Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Optimista vagy az ország...

Optimista vagy az ország hosszú távú jövőjével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A pesszimista érveket ismerjük, de ha van itt esetleg optimista is, akkor indokold, miért, miben látod az ország hosszabb távú felemelkedésének jeleit.
2022. dec. 18. 07:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

Például ezért:


[link]


Továbbá dinamikusan nő itthon a kutatás-fejlesztésben és a szoftveriparban dolgozók száma.

2022. dec. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Optimista? Uram, a kommunista rendszerben nem voltak ennyire elbutítva, megvezetve, álomképekben ringatva az emberek mint most. A Fidesz mestere a propagandának, ha Orbán azt mondja: Holnaptól a tej fekete, erre a hívei: Sosem volt fehér. És a szar meg a mégnagyobb szar, szenzációs kánaánként van lekommunikálva. Szerinted akinek van egy cseppnyi agya és belát a függöny mögé, az miért lenne optimista?
2022. dec. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2: én sem vagyok az, ezért érdekel, hogy aki optimista, az mire alapozza az optimizmusát
2022. dec. 18. 09:12
 4/12 Sulek Péter ***** válasza:
11%
Optimista,azért mert a jót látom,de tisztában vagyok,hogy lehet rosszabb is Magyarország sorsa,de én akkor is optimista maradok,és fejlődni fogok,és körbe veszem magamat olyan emberekkel,akik optimisták,és akkor mi majd haladunk :)
2022. dec. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Orbán és médiumai olyan szintű agymosást végeztek, hogy már durva.


Olyan szinten, oroszimádóvá nevelte az embereket a Fidesz ,hogy már durva. Meg lehet nézni, Facebookon, egy magyar hegedűművésznő videója alatt a hozzászólókat, kb 90% a nő halála kívánja, a másik megérdemlik az ukránok a háborút, orosz népírtást rendeztek(ez orosz álhír). A hegedűművész harci tapasztalat nélkül nőként védte a hazáját fegyverrel, az életét kockáztatja idehaza meg árulónak tartják. Egy igazi hős.


Az Apáti Bence fideszes megmondó, elemez egy interjút amit egy magyar-ukrán katonával készült, és azt mondja a katonára, aki a fronton harcol életveszélyben, hogy egy háborús uszító. Azért ,mert leírta, hogy hullanak az emberek mint a legyek.

2022. dec. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Ez már csak egy csontváz és nem ország. A valós ország az amit a háttérben Orbán kiépített.Az egy dolog, hogy néha 1-1 rétegnek dob kis csontot, még az ország az övé. Az elmúlt 10 év többet ártott, mint az előző rendszer. Mondjuk engem nem érdekel már, van még pár évem, gyerekek meg határon túl építik életüket.
2022. dec. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem!
2022. dec. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kretens ***** válasza:
Soha nem volt valódi jobb és bal oldal.Ha a kilencvenes években lett volna egy 50-50%-ban egy Csurka István vezette Miép és egy Thürmer Gyula vezette munkáspárt a parlamentben akkor igen.Akkor lehetett volna ténylegesen az emberekért valódi vita valódi munka sértegetések és gyűlölködés nélkül.A rendszerváltás óta csak egy illúzió hogy önálló gondolataink vannak.De a valódi szellemi megújulás az lett volna ha kilencvenben az első szabadnak mondott választás előtt kizárni minden olyan személyt a leendő politikai szerveződésekből akik bármilyen szerepet posztot tevékenységet is folytatott az állampártban (Mszmp).Mert gyakorlatilag az történt hogy ugyan azok az arcok tértek vissza demokratikus köntösbe bújva és közülük jópáran ma is itt vigyorognak a képünkbe a parlamentben.A privatizációnak nevezett nyilt kifosztás is ezért valósulhatott meg.Ugye milyen érdekes és erre a legjobb példa az előző rendszerben minden emberbe beprogramozott szlogenek hogy enyém a gyár én épitettem meg enyém a föld én művelem.És kilencven után mi is történt?Miért is nem a gyárakban dolgozók és a tsz-ben dolgozó mezőgazdasági munkások döntöttek arról hogy mi legyen hogyan tovább?Ez akkor nagy hiba volt a társadalomtól hogy ezt a ziccert nem használta ki.Persze ebben nagyban felelős a negyven év agymosás hogy megszokták hogy mindig felülről mondják meg hogy mit kell csinálni.Hát jól megcsinálták akkoriban ezt.A dolgozók nagy része munkanélküli lett a hasznot meg a volt állampárt arcai fölözték le.És ezt megtehették mert megengettük nekik.Ma sincs másképp.Mindig ugyan abba a csapdába sétálunk bele.Talán megérem még hogy egyszer lesz egy valódi rendszerváltás.
2022. dec. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mire lennék optimista? Semmi ok nincs rá.
2022. dec. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 0utsider ***** válasza:
50%

Az attól függ, hogy mennyire messzire tekintünk a jövőbe.


A 3. világháború során valószínűleg nem ránk fogják pazarolni az atombombákat, így ez lesz a kontinensen az egyetlen hely ahol marad még élő ember.


Tehát optimista vagyok az ország jövőjével kapcsolatban. Mivel ennek az országnak talán még lesz jövője. :)

2022. dec. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!