Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az emberek nem szeretik a...

Ha az emberek nem szeretik a politikusokat, akkor miért szavaznak mégis rájuk?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy MZP-t sokan tehetséges szakembernek és tisztességes, jószándékú embernek tartják, de rossz politikusnak, ezért nem szavaznak bizalmat neki. Aztán meg azon sírnak, hogy a politikusok a szemüket is kilopják, meg annyit hazudnak, hogy még az se igaz, amit kérdeznek. De akkor egy politikusként kevésbé ügyes, viszont őszinte jelölttel mi a bajuk? Nem ellentmondás ez egy kicsit?

2022. nov. 9. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Egy politikusnak nagyon ügyesen kell az emberek szemébe hazudnia, ahhoz, hogy meggyőzhesse őket, őt válasszák. Aki őszinte, az nem tud jót és pozitívat mondani, garantált a bukás.

Egy friss politikus, ambíciózus, lendületes, ígéretes karrierrel már meggyőzőbb. Az ilyeneket a választások után megkörnyékezik a valós gazdasági-politikai nagyhatalmak és megveszik kilóra, cserébe egy kis "semmiségért"!

2022. nov. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1: "Egy politikusnak nagyon ügyesen kell az emberek szemébe hazudnia, ahhoz, hogy meggyőzhesse őket, őt válasszák."

Én ezt értem, de akkor meg ne siránkozzanak az emberek, hogy átverik őket. Panaszkodnak, hogy a politikusok hazudnak, közben meg ők igénylik a hazugságokat.

2022. nov. 9. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

MZP-t 2x választották meg Hódmezei polgármesternek. Ezt a kisvárost ezek szerint képes elvezetni. Viszont amint bekerült az országos politika világába, előjöttek azok a súlyos hiányosságai, amelyek valószínűleg már korábban is megvoltak, csak nem látszottak, mert lokális szinten maradtak. 2022 áprilisában már nem személyesen rá, hanem a hatpárti listára szavazhattak azok, akik kormányváltást szerettek volna. Erre pedig ő, mint listavezető alkalmatlan volt. Aztán jött az Amerikából érkezett kampánypénzek miatti botrány.

[link]

Ennyit MZP tisztességéről...

2022. nov. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3: Kövezzetek meg, de az Amerikából érkezett pénzben tényleg nem tudom, hogy mi nem tisztességes. Minden nyilvános és jogszerű volt, az MMM minden fillérrel elszámolt. Nem bűn külföldi támogatást elfogadni. A Fidesz ennek sokszorosát költötte kampányra, engem valahogy nem vigasztal, hogy az nem amerikai pénzből, hanem az általam is befizetett adókból ment.


[link]

2022. nov. 9. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem a pénzzel van baj, hanem azzal amit érte kérnek cserébe. Az elmúlt 10 évben Európában létrejött bábkormányok 99%-a így került hatalomra, s mi lett a vége?
2022. nov. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!