Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az, hogy "nem-binár...

Mit jelent az, hogy "nem-bináris"? Mi van konkrétan a férfi és nőn kívül?

Figyelt kérdés

Azt még valahol értem, hogy a genderisták szerint a férfi és nő között végtelen sok átmenet van, aminek előszeretettel adnak ugyancsak végtelen számú nevet.

De azt valaki elmagyarázná, hogy aki se a férfi, se a nő halmazba nem sorolja magát, sőt ezek átmenetét sem tudja magáénak, az tulajdonképpen hol helyezkedik el térben és időben?

Mi van konkrétan a férfi és nő kategóriákon és az ezek közti átmeneteken kívül? Értem, hogy a nembinaritás van ott, de ez konkrétan, a gyakorlatban mit jelent, mi ő?



2022. nov. 15. 22:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
Ha átmenet, az se bináris, hiszen bináris esetén csak kétféle állapot van.
2022. nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Isti22 ***** válasza:
96%
"A nembinárisságnak nincs köze a biológiai nemhez vagy a nemi jelleghez (...) A nembinaritásba tartoznak azok az emberek is, akiknek a nemi identitása több nem (például a férfi és női) között mozog. Vannak továbbá olyan nembináris személyek, akik ideiglenesen vagy állandóan egy nemhez tartozónak sem érzik magukat. Ezeken túl is léteznek további fogalmak az egyes emberek saját nemének leírására. Nembinárisok lehetnek azok is, akik magukat egy harmadik nemhez tartozónak érzik"
2022. nov. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
10%
2022. nov. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
2%

#2

Mi az a harmadik nem?

2022. nov. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
#4 Oda van írva.
2022. nov. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
43%
Rablókormány.
2022. nov. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%

#5

Nem látom.

2022. nov. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Ne magyaráztátok meg.

Értem, hogy a nembináris egyik nemhez tartozónak sem érzi magát.

De ez olyan, minhogy én kijelentem, hogy nem vagyok ember, se nem állat. Akkor mi vagyok? Mi van konkrétan ezeken a besorolásokon kívül? Nevezzetek már meg egyetlen dolgot, ami a nembináris embernek van, a férfiaknak és nőknk meg nincs. (Az elmebetegségen kívül.)

2022. nov. 15. 23:21
 9/29 anonim ***** válasza:
27%

#8

Úgy születsz, hogy vaginád van, de közben XY kromoszómákkal.

vagy

Úgy születsz, hogy pöcsöd van, de közben méhed is.

2022. nov. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

9: magyarul van benned férfiből és nőből is.

A nembináris viszont ezeken kívül állónak mondja magát. Akkor ő konkrétan mi? És én mi vagyok, ha se nem embernek, se nem állatnak nem vallom magam?

2022. nov. 16. 00:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!