Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai fiatalok tulajdonképpen...

A mai fiatalok tulajdonképpen már nem fognak ingatlanhoz juttni?

Figyelt kérdés
Úgy igazából a Fidesz mire várja el hogy családot alapítsanak? Ha már nekünk nem sikerül ingatlanhoz juttni, a gyerekünk hogy fog? Több generáció éljen együtt életük végéig? Vagy mégis mi a nagy terv, felvegyük az árdrágító támogatásokat előre a semmire, aztán majd lesz valahogy, persze minimum 3 gyerekkel hogy valamire való összeget kapjunk? Egyszerűen nem értem, hogy hogy gondolják, azt látom hogy mit szeretnének, dolgozzunk éhbérért az általuk idehozott gyárakban, vállaljunk ebből minimum 3 kölyköt, de jobb ha többet és fizessünk 200 ezer ft-os hitelt mellé (vagy majdnem annyit albérletre), persze rakjunk is félre nyugdijra, meg pörgessük a gazdaságot. Csak valaki mem magyarázná el nekik, hogy lehetetlent kívánnak?

2022. dec. 12. 16:21
1 2 3 4
 21/39 Koplárovics Béci ***** válasza:
35%

"Csak ha én 3 gyereket vállalok, hogy egy életre eladósodva talán lakáshoz jussak"


Előszöris NE azért vállalj gyereket, hogy lakáshozz juss. Durvábban fogalmazva gyereket akarj, ne CSOK-ot. Másodszor először biztosítsd azt az anyagi feltételt, ami szükséges egy gyerekhez, utána vállalj. Ha még támogatást is kapsz, azt tedd el a gyerek(ek)nek felnőtt korukra. Ne két minimálbérrel (vagy annyival sem) akarjanak már gyereket az emberek, hogy majd az állam tartsa el. Ez már rég nem a szocializmus, bár még ott sem volt az.

Ja, és igen. Sajnos a gyerekek előbb b...ák el az életüket, mint ahogy tenni tudnának azért, hogy a szüleiknél jobban éljenek.

2022. dec. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
egyedül végképp h nem tud, sztem még átlagos fizuval albérletben se tud élni.
2022. dec. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
85%
Törvény kell rá, hogy a befektető hány ingatlanja/lakása lehet.
2022. dec. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

21-es Csak ha a minimálbéres nem vállal gyereket, meg ilyen árak mellett mondjuk a 250 ezer Ft alatt fejenként kereső pár sem, akkor kivettük a fiatalok felét legalább, de lehet kevesebbet mondtam, aztán ne csodálkozzunk hogy elöregedik a társadalom.


Értelek hogy előbb legyen vagyonunk, utánna család (én is ezt szeretném), csak azt magyarázd meg nekem, hogy ez hogy kivitelezhető? A kormány kényszeríti bele az embert hogy az ingatlanhoz jutás a gyerekkel együtt járjon, mégpedig előbb a gyerekkel.

2022. dec. 12. 17:41
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem lévők sajnos igazat írtak.


Egyre inkább nyílik az olló: akinek van már néhány ingatlana, annak egyre több lesz, akinek pedig nincs, az egyre távolabb kerül az első ingatlantól is. Sajnos a befektetők úgy veszik az ingatlanokat, mint a cukrot, ezzel feltólják az árakat. Viszont ez nem magyar sajátosság, sőt, nyugaton sokkal több embernek nincs ingatlana (csak persze ők megélnek úgy is a fizetésükből)


Ahogy már előttem is írták, ezen tudnának változtatni a kormányok: meg kéne adóztatni a sokadik befektetési ingatlanokat, stadionok helyett pedig kollégiumokat kellene építeni.


Ma egy fiatal öröklés nélkül úgy tud ingatlanhoz jutni, ha kimegy nyugatra, vagy valami keresett diplomája van, és évekig keményen spórol.


Most az van, hogy a diplomás középkorúak vesznek fel tetemes hitelt és költöznek azokba a lepukkadt lakásokba, amikből a korábbi munkásréteg tagjai halnak ki, persze 50 éve maximum egy festés ha történt...

2022. dec. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
90%

A kommunisták nem sok jót hagyták maguk után, de a panellakások tényleg hasznosak.

Nem egy kis palota, de a semminél még mindig jobb.


Szerintem ilyen lakótelepeket kellene építeni csak sokkal esztétikusabbat.

2022. dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Akinek van, és nem tartozik a "kiválasztottak" közé, azt is rá fogják kényszeríteni, hogy eladja, pl. irdatlanul magas adók bevezetésével. Az új világrendben nekünk rabszolgáknak nem lehet magántulajdonunk.
2022. dec. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
26# igen, epiteni kellene, de senki nem akar …
2022. dec. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

26-os a kommunisták azokat a panelokat pár évtizedre tervezték átmeneti megoldásnak, ma nálunk egy 10 ezer fős városban ezek a lepusztult, soha fel nem ujitott kis szarok 20 millió ft-tól kezdődnek, biztos serkenti a fiatalokat a külön költözésre 🤣 újonnan is a proliknak épültek ezeréve átmenetre, most nem tudja megvenni egy átlag ember sem ezeket az 50 éves lyukatat sem.


Tényleg előre mentünk a rendszerváltás óta 🤣

2022. dec. 12. 18:26
 30/39 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#2 Miért ne lenne az embereknek saját ingatlana Németországban? Ha bérel az is valakié nem?
2022. dec. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!