Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az közvélemény-kutatási...

Az közvélemény-kutatási adatokat látva kimondható, hogy az ellenzéki szavazók feladták és beletörődtek abba, hogy Orbán Viktort és a Fideszt nem tudják legyőzni?

Figyelt kérdés

Talán a DK-sokat kivéve, de míg az EU-s választáson 16%-os párt voltak, a fanatikus szavazóik ellenére mostanra még ők is visszaestek 13%-ra.

A többi párt szavazói igazából mintha feladták volna. Lehet bármennyi párt, bármilyen összefogás-koordináció külön indulás, még a 2/3-ad megakadályozására sincs reális esély nemhogy a kormányváltásra...



2022. nov. 2. 15:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
54%

Igen, feladtuk, mert annyi itt az ostoba ember, hogy széllel szemben nem lehet. Az meg a másik, hogy tényleg nincs egy értelmes ember, aki ki merne állni Orbánnal szemben. Úgy sincs semmi esélye, jól meg vannak már írva a szabályok, hogy esélytelen legyen bárki ellene.

Én nem szeretem Gyurcsányt, de szerintem ennél már ő is jobb lenne.

2022. nov. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
36%
Gyurcsányban legalább volt emberség és szégyenérzet, elegendő ahhoz, hogy lemondjon. Már ebből is látszik, hogy legalább jót akart. Orbán ha már vasvillákkal kerítenék körbe, akkor is csak gúnyosan mosolyogna...
2022. nov. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
#19 Vagy a kettő együtt nyírta ki.
2022. nov. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
71%

"Az fogja megdönteni Orbán hatalmáét aki tud hatnia társadalom hülyébb felére, a jelenleg fideszre szavazókra..."


De ők annyira bele szerelmesedtek a fideszbe, hogy őket már lehetetlen, legalábbis a nagyrészüket biztosan, a nagyon-nagyrészüket. xD


A Fidesz szavazók között vannak érdekszavazók, meg akik a legkisebb rossz elvén szavaznak rájuk. Az más kérdés, hogy ez a legkisebb rossz?xDD A Fideszes keménymag túlnyomó többségét biztosan nem lehet átvenni, más pártokhoz, % ban csak kevés kivétel lehet közöttük. Az érdekszavazókat is nehezen, egykulcsos adót már a Fidesz is ad, ráadásul ad nyudíjprémiumot meg ilyesmiket. Ha az új párt adót akarna csökkenteni (mondjuk szja+ egykulcsos maradna), az meg valamitől elvenné a pénzt, tehát nem biztos, hogy emiatt szavazókat nyerne. Akik a legkisebb rossz elvén szavaznak rájuk, őket meg is lehetne győzni, de tömegesen kérdéses, hogy sikerülne e valaha is. A jelen ellenzékből (mi hazánkat ne nézzük), a DK a legerősebb és a többi párt a túlélésre megy csak. Ők valósíznűleg nem fogják meggyőzni őket. Talán MZP nek sikerülhetne, de ellene is menne a lejáratókampány a jövőben is, bár régen is ment. Szerintem akik a legkisebb rossz elve alapján szavaznak a fideszre, őket nem veszik meg annyira MZP mocskolásával, mint a keménymagjukat.


Sokan várnak ideális ellenzéki pártra, de az elmúlt időben kik jöttek új arcok? Nem jött el ideális ellenzéki párt, MZP ben lehetne bízni ezügyben a jövőben.

2022. nov. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. A zsé miatt legalábbis úgy tesznek, mintha még nem adták volna fel.

Egy bácsi ma a tvben egy párt rendszerről regélt... Nem annyira figyeltem. Viszont most belegondoltam, hogy tulajdonképpen tényleg mi a fenének van ennyi párt, ha csak annyi az össz működésük, hogy feszkót szítanak, csúnyán beszélnek, állandóan ugatnak, mint a kutyák a holdat, de semmi érdemi dolgot nem érnek el?! Ám baromi magas a fizetésük. Szerintem elég lenne egy párt, vagyis most is úgyis az van. A fideszt kövi alkalommal fix, hogy leváltják. Egy csomó jobboldali ismerősöm csalódott bennük. Emellett azonban baloldali majmokra sosem fognak nyomni. Jó lenne, ha alakulna egy teljesen új jobb oldali, értelmiségi párt. Hajrá vkik!

2022. nov. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!