Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van a magyar társadalomb...

Miért van a magyar társadalomban egy ilyen kádárista irigy mentalitás?

Figyelt kérdés
Ha valaki egy kicsit is sikeresebb, mint az átlag, azt a magyar társadalom többsége már csak azért is utálja mert irigy rá. Valószínű, hogy a kádári agymosás is hozzájárult ehhez, hogy "mindenki egyforma, egyenlő' és ebből nem szabad kiemelkedni, mert az már csak egy 'aljas kizsákmányoló imperialista'lehet. Miközben amúgy nem veszik észre ezek a kisemberek, hogy valójában a saját korlátolt is börtönükben élnek és a legnagyobb kizsákmányoló pedig pont az az államatyuska, akitől megélhetést várják.
2019. máj. 5. 20:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Röviden? Mert az agyakban még nem -legalábbis nem mindenkinél- zajlott le rendszerváltozás.
2019. máj. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Én azon csodálkozom hogy aki tisztességes módon sikeres, arra irigyek. Míg aki közpénzből gazdagodik vagy máshogy lop milliárdokat, arról meg említést sem tesznek. Csak nem példaképnek tartják az utóbbiakat?
2019. máj. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Még most is zajlik ez az 'éljen május 1" hacacáré, ez a kádárnosztalgiás majálisozás.

MEg hát nem igazán veszik észre az emberek, hogy az Orbán rendszer szép lassan ugyanaz lesz, mint a Kádár rendszer.

2019. máj. 5. 20:41
 4/19 szántóvető ***** válasza:
67%
mert a sikeres emberek 99%-a korrupt,bűnöző,politikustolvaj,vagy kapcsolatokkal rendelkezik tehát nem önerőből kapaszkodott fel egzisztenciálisan.így aztán már érthető is az általánosítás.
2019. máj. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Azért érdemes megnézni az ehhez hasonló vélemények korosztályát is.

Ha valaki önerőből, tisztességesen éri el, a 40 év alattiak nemigen szólják meg. Ha valaki ezt hazugsággal, csalással érte el, akkor pedig megérdemli hogy megszólják.

Ugyanakkor én főként 50 év körül-felett hallom, a szüleim korosztályából, hogy "életében nem dolgozott, vállalkozó volt". Mintha egy vállalkozó csak lógatná a lábát és jönne a pénz, és a munka az csak és kizárólag a beosztott munka lenne. Fura elgondolás, tekintve hogy a korosztályomban dolgozó vállalkozók nagy része ( 30 éves alatti korosztály ) napi 12-14 órát is dolgozik, hogy a semmiből felépítsen valamit.

Akárcsak egykori osztálytársam, most hidegburkoló. Reggel 7 körül kezd, este 10 körül ér haza. Oda megy, ahová hívják, utazik és dolgozik egész nap.

Vagy egy bútor kereskedő ismerősöm reggel 7-re megy be, végez valami papírmunkát ( nem látok bele a cégbe, nem tudom mit ), 8-kor kinyit és este 6-ig, vagy az utolsó vevőig nyitva van. Azután még csinál valamit ( ismétlem: nem látok bele a cég működésébe ) és 7-8 között jön el a telephelyről.


Egyébként egyet tudok érteni veled, valószínűleg a nevelés, miszerint "munka alapú társadalomban élünk", és látták hogy hiába dolgozik valaki egész életében, hiába van a gyárban ( vagy a TSZ-en keresztül a földön ) egész nap, reggel 8-tól délutánig + utazás, nem telik sokra. Nekik nincs csak 1 kocsi, már ha van, nekik nincs csak 1 lakás, már ha van, nekik az is csak 80 m2, stb. És erre jönnek a vállalkozók, akik ugyanennyi munkával milliókat keresnek, több kocsi, nagy ház, nyaralás, stb. Hát persze hogy tisztességes munkából nem lehet elérni egy beszűkült látókörű ember szerint. És aki nem tisztességesen dolgozik, hanem kapja vagy lopja, annak a k. anyját, utálni kell.

2019. máj. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

# 4


Tudom okosnak akartál tűnni de ez nem jött össze, ne használj olyan szavakat hogy egzisztenciálisan ha nem tudod mit is jelent :)

2019. máj. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Magyarországon rengetegen lenézik azt is aki vállalkozóként, animációs szakemberként gyárt többedmagával internetes műsort, ezt 10+ év tanulással és napi 10-12 óra munkával... De nagyon durván lenézik az ilyet.

Meg gondolom irigyek, hogy "ennyiből" magasabb színvonalon tud élni mint az átlag...

Aki nem gyárimelós, az sokak szemében nem is dolgozik, csak tudnám miért.


Illetve azt ezek mellet nem tudom hova tenni, hogy ugyanezek az emberek a politikusokat meg úgy tisztelik mint valami királyokat és valami alatvalóként teklntenek magukra...

2019. máj. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
mert az emberek nagy része még mindig feudális társadalomban ér, ahol a gazdag földesurat utálni kell
2019. máj. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

'Aki nem gyárimelós, az sokak szemében nem is dolgozik, csak tudnám miért.'


Pedig a szellemi munka is tud fárasztó lenni :)

Az én beosztásom is ide tartozik, de még senkitől nem hallottam, ne végeznék hasznos tevékenységet. Nyilván nem olyanokhoz van szerencsém.

2019. máj. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%
#9 nem beszéltél még elég vidéki nyugdíjassal :'D
2019. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!