Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most, hogy megfosztják az...

Most, hogy megfosztják az embereket a szabadságuk kivételének lehetőségétől az új munka törvénykönyve szerint, miért nem lázadnak fel az emberek?

Figyelt kérdés

A munka törvénykönyvének új változtatása szerint a munkáltató megtagadhatja a fizetett szabadság kiadását a munkavállaló által kért időpontban. Eddig legalább 7 nappal a munkavállaló rendelkezet, de most már ezt is el akarják venni és teljesen rabszolgaként akarják kezelni a dolgozókat.

Ez ellen miért nem tüntetnek, lázadnak fel az emberek?

Ennél sokkal kisebb dolgokért is tüntetnek, de ez teljességgel felháborító, mégis némán eltűrik. Miért?


[link]



2022. nov. 12. 13:47
1 2
 11/17 anonim válasza:
79%
Ha én akár 1 nap szabin kivételét is meg akarnák szabni hogy mikor és nem akkor amikor én akarom állnék is fel abban a szent pillanatban. és ezt a főnök is tudja ezért nem merheti megtenni
2022. nov. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
22%

"A magyar egy szolga faj. Azért él, hogy kiszolgálja az Urait. Ez a létezése értelme, ez okoz neki boldogságot."


"A magyar genetikusan alattvaló..m"


Na és ti mint magyar emberek mit tesztek a magyar népért? Mert (amúgy jogosan) kritizáljátok a népet, de ti is magyarok vagytok, rátok is igaz akkor mindez ugye?:)) Vagy ti talán forradalmat csináltok a rendszer ellen, vagy csendben tűrtök?:))

2022. nov. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 árokpart ***** válasza:
42%
Ha ezt a kormány komolyan gondolná ás lenne valós alapja, akkor már az ellenzék szervezné a tüntetéseket. Valószínűleg a részletek alapján nem fog semmi sem változni. Ráadásul nem egyetlenegy média az Index hozta volna le, hanem ettől harsogna minden ellenzéki média szerintem.
2022. nov. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
79%

"Ráadásul nem egyetlenegy média az Index hozta volna le, hanem ettől harsogna minden ellenzéki média szerintem."



Te miről beszélsz? index hvg portfolio vg.hu 444 telex hir24 atv stb is lehozta...

2022. nov. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
29%

12! Én magam részéről nem tudok másokon segíteni -vagyis tudok, tanácsokat szoktam adni, de többségük le se szarja- én úgy "tűrök", hogy külföldön dolgozom, jobb körülmények, nagyobb megbecsülés, háromszoros fizetés.

Ezen kívül van egyéb bevételi forrásom is, nézd pár éve míg "besimultam magyarba" megkerestem ilyen havi 300 ezer körül, most ennek az ötszöröse is bejön. Ennek nagyját szépen befektetem, így ha mondjuk 50 évesen visszajövök Magyarországra, akkor csak akkor kell majd dolgozzak, és azt ha kedvem lesz. De nem várhatom el, hogy mindenki így gondolkodjon sajnos. Próbáltam másokat is győzködni, de ameddig mindenkinek az az első, hogy eljöjjön otthonról és boldogan fizeti az albérletet (kedvencem mikor a 300 ezret kereső vigyorogva meséli, hogy csak havi 100-ért kapott albit, miközben lakhatná a szüleinél ingyen) meg első dolga a jogsi és a kocsi vásárlás, hogy utána még több pénzt szórjon ki az ablakon. Utána ott áll rossz esetben hitellel, nulla megtakarítással, és innentől kezdve tényleg bérrabszolga lesz, mert az élete attól függ, hogy van-e munkája, ergo kénytelen felvenni ezt az alattvaló mentalítást.

A legdurvább, hogy hiába mondom több ilyen életpályán lévőnek, hogy ez csak bajt fog hozni rád, már ez az életmód nagy ívben tesznek rád, aztán szidják a rendszert! Amit ők szolgálnak ki ezzel a nem gondolkodok csak élek a mába mentalitással.

2022. nov. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
29%

Azert sok helyen ez nem oszt nem szoroz, mert igyis rugalmasan megy a szabikivetel.

Tovabba jo nehanyan nem is tudjak hogy most van ilyen, hogy 7 nappal a munkavallalo rendelkezik. Kornyezetemben is vannak ilyenek.

Na mar csak ez a 2 ok miatt sincs tuntetes/lazadas

2022. nov. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
18%

A tanárok mindig is így voltak. Azt a rohadt nyári másfél hónapot gyakorlatilag ledolgozzák év közben a kötelező de el nem számolt, otthon éjfélig elvégzett plusz munkával. Amikor kivehetik, akkor kötelező is: az iskola bezár. Hiába mennék el ötször olcsóbban októberi utószezoni szabadságra, amikor mondjuk Görögországban még bőven jó idő van, kötelező augusztusban, amikor csak megfőni lehet a 45 fokban, elérhetetlen árakon (ergo nem megyek sehová nyaralni, hanem maradok otthon hűsölni).

Hadd irigykedjenek a népek a hatalmas, túlfizetett, szabadsággal elhalmozott állásomra.


Hát igen, most az átlag munkás is átéli egy kis részét ennek a problémának, úgyse szokták érteni, hogy mi a tanárok baja ezzel.

2022. nov. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!