Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a „diplomás átlagbér“...

Mi az a „diplomás átlagbér“ valaki elmondaná?

Figyelt kérdés

Hallom, a tanárok bérét fel akarjék húzni a „diplomás átlagbér“ 80%-ára. Modt azt a részét hagyjuk hogy ez kamu, üres duma, nem ez a lényeg.


Hanem az a kérdés: mi az a DIPLOMÁS átlagbér? Egyáltalán mi az a DIPLOMÁS BÉR?


Van olyan? Én diplomás vagyok, de ilyenről még soha az életben nem hallottam.


Van a minimálbér, van a GBM szakképzetteknek (diplomásoknak is!!!) és van minden efelett, amit adott cég hajlandó megadni.

Van ahol semmihez se értő gyári operátor hazavisz 300 nettót, van ahol diplomás ember nem kap csak 172.000 nettót (ld GBM).


Mi az a diplomás bér? Az micsoda tessék mondani? Hol van ez LEÍRVA SZÁMSZERŰSÍTVE?


2022. nov. 12. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy mesterségesen kitalált butaság.

Az átlagot a diplomás ember számbavételével IS vizsgálják, - nem speciális állatfaj ő sem.

2022. nov. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
63%
Tudjuk Balázska hogy te a gbm-et kapod a büfészakos diplomáddal, de annyit igazán megtehettél volna hogy ezt beütöd a gugliba. Ha így teszel, akkor rájössz, hogy nincs olyan hivatalosan hogy diplomás átlagbér. Különböző diplomás szakmák átlagbérei vannak (pl. egy orvos br. 1,5 milla, elemző közgazdász, szoftverfejlesztő br. 1 milla körül). Ezeknek a 80%áig akarják felhúzni a tanárok bérét - ami már csak azért sem fog menni, mert az idei átlagbéreket veszik vetítési alapnak egésten 2027ig, viszont a versenyszférában évi kb 20%os béremelések vannak (ez is átlag). Tehát 2027re vállalta a kormány hogy a tanárok bére eléri a 2022es diplomás átlagbér 80%át, csak addigra a diplomás átlagbár kb a duplája lesz a 2022esnek
2022. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!