Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapest miért van ennyire...

Budapest miért van ennyire túlértékelve?

Figyelt kérdés
Soproni vagyok, 17 éves és életemben először vagyok jelenleg Budapesten. Már 1 hete itt vagyok, mindent bejártunk már a családommal, és nem értem miért van ennyire túlértékelve. Szerintem semmi plusz a város sőt, sok olyan hely van, amely kifejezetten nem tetszik. Lehet szimplán nagyok voltak az igényeim, de a Sopron környéki nagyvárosok, mint Pozsony és Bécs ahová többször járunk sokkal jobban tetszenek, mint Budapest.

2022. dec. 14. 09:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

" A folyamat öngerjesztő. Budapesten van meló, ezért a sok fafej odaköltözik, ezért van ott meló... Én utálom Pestet. Túl nagy, túl büdös, túl zsúfolt, autóval közlekedni életveszély, parkolni lehetetlen. Szerencsére én bárhonnan dolgozhatok, nem kell Budapest közelébe se mennem."


Tehát te bárhonnan dolgozhatsz, de ettől miért fafej az, akinek be kell járnia, és Bp-n több munkalehetőség van, ezért odaköltözik?


Nyilván többen laknának vidéken, ha ott ugyanolyan lehetőségek lennének, mint Bp-n.

2022. dec. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%
Mi az hogy túl van értékelve? Honnan szedsz ilyen hülyeséget? 17 évesen te aztán biztos, hogy tudod a tutit.
2022. dec. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
#11 Oké, a fafej kicsit túlzás, de a folyamat sajnos tényleg öngerjesztő. Budapest sajnos túl nagyra nőtt az országhoz képest.
2022. dec. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%

12: úgy értheti, hogy a világ egyik legszebb városa, szokták rá mondani


Vannak szép helyek, de a legszebb városok között azért talán nincs.

2022. dec. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%

#14

Hát tényleg nem az de az alapján, hogy szokták rá mondani, levonni a konzekvenciát: túl van értékelve? A kérdező tartja magát túl okos nak.

2022. dec. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én jártam a barátammal pár éve Prágában. Amikor hazajöttünk Budapestre egyöntetűen az volt a véleményünk, hogy azért Budapest 'odabax'. Prága olyan mint egy kis régi történelmi falu, de se a folyó, se a hidak, se az épületek nem túl monumentálisak. Attól még szép, de Budapest látványosabb.
2022. dec. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Fújj redvás Budapest! Éjjenek a csodaszép borsodi meg nógrádi falvak!
2022. dec. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

#16 te hol jártál? Prágában van folyó, hidak, ráadásul sokkal szebb is, pl a károly híd, városi épületek is sokkal szebbek, nem olyan gangos szarok vannak csak mint budapesten, és sok a zöld.

Budapesten mi van? Van egy váracska utánzat, benne egy utánzat templommal, egy túlméretes, agyoncsicsázott szintén utánzat parlament, meg egy ferenciek tere. Kb ennyi látványosság.


Budapest egy túlfújt rakás szar, itt lakom, tudom. Tömegközlekedés is gáz, már ha valaki gyorsan akar keresztülmenni a városon... persze aki varost nézne, annak jó, hiszen olyan lassú, és csak körbe lehet menni 🤣

2022. dec. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18: na nem mondod.. Én is itt lakom már 15 éve. Prága a fasorban sincs Budapesthez képest. Prágában a folyó is sokkal keskenyebb, ezért a hidak is kisebbek. Cuki, egyedi város, aminek meg van a hangulata. De nem lélegzetelállító. Ellentétben Budapesttel, ami este kivilágítva gyönyörű. Közvetlenül Prága után mindannnyian azt gondoltuk, hogy azért Budapest az igazi.
2022. dec. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
#19 Egészségetekre. Budapestre még várost nézni se megyek szívesen, ott élni pedig nem lennék hajlandó. Prágába simán kiköltöznék.
2022. dec. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!