Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Népszámlálás, mi ez az orbitál...

Népszámlálás, mi ez az orbitális baromság?

Figyelt kérdés

Párommal reggeltől(8:00+1 óra út, tehát 7:00-tól) estig(17:00+1 óra út, tehát 18:00-ig, ha nem túlórázunk) dolgozunk hogy élni tudjunk valamiből, erre most random jött egy levél, hogy "már harmadjára próbáltak minket keresni a népszámlálás miatt és hogy ez kötelező és ha nem teszünk neki eleget akkor 200ezer bírság", mi a f*sz? Azért dolgozunk hogy élni tudjunk, erre pár tetűláda adat miatt már veri az állam a f*szát? Online miért nem lehet megcsinálni ezt? Miért csak így személyesen, vagy persze ügyfélfogadási időben 8 és 5 között, amikor DOLGOZUNK?


Ezt főleg úgy, hogy van egy kamera az ajtónknál és eddig a büdös életbe nem jött még csak az ajtónk közelébe se senki, hogy népszámlálósdit játsszon, erre látom a felvételen, hogy ma 11:03-kor valami hapsi odasétál az ajtóhoz és a kilincsre teszi a papírt majd elsétál? Ez volt az ő nagy harmadik próbálkozása?


Mibe kell még belevernem, hogy végre nyugton hagyjanak minket ebben a tetűláda országnak nevezett fostalicskában?


2022. nov. 14. 16:43
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:

#9 ha eddig nem gondoltál volna erre, érdemes lenne elolvasni a kérdést és a válaszokat is, amiket ide kommenteltem, ebből rájönnél, hogy próbáltam elérni valami f*szkalapot, de mindhiába.


#10 Ügyfélkapus belépés nem működött, mert folyamatosan egy HTTP:500-as hibakódot dobált, emiatt küldtünk is emailt amire annyi válasz jött, hogy folyamatban van a hibaelhárítás, türelmüket kösz, blablabla.


#11 én is az online-t akartam, de ajánlom elolvasni az eddigi kommentjeimet + a #9-nek szánt válaszomat.


#12 nem volt "postás" várakozás, mert írtam is, hogy több emailt is küldtünk és nem kaptunk reakciót, max annyit, hogy a napokban meg kell érkezzen.


#13 Az a "több hét" az 15 nap a valóságban. Ez az egyik, a másik, hogy *NEM* kaptunk semmilyen értesítőt, sem kódot, sem semmiféle levelet se fizikálisan se emailbe, ettől függetlenül is vártuk a kódot és jeleztük is többször, hogy nem jött még meg, mi van vele.

ÉN, az ÉN időbosztásomhoz igazítva a 10 perces ebédszünetemben telefonáltam 2-3 naponta, hogy a kód nem jött még meg, az ügyfélkapu nem enged be mert hibát ír és senki nem hajlandó valami értelmeset mondani, majd mint írtam is erre annyi válasz jött, hogy biztosan meg fog érkezni a napokban.

ÉN egy percig nem írtam, hogy nem tudtam róla.


#14 az én papíromon is van annak hely, de a telszám utolsó 3 betűje olvashatatlan. Kipróbáltunk már néhány lehetséges "kombinációt", de nehezebb megfejteni ezt a kézírást mint az éjszaka a múzeumban tábláját...

Annyit kilátni belőle, hogy 70-es, meg 9-essel kezdődik, de másik 2 szomszédom sem tudják megfejteni hogy mi lenne ez.


#16 "kifogáshegyek", az előző részekben leírtam a *tényeket.


#17 Na ezt én sem! Végre el tudok jönni hamarabb, erre ez fogad...


#18 Előző válaszrészben leírtam az ügyfélkapus témát. Akárhányszor írod be a "kifogás" részt, úgysem lesz igazad.


#19 Okés, de a ha a boltba nyitvatartási időben megyek be és kérek valakitől segítséget, ott segítenek is, nem csak leteszik annyival hogy "a napokban megjön".


#20 Így van, több millió embernek ez nem okozott problémát, nekünk igen.

Ez olyan mintha azt mondanád, hogy több millió embernek nem okoz problémát a háború, nekünk igen, vagy hogy több millió ember túlélt egy autóbalesetet az elmúlt 10 évben, akkor X meg Y miért döglöttek bele...

