Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsányék miért verik...

Gyurcsányék miért verik magukat ennyire a gyengülő forintra, mikor Gyurcsány kormányzása alatt még gyorsabban romlott a forint?

Figyelt kérdés

2004. október 4-ike. Ezen a napon kezdte meg Gyurcsány a kormányzását 247 Ft-os euro árfolyam mellett. Kormányzása utolsó napján, 2009 április 20-án az euro 299 Ft volt.

Orbán 2010 május 29-én kezdett kormányozni 275 Ft-os euroval. Ma 406 Ft az euro.

A fentiek alapján Gyurcsány 4 és fél év kormányzás alatt 21,0%-os árfolyamromlást okozott a forinton.

Orbán 12 és fél éve alatt 47,6%-os romlott a forint.

Ő ugyan nagyobb romlást idézett elő, de majdnem 3x annyi idő alatt.


Az El Qro kormányzása idején évente átlagosan 4,66%-volt a romlás, a Csüngőhasú alatt meg évente 3,81%.


Tehát az egyik szar, a másik meg hígfos. Nem is értem a Fideszmaffia miért nem dörgöli a képükbe ezt az aduászt, de a Csótányékat sem értem, hogy van bőr a képükön az eurót emlegetni mikor még ezt is sikerült jobban elkúrniuk. 🤣



2022. dec. 14. 20:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

"Orbán egy büdös tolvaj, de még akarattal sem tudott annyi pénz kilopni az emberek zsebéből, mint a Szemkilövető."


Ez nem igaz. Orbánék sokkal többet loptak el.

2022. dec. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező: Végigolvastam a hozzászólásokat, de most azt hiszem, hogy belefutottál abba a bizonyos erdőbe. :D
2022. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

#13

„Persze hogy van. Azért veszik még mindig a szavazókat krumplival... :D”

Kellenek a putris cigók is a kétharmadhoz, mi tagadás. :D


#14

„Közgazdasági alapvetés, hogy válság idején az emberek a stabilabbnak vélt valutába hordják a pénzüket. Úgy hívják, hogy menedékvaluta.”

Jó, de mi az okat, hogy stabilabbnak vélték az eurot, mint a forintot? És erre mondhatod, hogy mert a forint csak a lepkefingyni Magyarországon van, az euro meg jóval nagyobb gazdaságú országokban, de akkor mi az oka, hogy a környező uniós orszégokban nem romlott ilyen mértékben a valuta, sőt bizonyos esetekben javult is? A nagy válság idején, ami szerintetek a mumus. Valutaárfolyamok a Gyurcsány kormányzás idején:

- Lengyel zloty: 4,32 -> 4,34 (0,5% romlás)

- Cseh korona: 31,52 -> 25 (26% javulás)

- Horvát korona: 10,64 -> 10,56 (0,7% javulás)

- Román lei: 4,07 -> 4,19 (2,9% romlás)

A magyar forint meg: 21% romlás.


„Meg miért kellene a romlást elosztani a miniszterelnöki székben töltött idővel? Ezt nem értem?”

Mert az idő szerintem egy elhanyagolhatatlan dimenzió. Fejlődést/romlás másképp nem érdemes nézni.

Melyik az eredményesebb gazdasági fejlődés szerinted? Ha egy ország GDP-je 5 év alatt 20%-kot nő, vagy 20 év alatt 21%-kot? Egyáltalán nem mindegy hogy mi mennyi idő alatt következik be.

Orbán is jól kormányoz, nem? Hisz a kormányzásával elérjük majd az osztrákok szintjét. Majd egyszer, 1000 év múlva… Nem mondhatod, hogy rosszabb, mint egy olyan kormányzással, ami 10 év alatt érné el, hisz nem számít az idő!

#15

„Orbán sokkal nagyobb romlást idézett elő, úgy hogy az IMF és az EU is Magyarország megmentésén fáradozott, míg Gyurcsány idején egy válságot kellett teljesen egyedül kezelnünk.”

Jól érzed magad? :D Kik vették fel az IMF hitelt, ami többre rúg, mint az Orbánék által felvett orosz, meg kínai hitelek együttvéve?


#16

„Mert máshogy nem tudja kimagyarázni a forint zuhanását és a kormány teljesítményét... :D”

Szerintem teljesen magától értetődő, hogy időarányosan nézzük, minden fejlődés, vagy romlás időben történik.


#17

„Mint utólag kiderült, hogy a fejlődést fedezet nélküli hitelekkel érték el. Ezért pukkant ki a lufi 2008-ban és lett válság. Akkor csak az nem kapott hitelt, aki nem lélegzett. :D”

A fejlődés a kipukkadt lufival együtt nagyobb a 2000-es években, mint az a 2010-esben. Ha csak hiteleknek köszönhető fejlődésről lett volna szó a 2000-es években, akkor a lufi kipukkadása után kb visszajutott volna mindenki az évtized kezdetén lévő gazdasági szintre.


#18

„Amúgy jó, hogy kiírtad ezt a kérdést, mert most hogy kielemeztük a gazdasági környezetet, még inkább siralmasabb, hogy Rubel Viktor ennek ellenére is nagyobb kárt okozott a forintárfolyamon.”

Rubel Vitya csak egy dolog miatt okozott nagyobb kárt: Gyurcsány túl kevés ideig kormányzott. :D


#22

„Kérdező: Végigolvastam a hozzászólásokat, de most azt hiszem, hogy belefutottál abba a bizonyos erdőbe. :D”

Miféle bizonyos erdő? :)

2022. dec. 14. 23:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!