a mi országunk nem áll hadban senkivel és nem érinti a területeit közvetlenül a háború."


Ez a döbbenet, hogy egy fideszes sem írt be ide, hogy "nem értek ezzel egyet, a demokratikus kontrollokat nem megengedhető önkényesen felfüggeszteni, mert ez önkényhez vezet". Ehelyett megpróbálták inkább bevédeni.


Elképesztő, hogy a fidesz tényleg egy jobbágytábort nevelt ki magának, akik szolgai módon mindenben mindig védik a kormányt, a kritikus gondolkodásnak jelét sem mutatva.

2022. okt. 30. 22:53
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
#15 Nem baj, csak nem kell nekik segíteni. Én munkát se adnék nekik. Majd Mészáros eltartja őket.
2022. okt. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

15-ös, ezen én is meg vagyok döbbenve, kérdező. Rettenetesen szomorúnak tartom.


Én erdélyiként drukkoltam nekik 2010-ben (szavazni sosem szavaztam ugyan rájuk se, másra se nálatok), de ahova eljutottak, azt értelmes ember az elmebaj kategóriájába sorolja.


Én tényleg csak azt remélem, hogy az az állapot, amibe juttatták a magyarság megítélését és az ország helyzetét, felnyitja majd előbb-utóbb a bizonytalan szavazók szemét.


Szerintem az EU-ellenesség és az oroszpártiság az a határvonal, amit nem szabadott volna átlépniük. Persze az EU volt a hülye: bőkezűen finanszírozta 12 évig a "szabadságharcot" saját maga ellen.


Nem tudom, de magyarként szomorú és csalódott vagyok azért, amit az anyaországom jelenleg képvisel Európában. Ez az egész nemzetre nézve szégyen. :-(

2022. okt. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha mi ellenzékiek előítéleteinket legyőzve kiköltöznének Erdélybe? Legalább nőne a romániai magyarok politikai ereje is. :D
2022. okt. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
A fidesz gusztustalan.
2022. okt. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

18-as, én örülnék neki! Jöjjenek csak laza, jófej demokrata emberek (és legyünk többen)! :D


Legalább ti nem botránkoztok meg, mint egyes (szélső-)jobbos látogatók, ha azt merjük mondani, hogy amúgy mi nem szeretnénk fegyverrel leöldösni a szomszédainkat a lépcsőházból, csak azért mert esetleg némelyikük román, hogy "visszavegyük" Erdélyt. :-)))))))))))

2022. okt. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!