2022. nov. 14. 17:45
 22/65 anonim ***** válasza:
85%

" Ha nem 3 hétig hanem 3 hónapig lehetett volna online kitölteni, akkor lenne ugyanennyi ember akinek nem lesz készen és UTÁNA kell majd még velük foglalkoznia a népszámlálóknak."



PONTOSAN! Ne tudd meg, az előző munkahelyemen SZJA-bevallásnál hányan sírtak-ríttak, hogy jajjdemiértmájusakárhányadika a határidő, és hogy nem volt rá idejük..... B.kker... :-D

2022. nov. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 A kérdező kommentje:

Hogy itt mennyi válaszolónak van rengeteg ideje és tökéletes kis munkahelye... Nem is értem, hogy lehet az ország ilyen szarban...

Legalább kaptam 1-2 normális választ itt és üzenetben.


A provokatív gyökereknek jó szórakozást!


\/ hajrá \/

2022. nov. 14. 17:53
 24/65 anonim ***** válasza:
12%

A sok fideszes tolvajt mikor fogják megbüntetni mert elfelejtik bevallani a valós jövedelmüket????

Ez a népszámlálás is azért kell hogy orbán le csekkolhassa hogy szaporodtun e az ő nyavajás intézkedéseitől. Ezért költenek el megint feleslegesen milliárdokat az adófizetők pénzéből erre abaromságra mintha nemlenne jobb helye ennek a pénznek. Cigány ember cigányországot csinált Magyarországból.

2022. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
0%
A kifogásgyár kifejezés gyenge kifejezés elnézve az utcán azt rengeteg marhát aki kizárólag a pillanatnyi alantas vágyait csapatja és sosem ér rá másokat megérteni. Kössz a semmit, Orbán (és társai)!
2022. nov. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
100%

"Akik most válaszolgatnak az online cuccal kapcsolatbna, nyomjanak már egy F5-öt és olvassák el az első válaszomat."

Nem biztos, hogy ráérnek mindent elolvasni. Dolgozó emberek, nincs rá idejük - mint ahogy neked se volt az online időszakban utánanézni, hogy mi a teendő, ha nem volt bedobva kód. ;-)

2022. nov. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
100%
29: telitalálat! :-D
2022. nov. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
89%

A számlálóbiztosok november 20-ig végzik a kitöltéseket.

Nem kötelességük többször próbálkozni; ha egyszeri alkalommal sikertelenül járnak, akkor értesítést kell hagyniuk telefonszámmal, amin lehet keresni őket, időpontot egyeztetni. Hétvégén is dolgoznak. A többségük igyekvő, segítőkész, az pech, ha egy lusta, hazudóst fogtatok ki.

Ami a számotokra a legrosszabb a három kitöltési módból: utolsó lehetőségként, november 20. után, november 28-áig, a települési (Budapesten kerületi) jegyzőnél lehet jelentkezni, időpontot kérni, a nála történő kitöltéshez.


Akinek november 28. után sem lesz kitöltött népszámlálási íve, kétszázezer forintig terjedő közigazgatási bírsággal sújtható. Mivel ketten vagytok, ez kétszer ennyi pénzt jelent a számotokra. (Természetesen, azokat tudják bírságolni, akikről nyilvántartások alapján tudnak, de a számlálóbiztos megkeresése alapján, tudnak rólatok.)


A dühöt visszafojtva, el kéne érni, hogy a számlálóbiztos elmenjen hozzátok, napi munkavégzésetek után, vagy hétvégén. A bírság elkerülésére most már ez az elérendő megoldás számotokra; az elfoglaltságotok alapján a jegyzőnél történő kitöltés nagyon rossz megoldás lenne, és bizonyára a bírság is nagyon odavágna.


A ti dolgotok; kívánhatod az államhatalom embereinek és a számlálóbiztosnak a válogatott kínzások utáni halálát, de ha nem leszel olyan kedves vele, hogy szívesen menjen hozzátok a számotokra jó időben, akkor ti jártok rosszul.

2022. nov. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
87%
Kizárt dolog, hogy két héten keresztül nem működött az ügyfélkapus belépés.
2022. nov. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
83%
Idióta. Lehetett emailban is kérni belépési kódot. Nem csak a postán kiküldöttel lehetett belépni. Ha ennyi eszed van meg is érdemled hogy megbaxxanak 200ezerre.
2022. nov. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!