Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire van jelen a mai...

Mennyire van jelen a mai magyar társadalomban a "Kádár népe" mentalitás?

Figyelt kérdés
Majd az állam megoldja helyettünk; mi ne gondolkodjunk, mert majd megteszik helyettünk a politikusok; ha nekem rossz, másnak is legyen az; tartsuk szemmel és jelentsük fel a másikat stb.
2022. nov. 10. 07:36
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Évről évre egyre inkább jelen van. Orbán egy XXI. századi Kádár.
2022. nov. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
A meleg lángos már nem 1 forint:)
2022. nov. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

áá, ugyan, semennyire, az ársapkázás, vidékizés, központositás, semennyire sem kádári...


áááááááááá


Orbán Kádár reinkarnációja lett!

2022. nov. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
#3 Plusz a Nyugattól kunyizzák a pénzt amiből úgy adják elő hogy nekik köszönhető a jólét.
2022. nov. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Valami idióta itt nemrég azt írta, hogy szét kellene verni a boltokat az árdrágításért. Ez Orbán népe, a fogalmatlan féleszű, aki nem fogja fel, hogy miért drágulnak a dolgok, illetve hogy az ársapkák miatt minden másnak felmegy az ára, mert a boltok nem működhetnek veszteséggel.
2022. nov. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez költői kérdés volt? :-)
2022. nov. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

"Valami idióta itt nemrég azt írta, hogy szét kellene verni a boltokat az árdrágításért. Ez Orbán népe, a fogalmatlan féleszű, aki nem fogja fel, hogy miért drágulnak a dolgok, illetve hogy az ársapkák miatt minden másnak felmegy az ára, mert a boltok nem működhetnek veszteséggel."


Amikor tüntetni akarnak az árakért vagy csak kiakadnak rajtuk, akkor is ezt mondod? Hogy hát a boltoknak nyereség kell, akkor ne zavarjanak az árak?:))


Amúgy ha reálisan felviszik az árakat az oké, de ha kiesik X bevétel a hatósági árak miatt de ők 5X nyereséget akarnak a többi terméken behozni, az meg nettó aljas nyerészkedés. Őszintén nem vágom, hogy kik nyerészkednek pofátlanul és kik nem, már ha mindkettőre van több példa is. De ha ez így van, az pofátlanság. Ahogy az is az, ha boltos az ismerődeinek felszolgálja a hatósági áras termékeket a pult alól de másoknak nem. (Ezt itt olvastam)


De nem tudom, hogy kik mennyire pofátlanok ha azok, de ismerve a magyarokat... gondolom nem kell leírnom, hogy azok akár mind!

2022. nov. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azaz kiesik X bevétel de ők 5X nyereséget akarnak, amihez a -x hez 6x kell, nem csak 5. Erre nem gondoltam amikor leírtam.
2022. nov. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is látom, hogy benne van.

Például a melósok nagy részének még mindig az tetszene, hogy bekapunk egy felest reggeles műszak előtt, délutános műszak előtt 1-2 sör nem árt, éjjeles műszak előtt meg jó a bor is, de inkább átaludnánk a gyárban az egészet.

Gyári munkás vagyok! Multinál, ami kihozza az emberekből a kádárista felfogást. Amúgy mindenki próbál becsületesen dolgozni, amit elvárnak tőle, csak nem jön be az embereknek a multi szabályrendszere, plusz az EU-s reform dolgok.

Megcsinálom én a munkát főnök, csak hadd gyújtsak már rá, nekem meg ez a szerszám kéne délutánra, jó lenne elrakni, valamelyik sarokban ledőlnék, most aztán meginnék egy sört..... na ilyen már nincs sehol.

Észrevehető, hogy az emberek torkán még lenyomták azt, hogy csak kint lehet dohányozni, de a forgókapukat, amik nézik az időt, már próbálják letördelni. :D

Pluszban mindent meg akar magyarázni a magyar, miért így tette, vagy miért nem tette.

Jóvanazúgy mentalitás még mindig él, csak ez a kapitalizmusban nem nyerő, és ebből van az országban nagy feszültség többek között!!!!!

2022. dec. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jóvanazugy,jó van hát, csak gondolkodni ne kelljen, majd megmondják a tutit mások...
2022. dec. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!