Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyakran felmerül,hogy az...

Gyakran felmerül,hogy az ellenzék szar és nincs alternatíva,jogosan. Ti Vona Gábort és Schiffer Andrást hiteles figurának tartjátok e,és ha csinálnának pártot szavaznátok e rá?

Figyelt kérdés

2022. nov. 1. 06:58
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"Amit most csinál, annak több értelme van, mint visszatérni a politikába."


Miért mit is csinál ma Vona, aminek olyan sok értelme van? És mi az értelme? Mert ettől a Fideszt nem fogják leváltani, az biztos. Akármit is csinál Vona, a maygarok java nem érez belőle semmit sem.



Lehet várni egy tökös ellenzékre de nagyon nagy eséllyel nem fog eljönni. A jelenlegi paletta meg nem fog önszántából elvonulni, hogy tessék nektek, mostmár lesz lehetőségetek új pártokra szavazni.


2022 áprilisában az összefogásra szavaztam. Nem volt túl jó de a Fidesznél nagy eséllyel jobbak lettek volna szerintem. Ez volt a realitás a kormányváltásra. Ha nem jön el az ideális vagy ahhoz közeli párt, akkor 2030 ig is maradhat a Fidesz, csak mert "nincs alternatíva"?


De akkor ne sírjatok, hogy az élelmiszerár infláció a legmagasabb Európában, olyan 40% körüli hivatalosan de van ami 80-100 talán 120% ot is emelkedett. Mondjuk ha áprilisban nyer az összefogás, sokkal jobb nem lenne, de talán lennének Eu-s pénzek, amik talán nem is lesznek de ki tudja. Viszont sok dolog jobb lehetne, ha ők nyertek volna. Ők pl nem Vodafone ra költöttek volna mondjuk, de ez még a kisebb alattomosságok közé való a Fidesznél.


Csak azt akartam mondani, hogy ha valaki igazán kormányváltást akar, leszavaz arra ami van, vagy ha úgy dönt akkor meg felőle maradhat a Fidesz. De akkor ne sírjon, hogy jaj ezek a szemetek Vityafónt vettek, bár abból olyan 18% körüli béremelésre futotta volna csak. Nyilván nem ez a legfőbb bűn amit elkövettek, és a legfőbb bűneiket meg 2022 április előtt követték el.

2022. nov. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Valaki egy gondolatkisérlet erejéig el tudná mondani nekem (mert én nem látom magam előtt), hogy ha az ellenzéki összefogás nyert volna, akkor most mi lenne ?


Én azt látom magam előtt ,hogy mivel az ő összefogásukban kb. az a közös, h utálják a Fideszt, a választások után pár nappal belháborúk, hatalmi harcok és egymásra fröcsögés indult volna be köztük és az égvilágon semmilyen kérdésben nem lennének képesek hatékonyan együtt működni, nevezőre jutni.


Tehát hamar eljutnánk egy gyors kormányváltásig.

2022. nov. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!