Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme 1 milliót kapó...

Mi értelme 1 milliót kapó nyugdíjasnak 100 ezret adni?neki az semmi,de egy 50 ret kapó nyugdíjasnak egy havi pénz?

Figyelt kérdés
2022. dec. 17. 21:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%

#10 Egy ideig kapta ezt a minimál nyugdíjat, de ugye ehhez is mindig felülvizsgálatra kell menni.Oda is el kell kísérni, mert fizikailag és szellemileg sem alkalmas arra, hogy egyedül menjen.Minden évben szigorítanak a jogosultságon, egyszer még azért is fellebbezni kellett, hogy ezt a minimumot megkapja.


Egyszer volt neki egy agyvérzése, akkor hosszú ideig kórházban volt, azóta szegény hát hogy is mondjam...oly módon sérült az agya, hogy szellemileg nem alkalmas semmilyen munkára.


Emellett el vannak deformálódva a lábai, mert valami csípő problémája is van, járni is alig bír, gyakorlatilag 2x a lába és úgy kacsázik pár lépést.Emellett inkontinens, állandóan bepisil szerencsétlen.Annak ellenére, hogy ilyen állapotban van, mint említettem egyszer legutóbb már azért kellett fellebbezni, hogy ezt a minimumot megkaphassa.

Pl. olyan volt a vizsgálat, hogy segítséggel fel tudott állni a székből ahova leültették, így rámondta az orvos, hogy nincs olyan súlyos rokkant, hogy bármit is kapjon.



Érdekes, aki meg korrupt módon kapja a jó rokkantnyugdíjat, azoknak nem mondanak ilyet.

2022. dec. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
43%

#10 Ja, és úgy egyébként te vagy az, aki a kormányt védi úgy, hogy én nem tettem a kormányra semmilyen megjegyzést.

Egyébként ahogy a mondás tartja, fejétől büdös a hal.Az orvosok sem véletlen úgy ítélnek, ahogy.

2022. dec. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

De már meg ne haragudj, ha ekkora egészségügyi gondjai vannak az ismerősödnek és ezzel együtt veszik el a rokkantságiját, arról az orvos tehet. Miért nem fordultok ezzel valamilyen civil szervezethez, médiához..stb., aki érdemben tud segiteni ?


Az én ismerőseim egészségesek és valamiért úgy is megkapják az 50ezret, gondolom, empatikus volt velük a felülvizsgáló bizottság. (A férjük eltartja őket.)

Azért ezt nehéz elképzelni, hogy súlyos eü panaszokkal elveszik vaalkitől,mikor sokan úgy is kapják, hogy csak sajnálatból adták meg nekik a felülvizsgáló bizottságban.

2022. dec. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Mert Viktor Viktorovics Vikátorovics Vikotrta de Traktorta dandártábornok-al-ellentenger-tábornok-(k)admirális-vezérezredes-tízezredes urunk jóindulatúan így döntött.
2022. dec. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem nem ennyire alacsony a nyugdíjam, száz ezer fölött van, de nem sokkal. Én is jobban jártam volna, ha 40 éves koromban leszázalékoltattam volna magam, mint ahogy szinte mindenki ezt tette az én korosztályomból. Bármilyen hihetetlen is, de akkor most lényegesen magasabb lenne most a nyugdíjam, mert már akkor is megvolt a 20 évem, és a korábbi nagyon jó keresetemet vették volna figyelembe a nyugdíj alapjának a kiszámításához. De én mindenáron dolgozni akartam, még ha jóval kevesebb pénzért is, így aztán jól lerontottam az átlagomat.
2022. dec. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
#13 Nem elveszik, a minimumot kapja, azt kapta mindig, értsd már meg!Azt is leírtam, hogy utóbb már fellebbezésre adták meg a minimumot.Mit nem értesz?
2022. dec. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#13 Mondjuk pont ez a baj, hogy az egészséges ismerőseid kapnak rokkantnyugdíjat, mert megkenik az orvost, a másik meg aki tényleg rokkant ezért nem kap, vagy a minimumot kapja.Pont ez a probléma, de nem fogod fel ezek szerint.
2022. dec. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk valami alapján ezt kiszámítják ám tyutyuka!


A nagynéném nagyon jól menő vállalkozó volt a 90es években, szó szerint dőlt a lé azt se tudta hova tegye! Aztán elvált, a pénzét mind ilyen humbuk sz.rokba rakosgatta... jelenleg a 8 szobás csúcsvilla helyett egy garzonban lakik. A "nyugdíja" meg 80 ezer forint. Azért mert bszott fizetni akkor amikor bőven megtehette volna! És RENGETEG olyan ember van jelenleg is akik nem fizetnek be, aztán majd megy a csodálkozás.....


Az aki meg felépiti az életét és nem arra játszik hogy MAJD LESZ VALAHOGY, meg az ÁLLAM segít meg MAJD Ő AZT TUDJA... azok kapnak normális nyugdíjat, még ha nem is milliósat.

2022. dec. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 everlight ***** válasza:

Hogy a gazdag nyugger ugyan úgy a Fideszre szavazzon.


10.Nem elvenni kell,de emelni etikátlan a millió és feletti nyugdíjakat.

2022. dec. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!