Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az az érzésem, hogy a pedagógu...

Az az érzésem, hogy a pedagógusok sosem kapnak normális emelést. Jól látom?

Figyelt kérdés

Tegnap hosszan beszélgettünk a családban erről. Van Fideszes, DK-ás és Momentumos is nálunk és mégis jó a kapcsolatunk egymással.👍


Szóba kerültek a pedagógussztrájkok. Mindenki elismerte, hogy némi emelést érdemelnek. Ki többet, ki kevesebbet. Ugye most 210-250 egy pedagógus nettója. Hát ettől mindenképpen többet kellene kapnijuk. Sajnos azonban Én magam is úgy látom, hogy nem fognak kapni sosem 50%-ot sem, amit kérnek. Egyszerűen most egy elhúzódó háborús válság kezdődött. A szankciókat pedig ahogy tegnap Sholcz kancellár is nyilatkozta hosszú távon meg fog maradni. Ez pedig teljesen kiheréli a magyar gazdaságot. A rezsi az egekben marad ezután. Erre jön az energiaválság, az hogy vélhetően ezután sem kapunk Brüsszeltől pénzeket, mégha meg is szavazták sem. Kell Ukrajnának. Már kölcsönt is vesz fel az EU, hogy Ukrajnát folyamatosan támogassák. Teljesen ellehetetlenített állapotban lesz az elkövetkező évtizedekben Magyarország és akkor még a 2030-as nagy válságról, amit Orbán mondott azt hiszem Cyber Poligon a neve még nem is beszéltem. Nincs most a magyar költségvetésnek erre forrása 25 év távlatában...



2022. dec. 6. 10:13
A kérdező szavazást indított:
Az elkövetkezendő 25 évben nem lesz élhető pedagógusbér hazánkban
Majd 10 év mulva talán jut valami a tanári bérekre is
2026-28-ra 800 bruttóra zárkóztatják fel a ped.béreket
MInden évben kapnak 10%-ot és jól van, el lehet hallgatni
22 szavazat
1 2 3
 1/22 MDaniel98 ***** válasza:
94%
Nézd alapvetően mindig rá lehet fogni valamire, hogy most miért nem fér bele a költségvetésbe az emelés, de ez mondjuk nem szokta zavarni a politikusainkat amikor a saját vagy a klientúra zsebeit tömködik. Alapvetően án úgy látom, hogy az oktatás Magyarországon egyik pártot se érdekli, és a pedagógusoknak majdnem mindegy ki lesz kormányon mindig szarul fognak keresni, ez van. Pár éve én is majdnem a tanárira mentem, de szerencsére végül "több eszem" volt ennél...
2022. dec. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%
Jól gondolom, hogy te vagy a fideszes a családban?
2022. dec. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

Az a baj hogy minden fontosabb az oktatásnál. A sport, a kommunikáció(propaganda), a NER, ilyenkor adnak persze a rendőröknek is mert kellenek ők ahhoz hogy leverjék a népet ha kell.

Fontosabb a Kínai fudan, a Vodafone, válsztási pénzosztogatás, ja és persze a lopás.


Itt csak a fontossági sorrendet kellene átalakítanni, akkor lenne pénz oktatásra is.

2022. dec. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egész állami szférában siralmasak a bérek (már úgy értve a politikusokét és a flső vezetőkét leszámítva). Nem csak a tanárokét kéne emelni.

Egyébként ha rajtam múlna, először a szociális szférában dolgozókét, gondozókét, illetve az egészségügy területén az ápolókét, mentőkét emelném meg először.

2022. dec. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 hypno ***** válasza:
76%

Ezzel a kormánnyal egyféleképpen lehet tárgyalni.

Úgy, hogy iskolai szünet egyetlen tanár sem veszi fel a munkát addig, amíg a követeléseket nem teljesíti a kormány.


Amikor már egy hete tanulniuk kellene a gyerekeknek, de a szülők még mindíg nem tudnak dolgozni menni, mert a srácaikat nem tudják kire haagyni, akkor pár nap alatt találnának megoldást és pénzt is hozzá.


Ha a hittantanárok emelésére volt pénz, akkor az igazi tanároknak is jutna.

2022. dec. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A pedagógusoknak 9 követelése van, ebből 1 szól a bérek rendezéséről, a maradék 8 nem bérezéssel kapcsolatos.

A kormány a bérekről beszél, a többiről egyáltalán nem.


Szerintem ha a pedagógusok a 9 pontból megkapnánk 7-8at, a bérezést meg úgy, ahogy belefér, akkor már jobb lenne a helyzet.

A probléma viszont az, hogy a kormány jelét sem adja, hogy törődni akarna az oktatás helyzetével.


Szóval ez nem a pénzen múlik, hanem a szándékon.

2022. dec. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
100%

egy petákot se fognak kapni ez evidens és mindig is az volt.


meg ha kapnak is bruttó 10-20.000-et az mi? lófütty

2022. dec. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%
Csodásan benyaltad a fidesz agymosást, hogy miért nincs pénz. Ők ugyanazt csinálják, mint én tini koromban, amikor előadtam, hogy nincs pénzem szótárt, meg matek feladatgyűjteményt venni, fizika korepetálásra meg végképp nem jut a zsebpénzemből. De csajokra, motorozásra, koncert belépőre mégis volt. :)
2022. dec. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Amíg a tanárok, pedagógusok 80%-a fideszes, addig nincs miről beszélni...
2022. dec. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

6os vagyok, +1:

A bérrel kapcsolatosan ráadásul a pedagógusok követelése az, hogy olyan rendsze rlegyen ami versenyképes marad. Azaz hiába emelnének most akár 80%-ot is, ha egyszer ez egy egyszeri emelés lenne, 5 év múlva megint ott lennének, hogy elavult a fizetésük értéke.

A kormány ígér most 10% emelést úgy, hogy közben a minimálbért 15%-al akarja emelni. Tény, hogy jobb, mintha egyáltlaán nem emelne, de azzal, hogy magasabb a minimálbéresek emelése mint a pedagógusoké, valójában azt jelenti, hogy a pedagógusok 5%-al megint hátrébb kerülnek, hiszen az ő bérük jelenleg a minimálbérrel versenyez.


Szóval elég egyértelmű, hogy a kormánynak nincs szndéka segíteni rajtuk. Pénzt lehetne rá keríteni. Csak egy kis matek! 110.000 pedagógus van az országban. Ha mindegyiknek adsz 100.000 forint emelést, az 11milliárd forint. Ez éves szinten 132 milliárd forint töbletet jelent. Ez gyakorlatilag semmi az állam szmepontjából! Csak a Vodafone-ra ennek több mint az ötszörösét költötték!:D Azt ne mondd, már, hogy nincs 130 milliárdja az államnak, miközben ennek a kétszeresét tapsolja el pl a Biodómra..:D Nevetséges..

2022. dec. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!