Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdély Romániát illeti, hiába...

Erdély Romániát illeti, hiába fáj nekünk magyaroknak. Egyetértesz?

Figyelt kérdés

Nyilván jó ideig Magyarország része volt Erdély, de nem olyan sokáig mint azt egyesek hiszik. Az idő nagy részében Magyarország autonóm állama/vazallusa volt. Bár a térség gyarmatosításának számtalan módját próbálták ki, a környékbeli románok mindig többségben voltak a szászok, magyarok és székelyek összefogásával szemben. A trianoni békeszerződésben megtörtént az igazságszolgáltatás, ami véget vetett a románok több mint 1000 éves szenvedésének.

Nyilván volt néhány olyan település, ahol magyarlakta többség volt Trianon után, de valamilyen szinten még az is érthető, hogy ott nem kaptak autonómiát a magyarok. Elsősorban mert ismételten a gonosz mellett harcoltak a világháborúban, továbbá azért is jogos, mert a románok sem kaptak autonómiát sosem a történelem során, pedig szinte mindig is többségben voltak Erdélyben.



2022. nov. 9. 13:09
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Ez a kérdező is ilyen, el is tűnt, mint szürkeszamár, bár szerintem lepontozgatni visszajár.
2022. nov. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Egyszer a Corneliu azt írta, hogy a Corvin család igazi neve Szilágyi. Én meg mondtam, hogy a Mátyás anyja neve volt a Szilágyi. Na ilyen csürhének ki fizetne, hogy bérkommenteljen? Megjönnek olyanokat mondani, hogy "Mongolians go back to Asia". Ezek csak ilyen falusi suttyók. Aki normális hangnemben terjesztpropagandát, hogy pl. Erdély román, na az inkább bérkommentelő.
2022. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!