Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik úgy érzik, hogy semmilyen...

Akik úgy érzik, hogy semmilyen mai magyar párt nem képviseli az ő nézeteiket: Ti hogyan írnátok le a számotokra ideális pártot?

Figyelt kérdés

2022. nov. 22. 07:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Én classic liberális vagyok, nekem az emberi jogok a legfontossabbak, de ezt gazdaságilag is értem. Attól, hogy pénzed van, nem tartom jónak, hogy előjogaid vannak, egy olyan párt, aki ezt felismerné, az én pártom lenne.

Harcolnának a melegjogokért, harcolnának a szociális problémák (oktatás, eü, hajléktalanság stb) felszámolásáért és, hogy kasztrendszer nélküli világban, mindenkinek legyen esélye, akár cégvezetőnek lenni, akár miniszterelnöknek, akár irodai munkásnak. Nem akarnék ingyen pénzt senkinek, de egy igazságosabb vagyonelosztási rendszert, ahol nincsenek ekkora különbségek.

2022. nov. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszek a párt rendszerben. Nincs olyan, hogy egy politikai tömörülés tökéletesen leír mindent és az mindenkinek megfelelő. Nem ugyanazok az igények vannak egy borsodi kis faluban, mint a Rózsadombon és ennek megfelelően nem lehet az, hogy a Kiss Pista vezette Kukutyin párt olyan megoldást kínál, ami egyaránt tökéletesen megfelel a rózsadombiaknak, meg a kis falu lakóinak is.

Éppen ezért én visszahívható, kizárólag egyéni körzetekben választható képviseleti rendszerben látom a lehetőséget, hasonlóan mint a brit.

Persze ők is pártokba/frakciókba tömörülnek, de ott pont azért, mert bármikor visszahívhatóak a képviselők, kevésbé köti őket a pártfegyelem és jobban a helyi választói igényekre figyelnek. Rendszeresek a fórumok, az igényfelmérések és helyi szintű társadalmi, illetve képviselői viták.

És jól látszik, hogy ott ha elégedetlenek valamelyik miniszterrel/miniszterelnökkel, vagy esetleg nem tetszik a javaslat, akkor a saját pártjukkal szemben is szavaznak a képviselők (3 év alatt 3 miniszterelnök vagy másik szemszögből 6 év alatt 4 miniszterelnök, úgy hogy nem volt kormányválság, nem kellett feloszlatni a parlamentet és az ország kisebb-nagyobb nehézségekkel, pl Brexit, Covid és most az energetikai válság, de működik).


Nálunk sokan azt se tudják ki az egyéni képviselő. Lenne itt érdekes eredmény, ha nem lenne a jelöltek mögött zárójelben feltüntetve az őt támogató szervezet/csoport/párt.

2022. nov. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Én 1-es pártjára szavaznék!


Legyen erős szociális háló, kisebb vagyoni különbségek. Ugyanakkor a szabályok betartását kényszerítsék ki mindenkitől (nincs mutyi, nincs kiskapu, nincs megoldjuk okosban). Az embereket hagyják élni. Aki dolgozik, annak ne legyen gond az alapvető dolgok (lakhatás, kaja, rezsi) kifizetése. Aki másokon nyerészkedik azt meg adóztassák meg rendesen.

2022. nov. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés, sokat gondolkodtam már rajta. Nekem a Fidesz szimpatikus volna pár zavaró dolog eltörlése után (korrupció, propaganda, ellentétek szítása, párbeszéd hiánya), de sajnos azt is tudom, hogy pont ezek tartják életben a pártot.


Ha tisztán játszol, nem harácsolsz, nyíltan állsz a dolgokhoz, intelligens módon beszélsz az emberekkel akkor azonnal eltaposnak. Ha meg genyó vagy, lopsz, senkit nem hallgatsz meg, a végletekig leegyszerüsítve kommunikálsz, akkor meg a Fidesszé válsz.


Szóval liberális ellenzékiként sem látok alternatívát.

