Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor régen szeretett...

Orbán Viktor régen szeretett volna igazi államférfivá válni?

Figyelt kérdés

Én abba a táborba tartozom, akik úgy gondolják, hogy a mai politikusok, amikor egyetemisták voltak a jogi karon, akkor még valóban a jóhiszeműség (latinul: bona fides) vezérelte őket. Mertek nagyot álmodni, elképzelték magukat dicsőséges és jó vezetőnek.


Aztán az ember valahol ilyen 35 éves kora tájékán elromlik automatikusan? Vagy a magyar élet velejárója? Fene sem tudja, de egy biztos, már nem a jóhiszeműség, nem a dicsőség vezérli őket, hanem a pénz. Ez teljesen egyértelmű, még a legelszántabb Fideszesek, DK-sok sem kételkednek ebben ma már.


Szóval Viktoron azt látom a régi felvételeken, hogy valóban komolyan gondolta ezt az egészet.

Aztán ez az irány valahol 2002-2010 között megfordult.

Gyurcsányról is el merem hinni, hogy más volt az elképzelése 20-30 évesen, még ha ez merész kijelentés is.



Orbán lehetett volna olyan, akire büszke a magyar nép, egy történelmi személy, aki jólétet és felzárkózást hoz el Magyarországra. Ezt ő meg tudta volna valósítani, van annyi benne.

De nem élt a lehetőséggel, kirabolta az országot.


Nyilván anyagilag nagyon megérte neki, nekik, ez egyértelmű.

De nem akart volna feljebb lépni a köztudatban és úgy benne lenni a magyar történelemben, hogy az igazságos, nem pedig a rabló?


Nagy kár érte. Nem Magyarországért kár. Ez a nemzet már annyi Orbán Viktoron és annyi szenvedésen, háborún van túl, hogy nem fogja egy ilyen diktátor sem tönkre tenni, akármennyit lop.


Mondom ezt mind úgy, hogy áprilisban még rá szavaztam!

Legközelebb? Soha többet az életben!



2022. nov. 15. 19:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Ne csodálkozz! Megafonos képzést kaptak a trollok.😀

2022. nov. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

#10

Ez engem is nagyon meglepett. Hogy ilyen kevés. 4-ből minimum 5-nek kellene államférfinak gondolnia.

2022. nov. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom ismered-e az operett világot, de érdemes megismerkedni vele, mert sok keserédes tanulságot lehet szerezni. A Honthy Hannának átírt Csárdáskirálynőben ad a szövegíró a csillagkeresztes dámává válni akaró primadonna (volt orfeumi szajha) szájába egy tanulságos mondatot: "a lejtőn nagyon nehéz megállni, felfelé is".
2022. nov. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Orbán a legundorítóbb "magyar"-rá vált mára!
2022. nov. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én nem tudom, hogy mit gondolt régen, de hogy mára szétlopta és szétverte az országot, az 100%.
2022. nov. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kb 25 eve szavaztam ra, eloszor es utoljara... azota senkire nem szavaztam.


Emlekeim szerint, es a videok tanulsaga szerint is, komolyan gondolta. Nagyon nagy potencial volt benne.

Egyaltalan nem ilyen volt. Az akkori Viktor szembekopne a mait.

Nem gondolom, h termeszetszeru lenne megvaltozni. Viszont a hatalom es a (z ellopott) vagyon megreszegitheti az embert.

A fiatal Viktor orommel, szivesen allt ki vitazni, barkivel. Csak kiallt a podiumra, s olyan lelkesito beszedet tudott tartani, anelkul, h valaki elore megirta volna ezt szamara...

Sajnalom, h idaig sullyedt...

Anno nagy remenyeket ebresztett bennem.

2023. márc. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Orbánnak nagyon nem tett jót a hatalom!!!

Sajnos mára az "elszabadult hajóágyú" a legjobb jelző rá: nincs semmilyen kontroll felette, az önkontrollja is nulla!

Az igazi államférfi tudja önként a hatalmát is, és magát is kontrollálni!

Orbán lehetett volna igazi államférfi mert minden külső tényező adott volt, de mára egy ócska, ostoba ripacs Ceausescu lett - egy dekával nem több!!!

Egy beteg fekély, egy parazita az országunk élén.

2023. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!