Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az "ársapka" vagy egy havi...

Az "ársapka" vagy egy havi fix vásárlási utalvány lenne a célravezetőbb, igazságosabb?

Figyelt kérdés

Orbán ugyebár bejelentette hogy várhatóak újjabb ársapkás termékek, ami ugyebár a kereskedelmi cégek veszteségeit növelik az állam 0 forintal száll ebbe bele+ Aza helyzet hogy az árstopos termékek azoknak is kedvezményt adnak akik nem szorulnának rá

A milliómosok is vesznek csirkemellet stb...


Nem kéne inkább azt csínálni hogy havonta meghatározott összegű vásárlási utalványt kiküldeni az embereknek?

Sőt ha csak adott jövedelem altt küldenék ki, tehát csak az kapna ilyen segítséget aki rászorul, az még igazságosabb is lenne...



2022. nov. 4. 08:49
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
0%

#16 Van egy állítás, hogy Orbán durván szegényellenes, EZT cáfoltam is a felsoroltakkal.

Azzal nem tudsz vitázni, hát bedobod a varázsszót, az inflációt.

Orbánék 12 éve vannak kormányon, ebből 10-ben csökkent az infláció és alacsonyan maradt a megelőző évekhez képest. Most van egy durván magas infláció, amikor egész Európában rekord inflációs adatok vannak, még az eurozóna tagállamaiban is. EZ nem Orbánékon és a kormányzásukon múló adat.

De mivel nektek mindenben az jön fel, hogyazorbán..., így mindenben ezt is látjátok kizárólag. A többit - a valóságot - ignoráljátok.

2022. nov. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

"#16 Van egy állítás, hogy Orbán durván szegényellenes, EZT cáfoltam is a felsoroltakkal."


A #10-es válaszolóról beszélünk, aki meg ezt állította röviden (majd fejtette ki):


"A jelenlegi árstop egyetlen célt szolgál, hogy a hivatalos inflációs adatot csökkentse."


Szóval vagy tedd rendbe, hogy kinek és mire akarsz válaszolni és hivatkozz rendesen, vagy hagyd abba a terelést és válaszolj az infláció módszertani torzítására.

2022. nov. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

21: pl. miért mi vagyunk élelmiszerinflációban már a legrosszabbak Európában, amikor saját mezőgazdaságunk is van? Ennek mi az oka, és ki felelős érte?


Hungary 37.6%

Moldova 37.12%

Ukraine 31.7%

...


[link]

2022. nov. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Maginflációban, amiből kiveszik a külső hatásokat, amikre nincs ráhatása az országoknak (pl. energiaárak), miért mi vagyunk a legrosszabbak Európában, Ukrajnát is megelőzve?



Hungary 20.7%

Ukraine 20.4%

Moldova 19.5%


...



[link]

2022. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Orbán egy gazdasági analfabéta. Nyilván értelmesebb lett volna a rászorulóknak utalványt adni, de az ársapka egyszerűbb és így legalább minden nem ársapkás termék jobban drágult...
2022. nov. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

#22 Konkrétan nekem címeztétek, még a szövegemet is bemásoltátok ("#12 Nem, nem jól írja a 10-es, csak neked éppen olyan durván kormányellenes szemüveged van, mint neki és bármit is csinálnak abban ti csakis az ilyen dolgokat vélitek látni."), akkor mégis mitől szólna a 10-esnek? Figyelj már oda mire válaszolsz!

Én magam odatettem az idézetet amiben Orbán szegény ellenességéről beszélt és hogy erre reagáltam. Akkor ha kijavítalak, hogy én arra válaszoltam akkor ne próbálj már meg ebben is kötözködni!

2022. nov. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
78%

"Akkor ha kijavítalak, hogy én arra válaszoltam akkor ne próbálj már meg ebben is kötözködni!"


Akkor jól figyelj, mert most kapsz egy nyelvtan leckét, de itt le is zárom a dolgot, mert k*rvára nem az én dolgom lenne, hogy bepótoltassam veled a 8 osztályt.


Ezt írtad a kérdezőnek, aki egyben a #12-es hozzászóló is:


"#12 Nem, nem jól írja a 10-es, csak neked éppen olyan durván kormányellenes szemüveged van, mint neki és bármit is csinálnak abban ti csakis az ilyen dolgokat vélitek látni."


