Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Guardian megaszonta: aki...

A Guardian megaszonta: aki szereti a népzenét, az nagyobb eséllyel "jobboldlai radikális populista". Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

[link]

A "jobboldali radikális populista" kifejezés kb. annyira értelmes, mintha azt mondanám, hogy "cementes majonézes húsleves"

Az RTL meg nyilván lehozta.

Mindenesetre én már csak röhögni tudok ezen.


2022. nov. 18. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Én meg libsi vagyok, és ha jó a népzene, akkor szeretem, ha pedig nem, akkor senem.
2022. nov. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmit. Teljesen illeszkedik a sorba ez a kijelentés is. Biztos fognak még kitalálni mást is.
2022. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért van benne valami. Baloldali, liberálisok ha vonulgatnak, akkor nem jellemző rájuk a népi motívumok alkalmazása, ellenben a jobboldali rendezvényeken rendre előjönnek ezek.
2022. nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én szeretem a népzenét, tény hogy kicsit konzervatív vagyok de nem radikális. 😉
2022. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#5

Majd egyszer lehet előtör majd belőled a szunnyadó nemzeti radikális. 🙂

2022. nov. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem érdekel a dolog.
2022. nov. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Isti22 ***** válasza:
Hát valószínűleg egy népzenei koncerten több nagymagyarkodót fog találni az ember, mint egy Lil Nas X-en :D Ez ilyen brit tudósuk szintű megállapítás.
2022. nov. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én szeretem a népzenét de baloldali vagyok. Sőt ha valaki járatos a zenészek, táncművészek közegében akik ezt a népi kultúrát magas színvonalon megőrzik a nagyközönség számára akkor szerintem pont nem azt látja hogy ez egy radikális konzervatív közeg lenne. Az más kérdés, hogy a 19. századi nacionalizmus felkarolta a megszülető nemzetek minden kulturális örökségét, és kitalálta hogy ez egyedi, nemzeti karaktert tükröz, egyenesen a lelkünkből jött és velünk van az ősidők óta. Még akkoriban születtek ilyen rajzok, festmények amik a honfoglalást ábrázolták és a honfoglaló asszonyok jöttek a kalotaszegi viseletben :D Aztán ugye a néprajztudomány színre lépése óta tudjuk hogy ez nem így volt, a népzenének történeti vannak történeti rétegei és hát mindegyik egy nemzetközi jellegű divathullámot tükröz amiből mindenki kiválogatta/megalkotta ami neki kellett. Divat már akkor is létezett, a népzene meg az akkori popsláger, ha már valamihez hasonlítani akarjuk. Nekem ugyanúgy egy korszak művészeti produktuma mint Strauss kék Duna keringője, ugyanúgy lehet jó. Az meg már a nacionalizmus öröksége, hogy a népi kultúra elválaszthatatlan a nemzettől, meg a nemzeti eszmétől. Így ők már elvből is szeretni fogják, vagy azt mondják szeretik akkor is ha azt sem tudják mi az, hát azért mégsem illő azt mondania hogy a magyar kultúra nem jó. Vagy mondjuk motiváltabb lesz, hogy ezt megtalálja, felfedezze magának, előbb találkozik vele. A népzene egy elég diverz műfaj, szerintem jobb vagy baloldaltól függetlenól majdnem mindenki találna belőle olyat ami neki tetszik, az más dolog hogy nem találkoznak vele.
2022. nov. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a legnagyobb hülyeség amit valaha hallottam:D
2023. máj. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!