Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a szociális...

Magyarországon a szociális juttatások miért olyan alacsonyak?

Figyelt kérdés
Mindegy, hogy az útiköltség térítést nézem, vagy a rokkant nyugdíjat, munkanélkülit... Én azt gondolom, hogy ez azért van így, mert az ország fő bevétele az adó. Tehát a kormánynak az a jobb, ha minél kevesebbet kell odaadnia embereknek, és minél több folyik be. Ezért alacsonyak a nekünk járó összegek, és magas például az áfa. Meg ezért van megannyi adó kivetve.

2022. dec. 12. 18:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Be kell kerülni "a haveri körbe", ott egészen magasak sőt.
2022. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%
Mert a lakosság nagyrésze egy proli, aki amint lehet, megy segélyre.
2022. dec. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy az útiköltség térítés összegén sem emelnek annak ellenére, hogy a 95-ös benzin literje is a 700 forinthoz van közel már. Évek óta annyi, amennyi, jól van az úgy. Nekem bizony jól jött a 480 forintos ár.
2022. dec. 12. 18:57
 4/16 A kérdező kommentje:

#2


Azért ez erős túlzás. Jól eltúloztad.

2022. dec. 12. 18:57
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, jól jön az most is majd, mert az ország 20%-ot szépen betárazott.
2022. dec. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
14%
Munkára kell ösztönözni az embereket, ne segélyre ácsingózzanak.
2022. dec. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%
Mer szinte mindenki ugatott a másikra 2006-tól folyamatosan, hogy "Mennyéééé dóóógozni!", oszt ez a pávatáncos Viktorta hallgatott a népre, és a lehető legjobban elvont szinte mindent, mert nem lehet itt jóléti társadalom. Persze: csak a haveroknak, a sokpulyásoknak, meg a különböző V.I.P.-seknek.
2022. dec. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#6


Te is azok közé tartozol, aki csak a segélyt emeli ki, mert azt ismeri, de például az útiköltség térítést már meg sem említed, hogy miért alacsony. Tudod-e egyáltalán, hogy mi az? Nem nem az, amit a cég ad, az teljesen más. Tudod-e, hogy mi az a rokkantnyugdíj? Még megtudhatod.

2022. dec. 12. 19:46
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
8: Azt én teljesen eltörölném, üzemanyag-spórolásra kell ösztönözni az embereket, magánügy, ki hogyan jut el a munkahelyére, vagy bárhova máshova, a plusz üzemanyagfogyasztást nem kellene támogatnia az államnak. A tömegközlekedés támogatott amúgy is. De, amúgy a munkáltató ad útiköltség-térítést (legalább is én onnan kaptam)
2022. dec. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Ha lesz tömegközlekedés az ország büdöspesten kívüli részén is, akkor pofázhatsz. Ami jelenleg van, az egy ganéj szar. Óránként járó buszok Miskolcon meg Debrecenben...
2022. dec. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!