Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A környéketeken is zártak be...

A környéketeken is zártak be vendéglátóipari egységek?

Figyelt kérdés

Én azt gondolom, hogy a lejtmenet 1990 óta elkezdődött, 2005 után felgyorsult, az utóbbi 1 évben pedig már az is bezárt, amiről azt gondolta sok ember, sosem fog becsukni.

A városomban (14 000 lakos) 1991-ben pl. 40 kocsma volt, a központban legalább 15.

Jelenleg 4 kocsma van, a központban lévő péntek, szombatra korlátozta a nyitvatartást. A cukrászda most zárt be végleg, az uszoda is.

A járás viszonylag az ország fejlettebb részén van, és 13 település alkotja. Ebből 5 településen (1200-2800 lakos) nincs kocsma, a kisboltok is bezártak.

Mik a fő okok, abból kifolyólag, hogy a tendencia már 30 éves, csak most felgyorsult?

Nem szomorít el Titeket?



2022. dec. 9. 19:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%
#9 Miért maradna? A pénz is viszi magával, nem hagyja itt neked🤣🤣🤣
2022. dec. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
16%

10-11.

Mióta külföldre futtok 3* keresek!

2022. dec. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
:D :D :D
2022. dec. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 10 ezer fős településen lakom, itt van vagy 8 kocsma, az elmult 5-10 évben biztos hogy bezárt vagy 6-7, régen azt mondják az öregek, hogy nem tudtál olyan irányba menni, hogy ne fuss bele egy kocsmába, szóval itt is lehetett ezzek szerint vagy 40-50. Én el se tudom ezt képzelni, bele se tudok gondolni, milyen világ az. Én csak a sivarsagot, szegénységet tapasztaltam meg.

Van 1 disconk, a 90-es években volt vagy 5 minimum, éttermek is nyilván 100x annyi lehetett. Régen rengetek külföldi, főleg német turista járt ide, ma nem, az egyik kemping pl. totál lepusztult. A strandunk évek óta igazából nem üzemel télen, mert a bentire raomlott a tető, a szabadtéri strand, a parkolók fizetőssé váltak.

2022. dec. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!