Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan magyar aki elhiszi,...

Van olyan magyar aki elhiszi, hogy Magyarországon szankciós infláció van?

Figyelt kérdés
Én ugyan nem Magyarországon élek, Romániában születtem és dolgozom. Sokáig szimpatizáltam a Fidesszel, ugyanakkor látom, hogy itt jóval alacsonyabb az infláció, mint Magyarországon. Nem mondom, hogy itt nincs, mert viszonylag magas itt is, de közel sem ennyire szélsőséges, főleg, ami az élelmiszerek drágulását illeti. A határok nyitottak, elérhető minden külföldi médiaforrás, hogy lehet, hogy ezt elhiszik az emberek?

2022. nov. 9. 23:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Nincs,csak zs.do
2022. nov. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Az orbáni média agymosás és a tudatos oktatás leépítése végül ide vezetett.

Igazából olyan rendszert épített ki, amely ha ő nincs, akkor is működik. Persze azért kellett hozzá idő, mire kiépült...

2022. nov. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Pedig hihető.

A Fityesz megszorító szankciói miatti infláció van.

2022. nov. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Akik elhitték a Sorost azoknak ez már semmi.
2022. nov. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
13%
Szankciók = drágulás
2022. nov. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
15%
Nem hit kérdés
2022. nov. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Annak ellenére, hogy nem ott élek, én szeretném, ha erős lenne az ország. Ez nekünk, erdélyi/partiumi magyaroknak is jó lenne. A románoknak is mindig szívesen példálóztam régen a magyar gazdasággal. Remélem, hogy ez csak átmeneti probléma, de szerintem nem jó irányba halad az ország.
2022. nov. 9. 23:17
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
A jelenlegi inflációnak több oka van, az egyik ezek közül kétségtelenül a szankciós politika. Ezt kár tagadni, akármennyire ellenzéki is az ember.
2022. nov. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8: Igen ebben igazad van. Csak nekem úgy lenne logikus, hogy más országokban is ennyire éreztesse a hatását. Nem mondom, hogy nincs hatással az inflációra, de ha 10% különbség van (élelmiszerek esetén legalább 20%) két szomszédos ország között, úgy, hogy mindkettő szankcionált, akkor szerintem nem ez a fő oka.
2022. nov. 9. 23:33
 10/17 anonim ***** válasza:
19%

9:


2022-es várt infláció


Magyarország: 13,9%


[link]


Románia: 13,3%


[link]


Szinte teljes az egyezés.

2022. nov. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!