Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van helye a vallásnak a 21....

Van helye a vallásnak a 21. századi magyar politikában?

Figyelt kérdés

Szerintem a politikusok feladata az lenne, -ideális esetben- hogy képviseljék az egész társadalmat: minden kisebbséget és minden csoportot megkülönböztetések nélkül. Nem értem, hogy miért érzik szükségszerűnek egy vallási csoport kiemelését a politikában (kereszténység). Magyarország valamivel több mint fele tartozik valamilyen keresztény egyházba/felekezetbe. Ami azt jelenti, hogy ebben az országban léteznem még ateisták, zsidók, muszlimok stb. Nem érzem helyesnek, hogy minden nyilatkozatban, kiadványban, megnyilvánulásban helyet kap ez a vallási nézet. Én úgy gondolom, hogy egy államnak ilyen tekintetben neutrálisnak kellene lennie. Semmilyen vallási felekezetet nem kellene kiemelni és az értékrendjeit hirdetve kormányozni.

Csakhogy elkerüljük a félreértéseket én is hithű katolikus vagyok. Ennek ellenére úgy érzem, a vallásnak semmi keresnivalója nincsen a politikában. Főleg nem mint valami kifogás, hogy alátámasszák a gyűlőletpropagandát, amit folytatnak.


A felesleges, sértő kommentekre nem vagyok kiváncsi. A hasznos, elgondolkodtató válaszokat előre is megköszönöm.



2022. dec. 4. 02:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Egyetértek.
2022. dec. 4. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
A középkorban volt releváns az egyházak véleménye. Persze ez manapság is megmozgatja az hithű szent keresztény polgártársainkat. A Vatikán aranyozott wc ülőkéje pedig biztosan a teremtő akarata miatt lett épp olyan. Nem vagyok vallásos, és azért nem vagyok az, mert elolvastam a különféle vallások "szentírásait", és egyikben sem találok racionalizmust. Ergo A.d. a vallást manipuláció céljából találták ki.
2022. dec. 4. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
7%
Minek van helye, ha már a vallásnak se?
2022. dec. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Nincs.
2022. dec. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Nincs, feltéve, ha a nép alapból fullosan vallásos.
2022. dec. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Persze.Ha valakinek van egy vallása;vállalása ami szerint él,ami meghatározza a gondolkodását és attól a politika kedvéért "függetleníti" magát az köpönyegforgató.

Ez a vállalása lehet mondjuk az is,hogy magyar.Az már eleve magában foglal egy bizonyos emberi minőséget..

„Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan."

2022. dec. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

06:24 - Párbeszédnek, igazságnak, együttműködésnek, egyszerű és érthető kommunikációnak, fejlesztésnek, a különbségek megszüntetésének, mindennek, ami képvisel engem, Önt, a szomszédasszonyt, a nyugdíjast, a munkást, az orvost, a kézművest, a plébánost, a rabbit, egyszóval mindenkit.


7:43 - Itt csak annyi a gond, hogy itt nincs helye a személyeskedésnek. Itt nem egy individuumról van szó, aki hozza a saját véleményét és nézeteit, miközben a többit lesöpri az asztalról. A politikusoknak egy egész társadalmat kell irányítaniuk, amit nem csak fehér, keresztény, konzervatívok alkotnak. Itt nincs helye olyan megállapításoknak, hogy én magyar vagyok, te meg hitvány. Közhelyeknek itt nincs helye. Itt emberekről van szó, akik megérdemlik, hogy nemtől, bőrszíntől, nemzetiségtől, vallástól függetlenül képviselve legyenek.


Én szeretem a spenótot. Egészséges, finom, laktató. A szomszédasszony nem kedveli. Elfogadom. A torkán le nem nyomom. Előtte nem eszem.

2022. dec. 4. 08:21
 8/13 anonim ***** válasza:

Nincs DE megis felhasznaljak, mert a polikusokat csak az erdekli, hogy a hatalomban megmaradjanak (barmi aron), vagy oda bekeruljenek.

Inkabb ne foglalkozz kulonoskepp a politikaval, en is probalom ezt tenni, maskulonben csak felhuzom magam.

2022. dec. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

7


Lehet,hogy megdöbbentő.. De szerintem nem volna az olyan rossz,hogy ha Magyarországot magyarok vezetnék.

2022. dec. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8:53 - Még megdöbbentőbb: magyarok is vezetik.
2022. dec. 4. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!