Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, miért az ellenzéke...

Fideszesek, miért az ellenzéket és az EU-t okoljátok, hogy nincs pénz a tanárok fizetésemelésére? Nem gondoljátok, ha több tízmilliárdot nem költenek a Felcsúti stadionra, kisvasútra, szállodára, akkor lenne pénz?!

Figyelt kérdés

2022. dec. 9. 10:52
A kérdező szavazást indított:
Fideszes vagyok, voltam, de belátom, hogy Orbánnak valóban elment az esze, vagy korrupt banda, inkább tanárokra kellett volna költeni Felcsút helyett.
Orbán a tanárokra akart költeni, de Gyurcsány pisztolyt tartott a fejéhez.
17 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Alapból már az is hazugság, hogy nincs pénz.

A nyugdíjasok prémiumára érdekes mód van pénz :)))

2022. dec. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
3%

A kérdés maga is ellentmondásos. "Felcsúti stadionra, kisvasútra" egyszeri összeg. A tanárok fizetésemelése pedig folyamatos kiadással jár


Minek költsünk ennél többet a tanárok fizetésére, ha ::


1 - Évtizedek óta egyre rosszabbul teljesítenek. A PISA teszteken egyre gyengébb képességű gyerek kerülnek ki a kezeik közül. Már akkor komptenesebb diákok voltak az országba, amikor még csak írásvetítő volt. SZámítógép, okosterem a fantáziákban létezett...


2 - A tanári állás ahogy mondta a minszter vagy államtitkár egy részmunkaidős állás. Kárpótolja őket a napi 5-6 óra bejárás mellett a nyári szünidő, őszi, tavaszo szünet. Most lesz 3 hetes téli szünet. Máshol egész nyáron kapnak ennyi szabit


3 - A tanár ha ennyire rosszul keres miért nem vállal másodállást mint más? ALDI,TESCO könyörög a hétvégi mellékállásokért.


4 - Miért nem mennek el máshova dolgozni?

2022. dec. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
5%
+ 5 - Minek adjanak pénzt az oktatásra, ha a képzettek úgyis elmennek nyugatra??? Minek??
2022. dec. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%
Én nem okoltam őket.
2022. dec. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Én sem okoltam őket.... más oka van.
2022. dec. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

2es, voltál Felcsúton mostanában, tudod, milyen fejlesztések vannak ott ma is?

Egyszeri összeg? Naponta lehet!

2022. dec. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%

Sajnálom is meg nem is a tanárokat...

Azért sajnálom, mert keveset keresnek, de azért nem ahogy ezt kezelik.már látható volt az elején, hogy saját magukat járatják le, és teszik magukat "célpontá".

Amig mem lesz radikálisabb fellépés, nem hogy pénzt nem fognak kapni, de a fideszbohócok között egyre nagyobb gyülölet lesz irántuk.

És csak hergel vele tovább a kormány.

2022. dec. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Azért álljunk már meg egy szóra!


Stadion: 68 milliárd

Hotel Pancho: 11 milliárd

Sportcsarnok: 12,5 milliárd

Kazán, fűtött pályák: 3,1 milliárd

Kisvasút 12,28 milliárd

Hattyúhíd, kilátós étterem: 1,5 milliárd


Ez eddig 108.38 milliárd, vagyis száznyolcmilliárd-háromszáznyolcvanmillió azaz 108380000000 forint!


És akkor ebben még nincs benne a tó és az arborétum kialakítása, a Puskás Akadémia díja, a veszteségek, és biztos kihagytam még néhány apróságot.


Ezzel szemben:

Óvodai pedagógusok: 30.750

Általános iskolai pedagógus 74.481

Szakiskolai és készségfejlesztői pedagógusok: 1560

szakközép: 5454

gimnáziumi: 18627

Technikumi, szakgimnáziumi pedagógus: 16702


Tehát összesen 147.574 pedagógus volt Magyarországon a 2021/2022-es tanévben, de ez a szám nyilván rendesen csökkent.


A fenti HIÁNYOS összeg pedagógusonként kerekítve átlag 734546 Ft lenne. Nyilván többről lenne szó, hiszen egy rakás más felcsúti szart nem számoltam bele, és egy rakás tanár elhagyta 2022 tanév vége óta a pályát, de a nagyságrend jól érzékelhető: egyszeri 734.546 forint átlag plusz juttatás simán futná belőle. Néhány évig kijönne ebből egy 13 havi fizetés, vagy normális fizetésemelés.


A probléma tehát nem lett volna kezelhetetlen, egyszerűen jól kellett volna dönteni, felismerni, hogy mi a fontos. Ha egy család nyakig ül az adósságban, és nincs jövedelme, ne akarjon minden családtagnak legdrágább iphont venni urizálásból további hitelből, mert baj lesz. Ennyire egyszerű. Rangsoroljon inkább a fontos dolgokra. Ha mégis iphont vesz, akkor ne másra mutogasson, hogy majd akkor törleszti a hitelt, ha kap segélyt, nem gondolod?!


Ismétlem:

Csak a felcsúti kiadások elhagyása által az összes pedagógus átlagban egyszeri egyszeri 734.546 forint plusz juttatást kaphatott volna. Ezt úgy osztod el a fantáziádban, ahogy akarod, szerintem a tanárok kicsit elégedettebbek lettek volna.

És nem csak a pénz miatt, hanem azért is, mert nem éreznék úgy, hogy mindenre van pénz, csak rájuk nincs.


Továbbá van követelésük, ami nem is igényel pénzt, csak pozitív hozzáállást.

2022. dec. 9. 12:40
 9/20 anonim ***** válasza:
18%
Azt bnem tudtad, hogy meg kell szorozni a fizetésük bruttóban ahányan vannak az egész országban? Egy év alatt pedig ezt is fel kell szorzni 12*vel?
2022. dec. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
15%
Ja és egy vendéglő vagy egy stadion hoz bevételet, de egy iskola egy tanár??
2022. dec. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!