Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az infláció odáig fajulna,...

Ha az infláció odáig fajulna, hogy mondjuk a közmunkások, minimalbéresek éhezni és vagy megfagyni fognak, akkor mit tenne a kormány?

Figyelt kérdés
Hagynák őket meghalni, vagy hatósági áron köteleznék a boltokat hogy adjanak árut nekik, ha törik, ha szakad, esetleg jegyrendszeri alapon, vagy az is elképzelhető lenne egy súlyos krízisnél, hogy megtiltanák az élelmiszer kivitelt?

2022. nov. 21. 02:38
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Van forgatókönyv hiperinfláció esetére, vagy jól sejtem hogy nincs?
2022. nov. 21. 02:39
 2/24 A kérdező kommentje:
Amit találtam tavalyi adat, 850 ezer ember keres minimálbért, ehhez add hozzá a közmunkásokat, a munkanélkülieket, a minimálbérnél többet nem kereső nyugdíjasokat, a betegeket, és gyerekeiket, nem kevés ember nem érdekel 1-es.
2022. nov. 21. 03:01
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

"Ha az infláció odáig fajulna, hogy mondjuk a közmunkások, minimalbéresek éhezni és vagy megfagyni fognak, akkor mit tenne a kormány?"


ársapkát a kenyérre meg a nagykabátra

2022. nov. 21. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Semmit.
2022. nov. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%

"Ha az infláció odáig fajulna, hogy mondjuk a közmunkások, minimalbéresek éhezni és vagy megfagyni fognak,"


Nézd meg hányan fagytak meg az otthonaikba az elmúlt évekbe, lehet rájössz mindennap van legalább egy ilyen ember.


Na most hogy tisztába vagy vele évek óta ez megy láthatod mi az eredménye, semmi, a legokádékabb nép a magyar. Azért hogy egy csuti parasztnak tapsolhasson az se zavarja ha honfitársa napról napra él.

2022. nov. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
25%

Van baj nem kevés, ez nem vitás.

Nem tudom mit tenne a kormány, és ami még rosszabb, fogalmam sincs mit tenne az ellenzék, ha ők volnának kormányon, de hogy velük sem lenne jobb, abban biztos vagyok.

Ez az ellenzék ugyanis annak az MSZP-nek, SZDSZ-nek a romjain tengődik, amelyek egykori válságkezeléseit már átéltük, és azokra az volt a jellemző, hogy a legszegényebbekre rakták a legnagyobb terheket, ugyanúgy lenyúlták a közpénzeket, csak akkor még nem EU-s pénzek voltak, hanem privatizációs biznisz, olajszőkítés, borhamisítás autópálya koncesszió, stb

Egyik kutya, másik eb, nincs olyan parlamenti párt, amelyiknél a társadalom legalsó rétegében élők lennének a fókuszban, és az még logikus is.

Ugyanis nem az a csoport, amelyik mozgatni képes a gazdaságot, márpedig minden kormánynak arra a rétegre kell elsősorban koncentrálni, amelyik pénzt tud termelni, aklktől bevételt remélhetnek, és annak egy részét fordítják csak a különböző támogatásokra.

A kérdésből is kisejlik az a szemlélet, hogy sokan az államtól elvárják, hogy megoldjon minden problémát.

2022. nov. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
25%
Hagynák őket megfagyni, éhen halni. És ugyanezt tenné a Gyurcsány féle ellenzék is. Kicsiben már bebizonyította mindkét díszes társaság.
2022. nov. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
2021-es adatot találtam, ott a közfoglalkoztatottak munkabére 85000 Ft volt, mindenki el tudja magában dönteni, hogy ebből a pénzből, ma mennyire lehet főzni, rezsit fizetni és ruházkodni...
2022. nov. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
23%
Akkor jön Klára országanyánk,és hatalomra jutva megmenti őket
2022. nov. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%

8as vagyok, no, sikerült frissebb infót találni [link]

Itt azt mondják, hogy a közfoglalkoztatottak garantált bére a minimálbér 50%-a, ami a táblázat alapján, ma 100.000 Ft. Szal' 15000 Ft-tal több, mint tavaly.

2022. nov. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!