Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Németországban bevezetik a...

Németországban bevezetik a havonta 49 euróba (körülbelül 20 ezer forint) kerülő Deutschlandticketet, amely minden helyközi és regionális tömegközlekedésre érvényes lesz. Ez már a megfagyás jele?

Figyelt kérdés

Fideszesek, akik örülnek, hogy a piaci ár ötszöröséért veszi Magyarország a gázt, ahol az ország legmagasabb élelmiszerinflációval rendelkezik, válltig állították, hogy mennyire jók vagyunk, hisz a németek pl meg fognak fagyni télen, brutális megszorítások várhatók.

Ehhez képest gyakorlatilag ingyenessé teszik a tömegközlekedést. De legalább itthon akciós a farhát és a liszt!


2022. nov. 8. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

Az első hazugságig olvastam:


"Fideszesek, akik örülnek, hogy a piaci ár ötszöröséért veszi Magyarország a gázt,"

2022. nov. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Ó, Németország már nem is létezik... és tavaly egyébként is megfagyott már mindenki...


nekünk meg vannak lovaskocsiaink 2 lóerővel!

2022. nov. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Jó kérdés:) Mindig hanyatlik a nyugat szerintük aztán mégsem úgy látszik:D

Bohóckodjanak tovább és irigykedjenek.Nénetek,osztrákok kaptak covid idején pénzt is és nemrég szintén 500 eurót ha jól tudom.Ennyit a nagy mindmeghalunk nyugaton című sztoriról XD

2022. nov. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
1es, ebből melyik a hazúgság? Hogy léteznek Fideszesek, vagy, hogy vannak, akik ennek örülnek?
2022. nov. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
4: Hűha, magadtól nem jöttél rá? Az ötszörös ár.
2022. nov. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
5-ös, kiestem a gondolatolvasó/médium iskolából, magamtól nem megy... :(
2022. nov. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Kezdem unni, hogy amikor utánaolvasok az ilyen "haladó" örömködésnek, akkor mindig kiderül, hogy a helyzet koránt sem ilyen szirupos és rózsaszín.

Egyrészt ez rögtön nem lesz mindenhol elérhető. Másrészt csúszik a bevezetés. Meg egyéb gondok is felmerültek. A Német Közlekedési Vállalatok Szövetsége főigazgatója, Oliver Wolff szerint a közlekedési vállalatokat nem lehetne terhelni egy szövetségi kormányzat által megszabott jegyárakkal, mert ezzel pénzügyileg kerülnek nagyon súlyos helyzetbe.

Egyébként én havi 7500 forintért helyben bármire felülhetek ott ahol lakom.

2022. nov. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
Jól értem? Ezzel a húzással a németek megoldották az energiaválságot? :D
2022. nov. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
Rosszul érted és rajtad kivül senki sem állitotta ezt!
2022. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De ahol én lakom, még ott is olcsóbb a tömegközlekdési bérlet.
2022. nov. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!