Jelentése:


1. Szerinted a kérdező kormányellenes és elfogdult. <- Tisztasor, ebbe nem is kötöttem bele.

2. Szerinted a #10-es hozzászólónak nincs igaza. <- Ennek kapcsán szólítottalak meg, hogy mondd már el, mégis miért ne lenne igaza, miért tévedne a #10-es hozzászóló?


Na és mit állított ez a rejtélyes #10-es hozzászóló? Ezt:

"A jelenlegi árstop egyetlen célt szolgál, hogy a hivatalos inflációs adatot csökkentse."


Lehet, hogy nem szólítottad meg a 10#-es hozzászólód, de attól még reagáltál rá, hogy sem vele, sem pedig a kérdezővel nem értesz egyet. Hogy neked mi bajod van a kérdezővel és mit címeztél neki, az engem nem érdekel, nem is emiatt szólítottalak meg.

Mostmár érted?

2022. nov. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

nem érti


értetlen fidernyák:)

2022. nov. 4. 11:19
 29/36 anonim ***** válasza:
65%

#9

"Az ársapka azt biztosítja, hogy TE is meg tudd venni és ne legyen olyan, hogy te pont nem számítasz már rászorultnak."

Na, ez a hazugság.

Az a helyzet, hogy a probléma, amit leírtál a szociális alapon járó támogatással, itt is él. Sőt, igazából így jelenleg pont a pénzesebb embert támogatják.

Egy fiatal felnőtt, aki nem tud fenntartani, megvenni egy autót, az hányszor tankol havonta? Egyszer sem, mégis az ő adójából tartják fenn az ársapkát.

Más szóval, akinek van autóra pénze, kvázi nem teljesen szegény, az járt ezzel is jól


És ez minden termékre így van. Sokan nem veszik ezeket, sokak meg akik vennék, azelőtt elfogy, mielőtt vehettek volna.

Vagyis megint egy bizonyos réteg részesül csak ebből a nem részesülő réteg kárára.


Elég ostobának kell lennie valakinek, hogy ezt ne vegye észre.


"Vannak jó páran a rendesen dolgozó kollégáim közül akiknek ez nagyon fontos, így is éppen a felszínen tudnak"

Ha ez igaz, akkor talán más pártra kellene szavazni, mert ha az elmúlt 100 év legjobb 10 éve után épphogy felszínen tudnak maradni, akkor az a kormány hazudik.


#13

"Azért csökkent a szegénység mértéke az elmúlt évtizedben, azért lett magasabb végre a minimálbér mint a megélhetési minimum, azért lett harmada a rezsidíjjal tartozók száma, mint korábban, stb. stb"

Ne stb-zz, soroljuk tovább.

Azért lett nehezebb a szegénységből kitörni, azért lett rosszabb minden mutató szerint a romák közt a szegénység, azért inflálódott el az összes fizetés.


Egyébként igen, úgy kell trükközni a számokkal, ahogy a fidesz teszi. Elinflálják a forintot, kisebb mértékben emelnek, így csökken a szegénység határa és kevesebben szegények.

De ettől még nem élnek jobban a magyarok.


#21

"Van egy állítás, hogy Orbán durván szegényellenes, EZT cáfoltam is a felsoroltakkal."

Ha nem sorolsz fel mindent, hanem a számodra kedvezőtleneket elhallgatod, mint pl. hogy a magyarok harmadának már járvány előtt is nulla forint félretett pénze volt, a következő harmadnak meg kevesebb, mint 330 ezer, akkor nem cáfolsz.

Gyakorlatilag beismerted, hogy szegénységellenes azzal, hogy információkat hallgattál el. Ha nem lenne az, akkor nem kellett volna ezeket elhallgatnod.


"Orbánék 12 éve vannak kormányon, ebből 10-ben csökkent az infláció és alacsonyan maradt a megelőző évekhez képest."

A valóság ezzel szemben az, hogy 2 olyan év volt, amikor csökkent. 2014 és 2015.


"EZ nem Orbánékon és a kormányzásukon múló adat."

De, mivel érdekes módon mi nem átlagban vagyunk, hanem bőven átleg felett.

Ha a hollandoknak 10%-os infláció van, akkor elfogadom, hogy ennyi nálunk is a háború miatt van.

A másik 10%-on jön a kormány inkompetenciájából.

2022. nov. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
76%
Drága kérdező ! A "célravezetőbb, igazságosabb" szavakat, fogalmakat honnan veszed ? Azt hiszed, hogy a Kormány a választópolgárok érdekében teszi, amit tesz ???
2022. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!