Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pedagógusok mit fognak...

A pedagógusok mit fognak hozzá szólni, hogy jövőre a minimálbér ~15%-al emelkedik, míg az ő jövedelmük a tüntetések sora ellenére 10%-al. Köszönhetjük az elmaradt EU-s pénzeknek?

Figyelt kérdés

Ma közölte a kormány, hogy jövőre csupán 10%-al tudja emelni a pedagógusok bérét, mivel Brüsszel nem utalta a jogos pénzünk. Mellesleg jogos lett volna az igén, hiszen előre megszavazták és ugye a Covid helyreállítási alap független kell legyen a jogállamiságtól, hiszen pl minden orvos megkapta a fél milliót járvány idején. Mindezek ellenére nem kapunk egy fityinget sem....


A minimálbér emeléséről folynak egyeztetések és ugye ez 15-17% körül van. Legutóbb ezt olvastam. Ha a tanárok a folyamatos tüntetéshullám ellenére alig kapnak valamit, ugye még a minimálbért sem, akkor milyen következtetést vonnak le ebből? Hogyan juttatják érvényre érdekeik Brüsszellel szemben?



2022. nov. 30. 17:57
A kérdező szavazást indított:
Ó, fognak emelni jövőre, csak most ízlelgetik, hogy mit szól a társadalom ehhez. Úgy 20%+ pedagógus emelész lesz
Nem lesz csak 10% & Brüsszelt fogják hibáztatni
A kormányt hibáztatják majd, de nem lesz tüntetés mert látják hogy semmi értelme
Folytatódnak a tüntetések majd
Radikalizálódnak a tüntetések
23 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
A legnagyobb tüntetés az lesz ha nem lesz tanár a fideszesek gyerekei meg buták maradnak mint hat ökör. De ez is a Fidesz célja, nekik nem kell más csak négyévenként az az X.
2022. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%
Nyilván ha lett volna eu pénz nagyobb eséllyel kapták volna meg a béremelést, így nem tudom mi lesz.
2022. nov. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, én magam is nagyon sajnálom a pedagógusokat és együtt érzek velük. Most még annyit sem fog emelkedni a könyöradományuk, amennyit a minimálbér. Valóban már ki kell majd a pályakezdők fizetését egészíteni a mindenkori bérminimumra. Sóhaj...
2022. nov. 30. 18:03
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is adok neked egy millió forintot, hogyha az Orbán most ad nekem öt millió forintot. Úgyhogy ha nem kapsz egy millió forintot, akkor arról csakis az Orbán tehet... Nem tudom, érted-e a logikát?
2022. nov. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
azért az gáz, hogy a diákoktól várják a kormányváltást, a többiek nem akarnak változtatni? vagy jó a mostani Vezérünk?
2022. nov. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"Mellesleg jogos lett volna az igén, hiszen előre megszavazták és ugye a Covid helyreállítási alap független kell legyen a jogállamiságtól"


Miért kellene, hogy független legyen? Ezt már 2020-ban lezongoráztuk, hogy nem lesz független, ezért az összeg felét nem is kértük emiatt először.


"hiszen pl minden orvos megkapta a fél milliót járvány idején."


Semmilyen közalkalmazott fizetéséhez semmi köze az EU-nak. Ez a kormányzati ALAPműködés része.


"...akkor milyen következtetést vonnak le ebből?"


Számba fogják venni, hogy a rendőrök kaptam 200 ezret fejenként, a politikusok milliókat fejenként, a hittantanárok is külön kaptak, közben meg 300 valahány milliárdból vodafone-t vásároltak és levonják a következtetést, hogy a kormány egy s*ggfej, hogy mindenre a világon van pénz, csak rájuk nincs.

2022. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A szociális törvény analógiájára be lehetne vezetni egy a lakótelep tartsa a tanárját c. salátatörvényt, hogy elsősorban a diákok szüleinek legyen a feladata eltartani a pedagógusát. Ha ez nem megy akkor a civil szervezetek, sorosét, ingyenkonyha, egyhzi szervezetek. Utána a családtagok, lépcsőház. Végül jönne az állam
2022. nov. 30. 18:05
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a suliban vagy egy kassza, amiből a tanárok bérét egészítik ki. Teljesen anonim és önkéntes. Azért az gáz, hogy az állam képtelen fenntartani az oktatási rendszert és ez gyakorlatilag átmenet a fizetős és az ingyenes oktatás között.
2022. nov. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%
Gáznak gáz de ez van.
2022. nov. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Így is óriási lesz az infláció emiatt, nem kellene még ennyivel sem emelni a pedagógusok bérért.
2022. nov. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!