Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baj, ha nekem elég az a...

Baj, ha nekem elég az a Magyarország is, amiből a Fidesz kirekeszt pár társadalmi csoportot?

Figyelt kérdés

Én igazából szeretem a hazámat és van egy erős jobboldali identitásom. Nem érzem, hogy az én életem az tenné jobbá, ha több jogot kapnának a melegek vagy mindenféle harmadik világbeli emberek települnének be ide.

Azt hiszem Niedermüller Péter mondta, hogy csak a fehér, keresztény, heteroszexuális magyarokat szereti a Fidesz, de én pont az vagyok. Ebből a körből van a párom, a barátaim és a rokonságom is. Miért baj, ha nekem elég, ha ezeknek az embereknek jó és a többi nem érdekel? Igazából azért kritizálom a Fideszt, mert abban több felelőssége lenne, hogy legyen működő egészségügy, oktatás, infrastruktúra és nyugodtak legyenek a hétköznapok, de az ilyen szimobolikus dolgokban szerintem igazuk van.



2022. okt. 30. 18:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem baj. Főleg azért, mert ezt úgy fogalmazod meg, mintha a Fidesznek elsősorban az lenne a feladat, hogy mások magánéletében turkáljon és mondjuk nem az, hogy legyen működő egészségügy, oktatás és normálisan működjön az ország. Ez olyan, mintha valami mellékes bónusz lenne a feladatai között.

Ha neked ez így megfelel, akkor igen, szerintem baj. De természetesen ha ez kell, akkor tessék. Engem már nem érint. Bár szerettem én is Magyarországot.

2022. okt. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország, már most is a tiéd, ugyan mi baj lehet ebből?
2022. okt. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Megrögzött homofób voltam, amíg a saját gyerekem, akit a világon mindenkinél jobban szeretek, nem coming outolt nekem melegként. Az ilyen embereknek, mint te, mindig azt kívánom, hogy éljék át ugyanezt, amit én, hogy valamelyik közeli szerettükről kiderül, hogy valójában meleg. Ez nagyon sokat segít átértékelni a dolgokat. Mivel átlag minden 100 emberből minimum 3-4 fő LMBT+ személy, ezért nagy eséllyel a te ismerősi körödben is vannak, legfeljebb neked nem mondják meg, valószínű pont azért, mert ilyen a hozzáállásod.
2022. okt. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem érzem, hogy az én életem az tenné jobbá, ha több jogot kapnának a melegek"


Nem is ez a lényeges kérdés, hanem az, hogy rosszabbá tenné az életedet?

Te ugyanúgy élhetnéd tovább a fehér heteroszexuális baráti, családi, barátnői köreidben az életedet, ahogy eddig.


Már amennyiben tényleg azok, mert hogy szinte biztos vagyok benne, hogy vannak nem hetero ismerőseid is, legfeljebb nem tudsz róla, ugyanis a legkonzervatívabb becslések szerint is az emberek 0,5-1%-a homoszexuális, tehát ha egy 200 főnél nagyobb faluban élsz, akkor statisztikai alapon szinte biztos, hogy van ott a közösségben legalább egy b-zi/leszbi.


Legfeljebb annyi történne, hogy 1-2 ember, akit addig heteronak hittél, talán el merné mondani a szűkebb környezetének, hogy ő bizony burnyák/leszbi, és nem lenne depressziós/öngyilkos az elutasító, gyűlölködő környezet miatt. És talán még lehetne belőle egy nagyon jó orvos is akár. De ha nem, hanem csak egy szimpla szalagdroid lesz, mint mindenki a faluban, akkor se ártana vele semmit neked.


És ezzel rá is kanyarodnék az egészségügyre.


"vagy mindenféle harmadik világbeli emberek települnének be ide."


Pedig van esély van arra, hogy ha egyszer neadjisten kórházba kerülsz, akkor pont egy harmadik világbeli orvos fog segíteni rajtad, mert amúgy elmondom, hogy a magyar orvosok egy igen tekintélyes része már rég elhúzott innen a 'csába a sz-r fizetések miatt, ezért alig van már olyan kórház, ahol ne dolgozna legalább egy - egyébként teljesen jól felkészült és képzett - "idegen származású" orvos, paki, indiai, stb.


"Igazából azért kritizálom a Fideszt, mert abban több felelőssége lenne, hogy legyen működő egészségügy, oktatás, infrastruktúra és nyugodtak legyenek a hétköznapok"


És abba még soha nem gondoltál bele, hogy itt valami bűzlik?

Hogy talán esetleg azért kondicionálják a magadfajtákat arra, hogy valamitől folyton rettegni kell, b-ziktól, migránsoktól, sorostól, etc., hogy ezzel elleplezzék azt, hogy pont magasról lesz-rják az oktatást, az egészségügyet, az infrastrukturát, mert annak a pénznek sokkal jobb helye van a velejéig romlott, maffia-szerűen működő hatalom zsebében, Lölő, Tiborcz, Rogán, stb?

2022. okt. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Isti22 ***** válasza:
100%
Fehér, keresztény, heteroszexuális magyarból kb. 3-4 millió van, és akkor még jóindulatú voltam. Szóval te nem kérsz a magyarok többségéből. Igazi hazafi :D
2022. okt. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%
Niedermüller egészen mást mondott. Rémisztő képződménynek nevezte a fehér, keresztény, heteroszexuális férfiakat.
2022. okt. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
#6 Pedig ez csak a fidesz szavazókra igaz.
2022. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Baj, mert nem tudsz társadalomban gondolkodni.
2022. okt. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Baj, méghozzá hatalmas. Azt mondod ezzel, hogy a te csoportodnak kedvezzen a FIdesz, a többit szarja le, undorító hozzáállás. Bezzeg ha a te csoportodat szarná le a kormány, miszerint ők egy másik csoporttal, foglalkoznak, akkor nagy lenne a felháborodás ugye?


Isti22 nek akartam írni, hogy a kereszténység nincs benne, de láttam a kérdésnél, hogy az is benne van. Tehát még csak nem is a többségi társadalom az elképzelés. De ha a többséget képviselné valaki és leszarná a kisebbséget, az is probléma.


(Bár a kisebbséggel ma nálunk elég sok a probléma, de a kisebbséi lehet azért is az mert cigány, vagy mert meleg/leszbi)


Milyen keresztény eszme az, hogy támogatok egy adott "típust" a többit meg letojom?


Egyébként én ezzel a létezik e Isten kérdéssel úgy vagyok, hogy nem zárom ki a teremtés lehetőségét, de ez nem úgy képzelem el, amogy a Biblia leírja, hanem hogy az ősrobbanást hozta létre a teremtő, vagy a földi életet, stb.


De ha valaki minden bizonyíték nélkül 100% osan hisz valamiben, rosszul godnolkodik, még ha okos emberek is lehetnek vallásosak és lehetnek biztosan Isten létezésében.


De hogy kiragadni egy csoportot és a többieket leszarni az undorító dolog, az viszont 100%.


Vagy esetleg eldobnád a "szűrőből" a keresztény vallást, hogy ti legyetek többen? Mint fehér heterók? Akkor még undorítóbb lenne a dolog, hiszen megválsz egy "szűrőtől" csakhogy többen legyetek.

2022. okt. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9es, önmagában gáz, hogy a 21 században, a tudomány, az oktatás helyett a vallást tesszük meg az állam alapjának.

És ők kűzdenek az iszlámosodás ellen...

2022. okt. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!