Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapest miért van ennyire...

Budapest miért van ennyire túlértékelve?

Figyelt kérdés
Soproni vagyok, 17 éves és életemben először vagyok jelenleg Budapesten. Már 1 hete itt vagyok, mindent bejártunk már a családommal, és nem értem miért van ennyire túlértékelve. Szerintem semmi plusz a város sőt, sok olyan hely van, amely kifejezetten nem tetszik. Lehet szimplán nagyok voltak az igényeim, de a Sopron környéki nagyvárosok, mint Pozsony és Bécs ahová többször járunk sokkal jobban tetszenek, mint Budapest.

2022. dec. 14. 09:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
15%

Ezt én se értem, tavasszal voltam prágában. Amire budapestre verik magukat, abból sokkal több van ott:

-egy kerületnyi "váci utca"

-sokkal komolyabb várnegyed, ami sokkal nagyobb

-sokkal komolaabb tömegközlekedés

-sokkal több igazi történelmi emlék, nem 100-200 éves utánzatok, azok is többnyire újra építve, hanem eredeti sokszáz éves épületek.


Valószínűleg jó marketing, ahogy a luí vutyon, hilfinger, gucsi, stb szarokat is többszörös áron el lehet adni pedig ugyanaz a szar.

Emellett pedig egy rbnb-s ismerősöm mondta, Budapestre sokan azért jöttek mert viszonylag olcsó VOLT, és a qrv@km is viszonylag olcsók VOLTAK...

2022. dec. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
21%
Túlértékelve? Milyen szempontból? Nem hiszem, hogy bárki azt mondaná, hogy Bp. szebb, mint Bécs, például.
2022. dec. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Budapest sokak szerint Európa egyik legszebb városa. Duna, Buda, a vár, stb. Sok kultúrális látnivaló is van, én (szintén soprniként) szeretek oda járni. Bécset és Pozsonyt is szeretem. Szóval szerintem ilyen szempontból nincs túlértékelve.

Éltem is ott, akkor nyilván jobban megtapasztaltam a koszos, büdös, dugós oldalát is, viszont ezzel is mindenki tisztában van, ez is hasonló a többi nagyvárosban. Szóval szerintem ilyen szempontból sincs túlértékelve.

2022. dec. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
11%
Ide az olcsóság miatt jönnek főleg a nyugati turisták, nem azért, mert a legszebb hely a világon.
2022. dec. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%

Minden szubjekítv, van, aki Pozsonytól sincs elájulva:


Nem igazán szép, de pár napra kikapcsol – Pozsony pécsi szemmel

[link]

2022. dec. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
4%

Amióta karácsonyi lebutította azóta ilyen...

Ez mindent elmond

2022. dec. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%
A rosszlányokon is 3x annyi budapesti hirdető van, mint Sopronban!
2022. dec. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
16%

Magyarország sajnos vízfejű. Budapesten "minden van". A folyamat öngerjesztő. Budapesten van meló, ezért a sok fafej odaköltözik, ezért van ott meló... Én utálom Pestet. Túl nagy, túl büdös, túl zsúfolt, autóval közlekedni életveszély, parkolni lehetetlen. Szerencsére én bárhonnan dolgozhatok, nem kell Budapest közelébe se mennem.


#1 Prágával össze se lehet hasonlítani Budapestet. Prága nem olyan nagy, szép város, flottul működik a tömegközlekedés és olcsó is, ráadásul az emberek is sokkal normálisabbak ott.

De nemrég voltam Pozsonyban, az ugyan drágább, mint Budapest, de sokkal jobban szervezett és szintén szebb.

2022. dec. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

A magyar lakosság 20% egyetlen városban él. Ezért. Az ország második városában alig élnek tizedannyian mint az elsőben.

Ez baromira aránytalan eloszlás, és ráadásul öngerjesztő is, hisz ha akarsz egy vállalkozást, akkor Budapesten van a legnagoybb esélyed a nagyob lakosság, több lehetőség miatt. Ezáltal ez a környék tovább nő.

2022. dec. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

Ez teljesen szubjektív dolog. Jártam mindegyik híresebb európai fővárosban és egyedül Prága volt az, ami hozza a "laknék ott" szintet. Bp egy gyönyörű város és kiemelkedően jó a tömegközlekedés is, egy hét alatt bejárni mindent pedig nem tudsz, csak azt gondolod, hogy sikerült:D

Persze minden nagyobb látványosságot megtudsz nézni, de a nagyvárosi élet nem erről szól, sőt egy nagyvárosi ember messziről kerüli a turistás helyeket (nem csak itthon, ez bárhol a világon igaz, világvárosokra meg méginkább). Nagyvárosokban brutálisan sok apró hely van, amit csak a helyiek és pár turista ismer, na ezek azok, ahova mi szoktunk menni kikapcsolódni, meg ezek azok a helyek, amiket évekig tart felfedezgetni és megismerni.


De hogy mondjak egy világvárosi példát is, new yorkban 8-10 nap kb, mire minden nagyobb dolgot megnézel ami ilyen tipik turistáknak való. Onnantól kezdve szerintem 10 év is kevés, hogy minden apró helyet bejárj! Én gyerekkorom óta járok ki (apukám él kint) és egyszerűen nem tudtam a mai napig bejárni minden helyet + nyílnal újak is vagy a régiek újulnak meg.



Szóval amire célozni szeretnék, hogy a turista helyek nem számítanak egy városnál, azok mindenhol bejárhatóak gyorsan, nem lehet az alapján megítélni egy várost.

2022. dec. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!