Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugye csak a fideszesek tankoln...

Ugye csak a fideszesek tankolnak 480-as üzemanyagot ? Az ellenzékiek akik nem értenek vele egyet piaci áron veszik ?

Figyelt kérdés
2022. nov. 30. 16:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
nem értem a kérdést, de ha már itt tartunk. Az ellenzékiek europai bért akarnak, akkor a fideszesek beérik a magyar bérekkel is?
2022. nov. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen üzemanyaggal nem tankolok, cserébe viszont fizetem a drága élelmiszert.
2022. nov. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Csak arra vagyok kíváncsi hogy ha valaki nem ért egyet a kormány intézkedésével és minden fórumon szidja, drukkol hogy minél előbb megszüntessék, az ilyen ember kihasználja az általa szidott intézkedéssel biztosított kedvezményt vagy elvi alapon visszautasítja.

De beszélhetünk a csok-ról és az egyéb kedvezményekről amit az állampolgárok ma kapnak és az ellenzék szerint el kellene törölni.

2022. nov. 30. 17:01
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
3 Tömegközlekedést használok, mert nem vqgyok egy lusta segg, mint a fideszesek, aki a sarki boltba is autóval játnak.
2022. nov. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

3: mivel az adót levonják tőlem is, ezért majd akkor nem veszem igénybe a kedvezményeket, ha adót sem kell befizetnem


Gondolom annyira nem vagy eszetlen, hogy azt hiszed, kérdező, hogy az adómat elvehetik, és aztán csak a fideszbirkák kapjanak belőle?


Ez nem Orbán pénze, nem a fidesz pénze, a tőlünk elvett pénzből lopnak, és abból is osztogatnak.

2022. nov. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

Europába nincsenek ilyen intézkedések, ha az normális europai bért adna a Fidesz, akkor ilyen intézkedéseket megse kellene hozni.


Ezek az intézkedések ártanak a kis magyar válallkozásoknak, és sok helyen nem is kapható már, vagy csak keveset tankolhatsz.

2022. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb kúton már nincs üzemanyag te nyomi, szerinted miért akarják, hogy ne legyen sapka? Azért, hogy egyáltalán legyen, a bedőlt benzinkutakról pedig ne is beszéljünk.
2022. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Ó, ha nálatok is emberi fizetések lennének, akkor nem kellene egy-két dolog árát leszorítani mesterségesen (ezáltal felhajtva minden másnak az árát, amire a piac átterheli), hanem meg tudnátok venni a piaci áron az üzemanyagot is úgy, hónap végére sokkal több maradna a zsebetekben! :-)


Ehhez nagyban hozzájárulna, ha a rezsim hibájából, amit megszavaztatok, nem a forint volna Európa legolcsóbb klozettpapírja, nem nálatok volna a legmagasabb infláció a térségben, ha volnának devizatartalékaitok és nem nálatok lenne a legdrágább az élelmiszer.


Esetleg ha még az EU-s pénzeket is megkaptátok volna, az sem ártana...


Mindezekhez kifejezetten hasznos lett volna, ha nem szabadítja el a korrupciót a tolvaj kormányotok, és nem ti lennétek az egész Európai Unió második legkorruptabb tagállama.


Egy normális gazdaságpolitika mellett NINCS SZÜKSÉG árstoppokra, mert a lakosság meg tudja fizetni az árakat (akik pedig nem, azoknak kell CÉLZOTT támogatást adjon az állam, juttatásokkal).


De nektek ezt hiába magyarázza az ember...

2022. nov. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

#3: Bár tömegközlekedést használok, így nem nyerek vele semmit, de az intézkedéssel nem értek egyet és akkor se értenék, ha használnám. Mindazonáltal ha én nem veszek árstopos benzint, azzal még nem oldódik meg a rendszerszintű probléma. Nem elvből utasítom el, egyszerűen csak rettentő károsnak tartom a gazdaság egészére nézve.

Ugyanígy az egyéb árstopokkal sem értek egyet.

Ennek akkor lenne értelme, ha ezt adócsökkentéssel oldanák meg, vagy egyéb támogatásokkal ellensúlyoznák. Az, hogy ráterhelik a benzinkutakra, kereskedőkre a veszteséget, az nem segítség, hanem egy szemfényvesztés, aminek végső soron mind a kereskedő, mind a fogyasztó megissza a levét.

2022. nov. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Így ahogy mondod. Sose tankoltam hatósági áras löttyöt.

Inkább kevesebbet használtam az autót, de akkor is a 100-ast tanloltam mikor 750 volt literje.

2022. nov. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!