2022. nov. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
5%

Magyarország maradjon magyar ország, a világon bármilyen eszköz megengedhető kellene legyen ehhez. Az indiai és izraeli kisebbség térjen haza, utóbbi hatalmas vagyonát le kéne foglalni tekintettel hallatlan bűneikre (meggazdagodás, egymás benyomása, kommunizmus, tömeggyilkosságok, hazaárulás 1918-19-ben, magyarellenesség, stb.). Idegenek ne, vagy csak nagyon kis számban telepedhessenek be. Az indiai kisebbség növekedését mindenképp vissza kell szorítani minél előbb, esetleg egyes lezárt régiókba költöztetni őket.

Korrupció leszorítása, igazi patrióta politika, ne a pártérdek legyen az első, hanem az ország, a nemzet érdeke. (Ez most nincs így.) Optimális gazdaságpolitika, oktatás, tudomány, hazai vállalatok, vállalkozások, stb. fejlesztése.

Hosszú távon a területeink visszaszerzése (népességnövekedés, külföldiek idecsábítása, a megszállt területek felvásárlása, haderőfejlesztés).

Erős szociális háló.

Kicsit hasonló, mint a nemzetiszocializmus.

2022. nov. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem a saját holdudvarának játssza át a közbeszerzéseket, és így megkapja az EU-forrásokat, nem uszít és nem dezinformál szemérmetlenül ("elhibázott szankciók" stb.), a közmédiát meghagyja függetlennek, ilyesmik.
2022. nov. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Én már annak is örülnék, ha lenne egy olyan párt, amelyiknek nem a lopás a főtevékenysége és ahhoz igazítja a "kormányzást", hanem fordítva.

Másrészt nagyon fontosnak tartanám, hogy ne lehessen valaki a végtelenségig hatalmon. 8 év, két ciklus és viszlát.

2022. nov. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hazai ipar erősítése (nem csak látszatként, ahogy a fidesz teszi). Az olyan gazdasági ágak felkarolása, ami kiemeli az országot a régióból, pl. állattartás. A környezetvédelem és az állatvédelem szigorítása és betartatása. A bűnözők tényleges megbüntetése, a felfüggesztett börtönbüntetés megszüntetése, mivel nem visszatartó erő. Az oktatás, egyház, egészségügy szakmai kezekbe adása és fejlesztése. A tehetősebb réteg adójának emelése, amiből a szegényebb rétegek kiemelését finanszírozzák. A munkaügyi törvények fokozott betartatása, a feketemunka szigorúbb büntetése, a bérminimum és az életszínvonal megemelése.
2022. nov. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, szerintem ez visszafejlődés lenne. Az ősidőkben az emberek csapatokba verődtek, majd törzsek alakultak, aztán települések, aztán országok. Manapság már még magasabb szintre léptünk: Amerikai Egyesült Államok, EU, stb. Idővel valószínű csak 1 emberiség lesz, meg talán az idegen, földönkívüli fajok. Szerintem visszafele indulni teljesen felesleges, zsákutca lenne. (Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok a globalizáció, meg a fogyasztói társadalom és a többi híve)
2022. nov. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindegy lenne, hogy melyik párt van hatalmon, hiszen kettesnek igaza van, mindenkinek nem lehet megfelelni, csak legyen elszámoltatható. Ha tett x ígéretet a kampányában, azzal a ciklus végén számoljon el. Betartotta az ígéreteket? Mennyit a mennyiből? Amik nem valósultak meg azok irányában tett egyáltalán lépéseket, folyamatban vannak? Ha nem miért nem? Hibáztak? Ismerjék el. Igen, itt elszámoltuk magunkat, ha újra megválasztanak, akkor pedig ezt és ezt fogjuk tenni, hogy ezúttal megvalósuljon.

Utópisztikus gondolat tudom. Az átlag szavazóig semmi nem jut el amit már tőmondatokban nem lehet elmondani...

2022. nov. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!