Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik még a 80-as évék végén...

Akik még a 80-as évék végén is Kádár János és a MSZMP támogatói voltak: ma melyik pártot támogatják?

Figyelt kérdés

2022. dec. 12. 16:38
A kérdező szavazást indított:
DK
Fidesz
Más pártot (leítom kommentben)
25 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
Én a Mi hazánkot.
2022. dec. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

A 80-as évek VÉGÉN már nem volt MSZMP.

Megbízható statisztika nem hinném, hogy van erről.

2022. dec. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
A legtöbben a Fideszt.
2022. dec. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Akik akkor Kádár Jánost támogatták, azok szavaznak most Orbánra. Személyikultusz, diktatura erre vágynak, demokrácia szabadság nem érdekli őket.
2022. dec. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Egyértelműen a fideszt. Lásd a sok agresszív frusztrált orbánista nyugger, na meg orbán viszi azt az irányzatot. Van még egy gyurcsányista réteg is, de végül is gyurcsány az olyan mint orbán
2022. dec. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
A vén komcsik akik még élnek inkább a Munkáspártot támogatják.
2022. dec. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%

2. vagyok. Köszönöm a kinullázást!

Tényszerűen írtam le, hogy a nyolcvanas évek végén már nem volt MSZMP. 1989. október 7-én feloszlott.

És abban is bizonyos vagyok, hogy nincs független statisztika.


A nyuggereket írjátok. három évtized telt el a rendszerváltás óta.

Egy kezdő nyugger, mint magam is vagyok a 30-as évei derekán járt.

A magam nevében szívesen elmondom, esetemben ez hogyan volt.

Amikor megjelentek a reformkommunisták, én őszintén hittem, hogy lehet ezt normálisan is csinálni. Levetkőzve a rendszer alapvető hibáit, tévedéseit, hogy sokkal nagyobb szabadságot lehet adni az embereknek minden téren, és sikerül feloldani azt az ellentmondást, ami az ember igényli a sajátot, a kollektív tulajdonlás nem igazán működik.

És így tovább.

A KISZ-nek tagja voltam, és az MSZP-be magam kértem a felvételemet.

Nem vagyok nagy harcos típus, de Hámori Csaba beszédének másnapján visszaadtam a tagkönyvemet, és nem sokkal Grósz Károly sportcsarnokbeli ámokfutásának másnapján a pártnak is búcsút intettem.

Orbán Viktor fiatalos lendülete, teljesen másfajta politizálásával szimpatizáltam. A Fidesz akkor még választási párt volt, minimális tagsággal.

Sok olyan dolog hangzott el a szájából, amit akkor is támogatandónak gondoltam, ha személyes sorsomra negatívan hat.

Az elmúlt bő harminc évben nagyot fordult a világ. Teljesen más ember lett. Megrészegült a hatalomtól? Küldetéstudata van? Nem tudom.

Egyet igen: a nem politizálok is politizálás, és hiba.

Mindenesetre sem ide, sem oda nem szavazok, és nem bízom meg sem régiben, sem új emberben.

Mérhetetlenül csalódott vagyok.

2022. dec. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

#2,7 Miért ne lett volna MSZMP?

1989. október 7-edikén lett feloszlatva. Magyarán csak a 80-as évek leg-leg-leg-legvégén az utolsó pár napban nem volt, előtte igen.

2022. dec. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Formálisan valóban, de a tagkönyvcserék 87-ben kezdődtek.
2022. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 mindentudó99 ***** válasza:
86%
MSZP de inkább DK akik hűek maradtak a baloldalhoz. A többi oda helyezkedik ahol épp hasznot húz. Ma fidesz holnap lehet a Mi hazánkhoz ha hatalomra kerülne.
2022. dec. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!