Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Moit szólsz ahhoz, hogy a...

Moit szólsz ahhoz, hogy a baloldal által 20 évig folyamatosan szidott, mocskolt és gúnyolt Matolcsy hirtelen mekkora szakértő lett a szemükben?

Figyelt kérdés

2022. dec. 6. 06:07
A kérdező szavazást indított:
Szánalmas köpönyegforgatás.
Én most jöttem rá, hogy Matolcsy egy zseni, eddig félreismertem. Vissza Matolcsyt a kormányba!
Matolcsy egy komoly szakértő, ezt tudtam eddig is, csak propaganda okokból fikáztam.
Matolcsynak igaza van, némi korrekció szükséges, én eddig sem fikáztam.
Matolcsy egy kókler, semmiben nincs igaza.
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Senki sem mondta hogy szakértő. Inkább egy szerencsétlen aki megint elszólta magát arról amiről a Viktória hallgat.
2022. dec. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, biztosan sok baloldali vagy liberális valamilyen szinten elfogult ebben, ezt aláírom. De talán fontosabb lenne most kivételesen nem ezzel foglalkozni, hanem elgondolkodni, hogy talán lehet némi igazság Matolcsy szavaiban. Én már elfogadtam, hogy a Fidesz fog kormányozni még nagyon sokáig, de szeretném, ha nem áldoznák fel az ország jövőjét a pillanatnyi politikai érdekeik miatt.
2022. dec. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Engem tényleg meglepett. Síkhülyének gondoltam, őszintén, sokszor vádoltam őt az ország jelenlegi gazdasági helyzetéért.


Ez kicsit árnyalja a képet annak, aki minimálisan érti a közgazdasági alapfogalmakat.


Igaz, le is leplezi magát, mert elárulja, hogy ő is támogatta a kormány felelőtlen választási osztogatását, ami végképp elszabadította és kezelhetetlenné tette az inflációt, ráöntve egy csomó pénzt az amúgy is túltőkésített piacra, ami nem bírta felszívni azt (munkaerőhiány és egyéb hiányosságok miatt).


De legalább próbált fedezetet is teremteni hozzá (noha szerintem nem elégséges fedezetet, a javaslata nem lett volna elég az infláció megfékezéséhez, csak enyhített volna a helyzeten - ha a csüngőhasú meghallgatta volna).


De legalább a debil ársapkákkal nem értett egyet...


Mindenesetre jelen helyzetben már úgy gondolom, ő kevésbé hibás az ország gazdasági tönkretételéért, a felelősség orbán viktort (és varga mihályt) terheli, amennyiben Matolcsy tényleg figyelmeztette őket.


Matolcsy ettől még egy visszataszító, korrupt sz@r marad, aki rengeteg közpénzt lenyúlt, a fiáról nem beszélve...


Emberileg nem lesz ettől szimpatikusabb - csak a szakmai becsületéből ment meg valamit.


Az viszont felkavaró, hogy egy ilyen debil állat vezeti az országot, mint orbán viktor...


Ha igaz, hogy Matolcsy is figyelmeztette azokra a problémákra, amiket mérvadó közgazdászok legalább öt-hat éve jeleznek (Róna Péter pedig tíz éve!), akkor még súlyosabb a felelőssége annak a kis nyomoroncnak, aki Magyarország megmentője szerepében szeret páváskodni - miközben a tönkretevője.


Ezek szerint a viktátor igenis figyelmeztetve lett saját köreiből is, mégis úgy döntött, a hatalomért megéri évekre tönkre vágni Magyarországot, és olcsó politikai népszerűségért, szavazatokért elszabadítani az inflációt és az áremelkedést...

2022. dec. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem itt nem az emberek álláspontja változott, hanem a pisztolyszemű fél, hogy rákenik. Szakértőnek semmiképpen sem mondanám, inkább az ő körmére ég rá először az igazság.
2022. dec. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

#3 Ja, és ettől nem lett "zseni", lehet, csak olvas szaklapokat. Talán elolvasta Róna 10 évvel ezelőtti publikációit (na ő viszont zseni!), amelyek hajszálpontosan előre jelezték, hogy ez lesz.


Sajnos normális válaszlehetőséget szándékosan nem adtál a propagandisztikus (nemzeti konzultáció típusú) kérdésedhez, ezért ezt jelöltem be, ez áll a legközelebb a valósághoz.


Zseninek messze nem zseni, de most jöttem rá, hogy nem full idióta (hanem orbán viktor a full idióta / gátlástalan gazember - aki a következmények teljes tudatában áldozta be az ország gazdasági stabilitását olcsó politikai haszonért).

2022. dec. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

#4-es, annyi azért változott a képletben, hogy eddig lehetett azt hinni, hogy orbán viktort gazdaságpolitikusok vezették tévútra, sokan Matolcsyt vádolták ezzel.


Most igazolást nyert, hogy még a saját gazdasági szakemberei is figyelmeztették, hogy szakadékba vezeti az országot, de ő tudatosan folytatta, rövidtávú politikai haszonszerzésből, szándékosan áldozva be az ország hosszabb távú jövőjét a saját rövidtávú jövőjéért, kétharmados uralkodásáért.


Az elhangzottak ennyiben nagyot változtatnak a képleten: orbán viktor egyszemélyi felelősségét húzzák alá. Eddig lehetett azt hinni, hogy maga Matolcsy vezeti félre - most kiderült, hogy nem: a figyelmeztetések ellenére tette tönkre az országot, szándékosan.

2022. dec. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%
Amit Matolcsy mondott, abban semmi újdonság nincs annak, aki kicsit is nyitott szemmel járt. A kérdés, miért mondta. Saját védelmére, vagy fidesszel összhangba mondta. Vagy is ez bevezetés volt a nyomorba. Orbán is már emleget, igaz ennél puhábban bajokat. Azt azért elhallgatja, hogy a 12 év elbacott kormányzásnak köszönhető jó részben.
2022. dec. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!