Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az "ársapka" vagy egy havi...

Az "ársapka" vagy egy havi fix vásárlási utalvány lenne a célravezetőbb, igazságosabb?

Figyelt kérdés

Orbán ugyebár bejelentette hogy várhatóak újjabb ársapkás termékek, ami ugyebár a kereskedelmi cégek veszteségeit növelik az állam 0 forintal száll ebbe bele+ Aza helyzet hogy az árstopos termékek azoknak is kedvezményt adnak akik nem szorulnának rá

A milliómosok is vesznek csirkemellet stb...


Nem kéne inkább azt csínálni hogy havonta meghatározott összegű vásárlási utalványt kiküldeni az embereknek?

Sőt ha csak adott jövedelem altt küldenék ki, tehát csak az kapna ilyen segítséget aki rászorul, az még igazságosabb is lenne...



2022. nov. 4. 08:49
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Kedves 30 as


Tisztában vagyok vele hogy a jelenlegi kormány mit tesz, de tudod a kérédés arra írányult hogy az itt hozzászolóknak mia véleménye a kérédésről.

Mindenki látja aki nem vak hogy a fidesz egy tolvaj banda és nem érdekli mi lesz a magyar emberekkel.

De mint írtam én az itt válaszolók véleményére vagyok kiváncsi ezért írtam kia kérédst

2022. nov. 4. 13:09
 32/36 anonim ***** válasza:
76%

Látom sokan belekötöttek az igazságba, mondván, hogy az kormány ellenes.(#10-es voltam)

Még pártunk és kormányunk kommunikációja is az, hogy az árstop az infláció ellen van. Néha olyan is elhagyja talán a szájukat, hogy az embereken akarnak segíteni vele, de ez azért ritka, mert nem ez volt vele a céljuk, nem ezért hozták be.

Itt egy februári origos cikk, ami másról se szól, minthogy az árstop hogyan fogja csökkenteni az inflációs adatokat:(szándékosan lakájmédiát hozok, ne lehessen bele kötni)

[link]

2022. nov. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj az ársapkával, hogy veszélyesen torzítja a gazdaságot és nem az jár vele jól, aki rászorulna.

Saját példa:

- Ársapkás a cukor, amiből nekem minimum 2 hónapra elég egy kiló.

- Ársapkás a liszt, amiből egy kiló fél évre is elég nekem.

- Ársapkás a benzin, amiből keveset veszek, mert évi 9000 km-t megyek.

- De nem ársapkás a rozskenyér, a margarin, a majonéz, a sajt, a kávé és a zöldség, amiből viszont fogyasztok. Ezeknek az ára többet emelkedett, mintha nem lenne ársapka. Én tehát rosszul járok az ársapkával. De elvagyok, mert jó a fizetésem.


De ott van Mari néni, a kisnyugdíjas, aki rászorulna. A csirkefarhátot ugyan olcsóbban veszi, de benzint nem használ, mert nincs autója, tejből havi 1 litert vesz, sertéscombot meg soha. A kenyér és a sajt viszont neki is drágább, szóval ő is rosszul jár az árstoppal, pedig neki tényleg kellene a könnyítés.


Ha nem lenne árstop, de Mari néni kapna havi 20 ezer forint utalványt, akkor egyenletesebb lenne a termékek ára, nekem valószínűleg nem kéne sokkal többet fizetnem az összes cuccért, Mari néni meg a megemelkedett árakat kitudná az utalványból és az államnak nemigen kerülne többe, mint az árstop.

2022. nov. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
76%

#32: Az a baj, hogy hiába kozmetikázzák az inflációs adatokat az árstoppal, attól még a valós infláció nem fog csökkenni, csak papíron mutat jobban.


Nekem meg pl. kifejezetten káros ez, ugyanis évente inflációkövető béremelést kapok és ha a 20%-os valós inflációt kikozmetikázzák 15%-ra, akkor kevesebb emelést kapok, azaz csökken a bérem vásárlóértéke.

2022. nov. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
78%

"Ha nem lenne árstop, de Mari néni kapna havi 20 ezer forint utalványt, akkor egyenletesebb lenne a termékek ára"


De azt a kormánynak kellene fizetnie, így meg rátolják a boltokra, akik meg a vevőkre.


Vagyis úgy adnak, hogy valójában ez egy megszorítás az emberek nagy részének, akik nem csak a farhátat veszik.


A fogalmatlan emberek meg ezért áldják a kormányt, és szidják a boltokat, hogy árat emelnek, vagyis így az emberek dühe nem a kormány, hanem a boltok ellen irányul.

2022. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
84%

#35 Igen és ez sajnos nagyon megy a kormánynak, mert sok a hülye ember. Mindig tudják úgy vertni más farkával a csalánt, hogy közben a tudatlan hülyék még istenítsék is őket.


Én meg annyit látok az árstopból, hogy 5L-es olajat már sehol nem kapni, nem tudom egy vásárlással letudni 4 hónapra, mint régen. Csirkemellet már egyáltalán nem tudok venni, cukorból is alig van a polcokon, még szerencse, hogy én max kávéba használom, ahhoz meg a barna kockacukor is jó. Mindemellett a nem árstopos termékek iszonyatos mértékben emelkedtek.

A sok hülye meg tapsikol az árstopnak...

2022. nov. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!