Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ahogy egy nagy klasszikusunk...

Ahogy egy nagy klasszikusunk mondta, hogy "a demokrácia és a kommunizmus összeegyeztethetetlen", ugyanúgy a kereszténység és az LMBTQ is az?

Figyelt kérdés
Én nem értem sokan miért pörögnek még mindig ezen a témán, hogy keresztényként így meg úgy kéne viszonyulni a homoszexualitáshoz. Jézus és Pál is egyértelműen kimondta, hogy bűn és megvetendő cselekedet, ezen nincs mit szépíteni. A keresztény kultúrába sosem fog beleférni az LMBTQ, mert antagonisztikus ellentétben állnak egymással, az egész csak provokáció.

2022. nov. 6. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Kérdezd meg Szájert, melyik oldala a kamu. A nemzeti keresztény vagy a kokós homár.
2022. nov. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Egy kereszténynek semmi nem összeféthetetlen semmivel, tele vannak ellentmondással minden téren. Már azt hozták ki ebből a brutális vallásból, sutba dobva a biblia maradék 99%-át hogy a lényege a szeretet és az elfogadás. Szóval hajrá. :D
2022. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%

A paráznaság egyértelműen bűn, nincs mit szépíteni rajta. Az idők folyamán egymásra gerjedtek bujaságukban az azonos neműek. Ez nem természetes, nem erkölcsös ezt maga az emebri bűn és bujaság hozta létre és alkotta meg. Ezt a fajta paráznaságot, bujaságot megpróbálja természetesnek beállítani a korrupt balliberális eszme. A régmúlt világban is divat volt ez a fajta bujaság és paráznaság mind a görögöknél mind a rómaiaknál.


Ma ez a legújjabb kór visszatérő divatja, amit nagy előszeretettel felhasználnak és kihasználnak a politikai nagyhatalmak. Szabadságot hírdetve, nagydobra verve fesztiválokat rendezve igyekeznek megosztani a társadalmakat és ellentéteket szítani. "Oszt meg és uralkodj!" Amig a pórnép civakodik egymással egy országon egy államon belűl, addig a nagyhatalmak azt csinálnak a népekkel amit csak akarnak!!!! Buta, vak és ostoba aki ezt nem látja vagy nem akarja észrevenni!!!

2022. nov. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

2-es vagyok. A 3-as szövegének olvasata után azt mondom, tévedtem, erősebb bennük a vakhit, bármilyen hülyeséget is állítanak közben, minthogy minden hülyeséget kigyomláljanak a hitükből, ezáltal elfogadóbbak legyenek.


Durva, mik vannak, és hogy ilyen emberek köztünk járnak.

2022. nov. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező amúgy oké hogy Jézus állítólag ezt mondta 2 ezer évvel ezelőtt amit leírtak és elvileg ehhez kell tartania magukat az embereknek, számomra már itt fura a történet, hogy a Bibliát szóról szóra értelmezik az emberek, de ettől függetlenül, hogy lehet bűn egy olyan dolog amivel senki nem árt senkinek és nem tehet róla? Tehát az hogy két meleg ember szereti egymást ezzel pontosan kinek ártanak ? Kettő ez jelen van állatoknál is, ez az emberekkel született tulajdonság csak valaki heteroszexuális valaki meleg, miért lenne egy olyan dolog bűncselekmény ami egy veleszületett tulajdonság xdd ? Azért mert Jézus elvileg ezt mondta, oké csak szerintem az az ember aki 2 ezer évvel ezelőtt élt embereknek az állítólag mondott szavaiba kapaszkodik, szerintem nem tud teljesen reálisan gondolkodni.
2022. nov. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az nem fordult meg a fejedben kérdező, hogy Jézus nem mondott ilyet csak később akik leírták a dolgokat ők gondolták azt, hogy a melegség paráznaság és biztos Jézus is így gondolná és a szájába adták :) ? Mármint tudod nekem bizonyítani minden kétséget kizáróan, hogy nem nekem van igazam ? Nemigen mivel mint írtam kétezer évvel ezelőtt történt és az akkori emberek által feljegyzett dolgokba próbálsz kapaszkodni amiknek a valóságtartalma lehet százszázalékos és nulla is szóval erről ennyit.
2022. nov. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5

Jó, de az egész teológia feltételezéseken alapszik, sok minden nincs bebizonyítva csak elfogadjuk kinyilatkoztatásként. Amúgy ezt én sem értem pontosan miért ennyire szigorú a Biblia a homoszexualitással kapcsolatosan, mert sok ókori kultúrában teljesen elfogadott dolog volt, de bizonyára megvan az oka. Amúgy hallgatólagosan mindig létezett valamilyen formában, csak nem felvállaltan. Szerintem ez most is elég volna.

2022. nov. 7. 09:54
 8/10 anonim ***** válasza:

"A keresztény kultúrába sosem fog beleférni az LMBTQ"


Hány latin-amerikai országban legális a melegházasság? Eléggé sokban. Aztán mégis meglehetősen keresztény vidék.

2022. nov. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy jö ide a kereszténység? Nem nyughattok, hogy bárhonnan kiindulva ne a kereszténységbe rúgjatok egy nagyot.
2022. nov. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es, ez a kérdés valami vicc?


"ugyanúgy a kereszténység és az LMBTQ is az?"


Ez a kérdés vége. Mi az, hogy hogy jön ide a kereszténység? XD


Amúgy meg bátra rugdosok a kereszténységbe, ők is eleget rugdostak belém, meg úgy kb mindenkibe.

2022. nov. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!