Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a "melegpánik-reakció"...

Ez a "melegpánik-reakció" most valami újbalos kifejezés a homofóbozásra?

Figyelt kérdés

Volt egy eset, ami az amerikai "Mónika showban" történt, miszerint egy csávónak élő adásban vallotta be a szomszédja, hogy szerelmes belé (mindkettek férfiak). A csávó pár nappal rá lelőtte a rá nyomuló meleget, mondván a tv-ben megalázta őt. Erre a Telex úgy fogalmaz, hogy az ún. "melegpánik-reakció" miatt tette, ami lényegében egy elfojtása a homoszexuális hajlamnak.

Namost belegondolva miért biztos abban a Telex, hogy a gyilkosság mögött pont egy ilyen látens melegság állhat? Engem is dühítene rohadtul, ha heteróként behívna egy meleg a műsorba, majd nekem jó pofát kellene vágnom ahhoz, hogy szerelmet vall nekem. Miért? Mert minden távolabb áll tőlem, mint hogy meleg legyek, és a férfiasságom lerombolásának élném meg azt, hogy egy ilyen megalázó szituációba kerülök. Tudom, hogy ettől a balosok/ feministák most epét hánynak, de igen, létezik ilyen, hogy férfiasság. Úgy mondom ezt, hogy ha tudnám magamról, hogy a fiúk érdekelnek, nem csinálnék belőle önmagam előtt ügyet.

Miért kell tehát rögtön homofóbiát sejteni egy ilyen eset mögött? Egy heterónak igenis megalázó egy ilyen eset, főleg, hogy országvilág előtt zajlik, és egy életre viccelődés tárgya lesz pl. baráti társaságban. Ezek után - bár nyilván elutasítom azt, amit csinált - nem vagyok meglepve, hogy végzetes dolgot tett meggondolatlanul azért, hogy lemossa magáról a homoszexualitás vádját. Az elkövetőről egyébként írják, hogy az apja erősen homofób volt, ő pedig rettegett attól, hogy rávetül a homoszexualitás vádja, de ez önmagában nem jelenti, hogy látens meleg lett volna.


[link]



#LMBTQ #melegpánik
2022. nov. 1. 21:26
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
67%
Azt miért éled meg a férfiasságod lerombolásának, hogy szerelmet vall neked valaki, aki férfi?
2022. nov. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Mert én a nőknek szeretnék tetszeni azért, és evolúciósan jelentősen rontja az esélyeimet az, ha körbeleng egy olyan vád, hogy meleg lehetek. Tudat alatti dolog elsősorban.
2022. nov. 1. 21:48
 3/38 anonim ***** válasza:
90%

#2

Attól még senki nem hiszi, hogy búzer vagy, mert egy búzernek tetszel. Ez kicsit olyan, mintha te szerelmet vallanál egy lánynak, az emberek meg elkezdenék azt gondolni a lányról, hogy szerelmes beléd.

2022. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
27%
Az a baj, hogy a baloldal szívesen pszichoanalizálja a jobboldalt, minden mögött látens perverz hajlamokat sejtve, miközben az ő patologikus viselkedésüket éppúgy lehetne pszichoanalizálni.
2022. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 Isti22 ***** válasza:
82%
Nem hívnék újbalosnak egy 1920-ban megfoglamazott, pszichológiai kifejezést :)
2022. nov. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
94%
Te elolvastad a cikket? A gyilkos csávó védőügyvédje használta ezt a kifejezést. A Telex részéről itt nem volt véleménynyilvánítás, csak leírták, hogy a védőügyvéd mivel védekezett 30 évvel ezelőtt.
2022. nov. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
92%
Szóval...Nem újbalos, hanem egy 30 éves kifejezés, és sehol nem említik, hogy balol személy mondta volna. Nem a telex állítja, a telex csak elmeséli, hogy mivel védekezett egy ügyvéd 30 éve, amikor a kliense megölt egy meleg férfit. Nekem úgy tűnik, mintha a kérdező el sem olvasta volna a cikket...
2022. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
52%
Jobb lesz majd a hidegpánik, amikor Putyin bátyja letekeri a kis gázcsapot, aztán fázhatsz a kunyhódban. 😀
2022. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
76%

"Engem is dühítene rohadtul, ha heteróként behívna egy meleg a műsorba"


Mégis ki kötelezne rá, hogy elmenj?

2022. nov. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
47%
#10 Jelentve van a kommented. :)
2022. nov. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!