Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Debreceniek, mit szóltok...

Debreceniek, mit szóltok ahhoz, hogy már a BMW is akkumulátorgyárat épít oda?

Figyelt kérdés
Ez már ki tudja hanyadik akksigyár lesz Debrecenben, mennyire lesz ez jó ott?

2022. nov. 26. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Mind a 4 kezemmel a 3 szemem könnyeit törölgetem :(
2022. nov. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Tényleg szörnyű lesz, Győrből is kéne takarodjon az Audi, meg Kecskemétről a Mercedes is. Senki se akar ilyen helyeken dolgozni, inkább csináljanak magas hozzáadott értékkel bíró álláshelyeket és a borsodi cigányokat meg oktassák, hogy programozók legyenek ne összeszerelő üzemi dolgozók.
2022. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Marha jó. Ez is minimálbért fizet majd mert többet nem szabad cserébe környezetszennyező. Juppí
2022. nov. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Igazad van. Rokonomnak 8 általánossal is szörnyen rossz az élete amióta a helyi vegyesbolt helyett - ahol csak minimálbérért volt hajlandó bejelenteni a főnök 20 éven át (alig kapott többet pár ezret még zsebbe), pedig napi 9-10 órát kellett dolgoznia, mint amióta a Mercedes gyárba jár dolgozni és több mint dupláját keresi alapból, ha túlórázik, akkor 2,5-szeresét viszi haza ugyanannyi munkával.

A fiának is milyen rossz volt hogy nem a helyi kocsmában tengette az idejét munkanélküliként, hanem a Mercedesnél dolgozhatott műszakvezetőként , tényleg.

Ezek a fránya "összeszerelő üzemek" milyen rosszat is tesznek az ott élőknek. Van munkájuk, a fizetésükből meg is tudnak élni és még nyugdíjuk is lesz rendesen. Tényleg csakis az lehet a megoldás ha elzavarjuk őket.

Ja, nem.

2022. nov. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
#4 ez addig működik amíg kitermelik a fizetését a magyar adófizetők. De sajnos ez még mindig az ami a kádárizmusban volt, hogy fent vannak tartva munkahelyek azért hogy csináljon valamit az ember, de hasznot nem termelnek az országnak
2022. nov. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Debreceni születésű vagyok, pár éve már Budapesten élek, 2024-ben külföldre tervezek továbbmenni (tudom, én k#rvaanyám)... külföldi nyaralásom során megijedtem mikor egy étteremben találgatta a pincér, milyen származású vagyok, először hollandra tippelt, mondtam hogy nem. Másodiknak magyart, és megtorpantam, merjem-e bevallani.. de bevallottam. A reakciót nem szeretném leírni. Már félek kicsit magyarként külföldön, mert mindenütt Orbánnal vagyunk azonosítva, és azt hiszik én is hatalomban tartom 😪

Ezt csak azért meséltem el, mert itthoni körülmények közt az én édes szeretett Debrecenemet az egyedi stílusával, a hangulatával, vibe-jával együtt, kezdek félni azt is letagadni, mert mindenkinek ezek jutnak eszébe. És debreceni vagyok igen, de nem vagyok Fideszes! Borzasztó ez az egész.

2022. nov. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
4-es ez az üzem ismét 13 milliárd forintos állami támogatásból épülhet fel. Ha a fideszmaffia mondjuk ebből a több ezer milliárdból amit a külföldi multi cégek támogatására fordított, legalább csak egy töredékét a magyar cégek, kisvállalkozások támogatására fordított volna, lehet a te ismerősöd is jobban keresett volna a helyi vegyesboltban dolgozva. Ja, hogy egy multi beruházás kapcsán 1000-szer több járulékos munkálat van amit többszörös áron tud a fideszmaffia kiszámlázni. Nyilván nem a magyar emberek érdeke a fontos a saját meggazdagodásukkal szemben. Lehet jó a merceds gyárban több mászakbn dolgozni, de lehet még jobb lenne egy magyar cégnél ugyanilyen vagy jobb körülmények között dolgoznia.
2022. nov. 26. 18:14
 8/10 anonim ***** válasza:

6 - én is debreceni vagyok!

Én is szenvedek attól az ostoba feltételezéstől, hogy minden debreceni fideszes.

Hát én nem!

Debreceni vagyok, és NEM FIDESZES!

A BMW jól teszi, ha mindent Debrecenben gyárt! Kell a munka! És a pénz.

2023. jan. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Nem tudom megérteni azokat akik egyből egyik vagy másik oldalhoz akarják benyomni az embereket csak mert éppen támogatnak vagy elleneznek valamit, de közben nem tudnak róluk semmit.

Egyszerűen van aki támogatja ennek a beruházásnak a megvalósulását, van aki meg ellenzi. Mindkét táborban vannak fideszesek és nem fideszesek is, lévén a "fél ország" fideszes - a másik fele meg nem, még Debrecenben is.

Munkahely mindenhol kell, ahogy minden beruházásban lehet találni valamit amit ellenezni lehet. Aztán van amikor ez jogos, van amikor kevésbé.

Én fideszes vagyok, de pár éve nálunk akartak kormányzati támogatással egy másfajta beruházást csinálni - az tényleg rendkívül ártalmas, veszélyes anyagokkal dolgozott volna - és én is elleneztem. Sikerült elérni hogy ne valósuljon meg, olyan volt a tiltakozás, az akkori nagy munkanélküliség ellenére is, hogy a fideszes parlamenti képviselő is megértette, hogy ha azt megépítik itt akkor ő többet itt nem fog nyerni.

Ha akkumulátor gyárat akartak volna építeni az ellen nem lett volna semmi kifogásunk. Van annál sokkal veszélyesebb üzem is a közelünkben.

2023. jan. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Logikus a BMW elgondolása!


[link]


Ezekhez a kutatásokhoz kellenek a tőkeerős szponzorok, a legjobb helyen lesznek! Az akkumulátor-ipar az egyik leggyorsabban fejlődő iparág!!!

2023. jan. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!