Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocializmusban sokkal...

A szocializmusban sokkal kevesebben hordtak szakállt?

Figyelt kérdés

Ez nem tudom, hogy politikai vagy egyéb divathoz köthető okokból volt így, de ha nézek képeket azokból az időkből csak kb a lázadó fiataloknak vagy ellenzéki értelmiségieknek van szakálluk.

A vezetők közül senkinek sem volt, pont múltkor láttam egy képet az Árpád-híd átadásáról '84-ből és mindenki simára borotvált arccal szerepel rajta. Nagypapám korosztályából is nagyon kevés embert ismerek szakállal. Lehet régebben jobban elvárták a standard megjelenést munkahelyeken, mint ma.



2022. nov. 13. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Igen, de ennek semmi köze a politikához. A szakáll most divatos, akkor nem volt az, ennyi.
2022. nov. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Akkor még nem volt szakállnyíró. Úgyhogy ezek közül választhattál:

1) Borotvált

2) Nagy burjánzó szakáll - ápolatlan kinézet

3) Nagyon sok időt töltesz a szakállad ápolásával


Ma se a nagy szakáll a divat, hanem az a rövid szakáll, amit szakállnyíróval nagyon könnyű karbantartani. A férfi a lustábbik nem, szereti a könnyen karbantartható kinézeteket.

Szerintem ez a divathullám abszolút a technológia miatt alakult így.

2022. nov. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hypno ***** válasza:
100%

A fegyveres testületeknél nem lehetett szakáll, mert a gázálarc szakállas pofán - állítólag - nem működött.


Igaz szájközépen túlnyúló bajusz sem, pedig az bőven befért a maszk mögé.

2022. nov. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
#1-esnél a pont!
2022. nov. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%

A szocializmusban nem voltak elterjedve a borbélyüzletek, amik nem csak a férfi hajvágással,hanem a szakáll, arcszőrzet igazgatásával is foglalkoznak.


Most élik újra reneszánszukat a borbélyüzletek.

2022. nov. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen, az is hiánycikk volt
2022. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom honnan veszed, 83-tól mai napig szakállas vagyok. Voltak szakállas kollégák, barátok. Igaz, mi lustaságból nem borotválkoztunk és nem divatból. 2 havonta egyszer körbenyír és kész, nem minden nap a tükör előtt kínlódni.
2022. nov. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Inkább a bajusz volt elterjedt. A sorkatonaságnál először megszabadítottak mindenkit a fejszőrzettől, mert az említett gázálarc miatt és a közelharc miatt bele lehetett csimpaszkodni, elakadhatott kiképzés közben. Később lehetett bajusz, ezt a mostani idősebbek meg is hagyták magukon.
2022. nov. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!