Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A trianoni szerződésben...

A trianoni szerződésben elcsatolt területeket vissza kellene szereznünk?

Figyelt kérdés

#Igen, mindent vissza kellene és a lehető leghamarabb. #Igen, mindent vissza kellene, de nem ez most a legfontosabb. #A magyar lakta területeket elég lenne visszaszereznünk. #Semmit nem kell visszaszereznünk, bele kell törődni.
2022. nov. 4. 14:33
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azokon a területeken, most is magyar állampolgárok élnek a kettős állampolgárságnak köszönhetően! Megvan a lehetőségük arra, hogy életvitelszerűen hazaköltözzenek, erre minden joguk megvan! Azok, akik ennek ellenére mégsem teszik, gyakorlatilag erőszakkal szakitanál el arról a földről, ahol élni szeretnének!


A kettős állampolgárság teljesértékű állampolgárságot ad a székelyektől, a kárpátaljai magyarokon át, mindenkinek, aki magyarnak érzi magát, megvan a lehetőségük, hogy itt éljenek már ma is!

2022. nov. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
73%

" Borsodban elég sok településen már többségben vannak a cigányok. Akkor adjuk oda nekik és legyen Cigányia?"


Nem kell odaadni, teleszülik és belakják a területet, így praktikusan az övék lesz ezáltal, a csökkenő magyar népességgel a cigányok aránya egyre nő a lakosságban.

2022. nov. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 Koplárovics Béci ***** válasza:
41%

"5; Borsodban elég sok településen már többségben vannak a cigányok. Akkor adjuk oda nekik és legyen Cigányia?"


Költözz oda, és népesítsd be árjamagyarokkal!

2022. nov. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 progizo ***** válasza:
12%

1. "az elcsatolt területek többségén alig van már magyar"


És? Neked csak attól magyar egy terület, mert magyar nemzetiségűek élnek rajta?

Amúgy meg az az "alig" is még kb. 3-4 milliónyi magyar embert jelent, főleg a határ mentén és Székelyföldön. Akkor meg mi az akadálya legalább az 1941-es határállapotok visszaállításának? Ja, hogy a mi kishitűségünk, belenyugvásunk és cinkos hallgatásunk? Ilyen lelkülettel meg ne csodálkozzunk azon, hogy a maradék ország sem akar valamiért soha felvirágozni.


2. "az EU tagságunk egyik hallgatólagos célja az volt, hogy átvitt mód, de visszakapjuk az egykori területeinket, ha ez nem lett volna elég a kettős állampolgárság, még rá is tett erre egy lapáttal."


Az EU-tagsággal, mint gyógyírral Trianonra, kitörölhetjük a...

Ettől még ugyanúgy román, szlovák, ukrán, szerb, stb. uralom van odaát, annak minden vonzatával: asszimiláció, magyar emlékek rongálása, magyarellenes törvények, stb.

Régen én is azt hittem, hogy majd az EU-tagság segít, de ez csupán ábránd. Ha valóban segítene, akkor az anyaországihoz számítódna az elszakított magyarság, és így pl. 13-14 millió fő alapján kapnánk a képviselői helyeket az EP-ben, aztán a magyar lenne újra a hivatalos neve a magyar többségű, határon túli településeknek (pl. Székelyudvarhely Odorheiu-Secuiesc helyett), de nem így van. Pedig ennek kellene történnie "Európa országban", ahol tényleg nem számítanak a belhatárok.

2022. nov. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 progizo ***** válasza:
0%

#11.: "A kettős állampolgárság teljesértékű állampolgárságot ad a székelyektől, a kárpátaljai magyarokon át, mindenkinek, aki magyarnak érzi magát, megvan a lehetőségük, hogy itt éljenek már ma is!"


Ja, jöjjenek ide, ahol kiutálják őket, mondván: "minek jött ide ez a román".

Ennyit a magyar összefogásról és szolidaritásról. Hogy a saját érdekek bátor képviseletéről nemzetközi szinten már ne is szóljunk.

2022. nov. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
63%
Én abszolút támogatom, hogy a retardjobberek mindannyian lóhátra pattanjanak íjakkal, és hátrafelé nyilazva megtámadják Romániát pl.
2022. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
78%

Persze, hogy vissza kellene, és a többségét már régen visszaszerezhettük volna, ha így állunk hozzá. Ha nem támadjuk meg a SZU-t, vagy átállunk, mint a románok... Ha 92-ben benyújtjuk az igényünket Felvidékre, Kárpátaljára, ha bekapcsolódunk a délszláv háborúba... Ha a székelyek fegyveres ellenállásba kezdenek.

Ha lemondunk a céljainkról, akkor azok elvesztek. A románok, szlovákok, szerbek, horvátok, lengyelek, ukránok, finnek, írek, stb. sohasem mondtak le a céljaikról, és egy pillanat alatt léptek több évszázados várakozás után.

2022. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

15-ös, ezt azokon kérd számon, akik szokás szerint társadalmi egyeztetés nélkül hoztak meg ilyen döntéseket! Nem én alkottam a törvényt, ne rajtam kérd ezt számon légyszives!


Nekem személy szerint egyetlen egy problémám van a kettős állampolgársággal, én csak annak adnék szavazati jogot, aki igazoltan itt élt, dolgozott és adózott legalább 8 évig, de ez már a személyes preferenciám.

Ettől függetlenül a lehetőség adott nekik, hogy itt éljenek, ha akarnak!

2022. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
97%
4, Mert nincs szükség egy újabb háborúra.
2022. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
10: Ha a kérdező esetleg csak 1-es szintű, akkor nem tud szavazást csatolni a kérdéséhez. Így nem tudja másképp negoldani, csak efféleképp.
2022. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!