Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy átlag dolgozó...

Igaz, hogy átlag dolgozó emberek is mennek az ingyen ételosztása? Olyan nagy a szankciós infláció miatt kialakult szegénység?

Figyelt kérdés

Sok helyről olvasom, hogy egyre többen járnak ételosztásra. Már átlag dolgozó emberek mint te vagy én is lopkodnak a boltokból, mert nem telik. Járnak az ingyen ételosztásra is. Most itt egy cikk amit lementettem. Vajon igaz lehet?


Én csak pár hete járok ételosztásra, mert a kosztpénzből lootboxokat vettem a gamer piacon. Ezt betudom az ország eladósodásának és a szegénységnek ami a háború miatt történt. Viszont a szomszéd orvost nem láttam. Nem ismertem fel mást. Valóban ilyen rossz a helyzet? [link]



2022. dec. 20. 11:05
A kérdező szavazást indított:
igen
hát talán
nem
24 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
79%

Itt az oldalon is volt több kérdés is arról, hogy menjen-e vagy sem.

Nem azért, mert nem engedheti meg magának az emelkedet télelmiszerárakat, hanem azért, mert nem AKARJA megengedni magának és így akar spórolni.

Ahogy te is inkább videójátékos hacukákra költöd a pénzedet, nem kenyérre.


Nem a magyarok anyagi helyzete vna ilyen állapotban, hanem a magyarok felelősségtudata. Bzmeg, a hajléktalanoktól elvenni, ahhoz már pofa kell...

2022. dec. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
81%

"Már átlag dolgozó emberek mint te vagy én is lopkodnak a boltokból, mert nem telik."


Én nem ismerek személyesen olyan embert, akiről tudnám, hogy boltból lopkodna. Többektől kérdezem, hogy ez tényleg általános?

2022. dec. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem járok hogy jusson annak aki olyan helyzetben van hogy tényleg rászorul. Remelem amit írtál az csak trollkodás.
2022. dec. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%
Biztosan van olyan élethelyzet amikor egy dolgozó embernek is több a kiadása mint a bevétele. Ha mondjuk az öreg gázkazán többet fogyaszt mint a havi nettó. Aztán van olyan is amikor meg kellett venni a 200 colos fullhd 18K tévét a focivbre mert hát a haver is megvette.
2022. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
97%
#2 nyugdíjasokat látok egyre többször a pénztárnál hagyni cuccokat, illetve ahol vásárolok, másodjára történt, hogy átcímkéztek 300 ft-os rétest pl 120 ftos akciós kakaóscsigának a vevők (nyugdíjasok) , a pénztáros észrevette és mindenki előtt ordítoztak velük.
2022. dec. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Még vállalkozók is mennek. És ismertem olyat is a sok hektár föld tulajdonosa volt, de ment.
2022. dec. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
32%
5, mondjuk annak, hogy árút hagynak a pénztárnál az is az oka, hogy még mindig készpénzzel vásárolnak. Indulás előtt berakják az 5ezrest, mondván mindig ennyit sozktak vinni és mindig elég volt, és aztán csodálkoznak, hogy nem jönnek ki belőle, pedig ugyanazt veszik. Lényegében csak ignorálják, hogy az árak megváltoztak és nem változtatnak a saját szokásaikon. Kártyás fizetőt még nem láttam pénztárnál hagyni terméket.
2022. dec. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
10%

Mi megyünk, amikor egy ételt nagy mennyiségben főznek, sokkal finomabb, mint ha kislábosban csinálják. A gulyás, a halászlé, a pörkölt stb, mind finomabbak!

Legfeljebb nem marad egy két csövesnek, na bumm, ők már úgyis megszokták, hogy éhesek, meg a gyomruk is össze van szűkülve.

Elmegyünk, az egész családdal, aztán kajálunk egy jót. Meg is nézem, hol, mi lesz a menü!

2022. dec. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
#8 mi még a zsebünkbe is öntünk egy kis töltött kápit, ahogy a jó magyaroknál szokád.
2022. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
*szokás
2022. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!