Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Antall...

Mi a véleményetek Antall Józsefről?

Figyelt kérdés

Úgy látom, hogy Antall Józsefnek napjainkban is elég ellentmondásos a megítélése. Én nem éltem a rendszerváltás idején, de érdekel ez a korszak, és kíváncsi vagyok a véleményetekre a fenti kérdéssel kapcsolatban.


Mit gondoltok Antall Józsefről? Jó miniszterelnök volt? Miért/miért nem? Ha ma élne, szavaznátok rá?


Fejtsétek ki a véleményeteket! A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :D



2022. nov. 6. 11:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%
Mindent elmond a tevékenységéről, hogy utána az MSZP kapott kétharmadot, úgy mint 2010-ben a Fidesz...
2022. nov. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
30%

Antall kisebbségi volt, nem magyar, tehát illegitimen került hatalomra. Népéhez hasonlóan tipikus beképzelt, magát kiválasztottnak tekintő személy volt, aki befurakodott a magyar jobboldalba. Ejtőernyős. Ha jól tudom, eredetileg nem is MDF-es volt. Már az apja is háborús bűnös volt.

Természetesen hagyta, hogy a komcsi elvtársai lerabolják, szétlopják az országot, nem távolította el őket a hatalomból. Ezt lehet gyengekezűségnek is nevezni, de nyilván szándékosan tette.

Persze a sok okos, aki most a csútiban látja a magyarság megmentőjét, példaképnek tartja.

2022. nov. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%

A stílusa nagyon jó volt, az egyetlen stílusos miniszterelnök. Később Horn "minden mondat után egy cigi" Gyula, Orbán "logopédiaizsákutca" Viktor, Medgyesi "ööööööööööö" Péter és Gyurcsány "elkúrtuk" Ferenc továbbá Bajnai "playback" Gordon sem volt stílusos.


De nem használta ki a lehetőségeit, ebben osztozik a többiekkel, bár a legtöbb bajt Horn külpolitikája okozta, aki nagyon szépen "becsicskult" a szomszédos országok előtt, szopatták is bőséggel. Sajnos sok beszédét, TV-ben leadni kívánt szózatát nem adták le.


Duplán sajnos, Göncz Árpád ott torpedózta az akkori kormányt, ahol csak tudta, később Horn-al és koalíciós szadeszes haverjaival már nem volt olyan szigorú.


Halálos betegsége miatt le kellett volna mondania, mert így utólag olyan, mintha neki már mindegy lett volna minden. Talán így is volt. Túl sokat foglalkozott olyan témákkal, mint a "befektetők bizalma", "orosz piacokról való kilépés" vagy a "becsületesség". Csurka állandó szívatása is ostobaság volt, Torgyánt pedig kb. ő alkotta.

2022. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! :)
2022. nov. 6. 13:42
 5/24 anonim ***** válasza:
24%
Semmi jó.
2022. nov. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
41%

Soha életemben nem szenvedtem annyit, mint amikor ő volt hatalmon!

-Pezsgőt bontottam a távozásakor!

2022. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
61%

6.


Volt munkásőrként nehéz lehetett az az időszak, a pincében állandó készenlétben ugrabugrálva, reménykedve a régi idők visszatérésében, ami Horn-al félig-meddig sikerült is.

2022. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
5-ös, kifejtenéd?
2022. nov. 6. 18:06
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt kellemes az élet, taxisblokád pl., amikor úgy kapott Budapest külső kerülete kenyeret, hogy földutakon kerülték el a zárást. Orbán beszédét Nagy Imre újra temetésén neki köszönhetjük, ő javasolta. Aztán az elvettette a súlykot, az oroszokat hazaküldte, pedig már hónapokkal korábban megegyezett a kormány erről. Azért ha valaki fiatalon hal meg, azt sajnáltuk, egyébként miniszterelnökként temették el.
2022. nov. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Az interjúi, beszédei magas intelligenciára vallanak, ő szerintem úgy gondolta, helyesen teszi, amit tesz, és azt tette, ahogy szerinte a legjobb az országnak.

Más kérdés, hogy rászabadította az országra a nagytőkét, az oroszokat pedig rögtön ellenségnek állították be azokban az években. Rögtön felrúgtunk mindent, ami keleti, és a nyugattól vártuk a csodát.

Aztán rájöttünk, hogy nekik nem a gyár és az emberek kellenek, hanem a piac.

Jött is aztán Európa, csak nem a fizetéseivel, hanem az elvárásaival. Ő ebben hitt, hogy nekünk ez lesz jó, hát nem jött be.

2022. nov. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!