Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért követtek el ilyen...

Miért követtek el ilyen rasszista bűncselekményt emberek?

Figyelt kérdés

"Rasszista, cigányellenes plakát jelent meg a Pető Intézet melletti Villányi úti villamosmegállóban, a fotó a Trash of Pest Facebook-csoportban bukkant fel - írta meg az Index. A mangafigurát ábrázoló plakáton az alábbi szöveg olvasható:


"Hé, oni-csán! (japánul "idősebb testvér" - a szerk.) Tudtad-e, hogy a cigányok a lakosság mindössze 9%-a, mégis ők követik el a bűncselekmények kétharmadát? De hát az hatalmas felülreprezentáció! Bizony, az hatalmas oni-csán!"


Tóth Márton MSZP-s önkormányzati képviselő Facebook-posztjában szintén beszámolt az esetről, azt írva, letakarták a rasszista plakátot. "Újbudán nincs helye semmilyen rasszista provokációnak sem! Ezért a Pető Intézetnél kihelyezett gyűlöletkeltő plakátot az MSZP aktivistáival lefedtük és a hatóságot értesítettük. STOP rasszizmus!" - olvasható a bejegyzésében."


[link]


2022. dec. 23. 01:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én annak örülnék ha ezek a bohóc politikusok stop rasszizmus helyett inkább a stop bűnözésen munkálkodnának


Én megnézném, ahogy tóth marci kimegy a szomszéd sztojka családhoz és finoman megkéri őket, hogy hagyják abba a bulikát meg őrjöngést. Három szúrás után ő maga rakná ki a plakátot másnap...

2022. dec. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Mennyi rasszista ember van...
2022. dec. 23. 16:31
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

#"4: Igen, a rasszizmust nem lehet elnézni. Az sokkal nagyobb bűn, mint néhány hétköznapi bűncselekmény."


Ha téged késelne meg az utcán egy Lakatos Márió, akkor hidd el, nagyon nagyon zavarna a dolog. Amúgy nem rasszista kijelentés azt mondani, hogy van cigánybűnözés. Ez miért lenne rasszista? Bár a statisztikákat nem tudom, hogy tényleg mennyi a cigányok között a bűnözői arány, de hogy a cigányságban arányaiban a nagyrésze nem él értelmes módon, és hogy sok a bűnöző, az tény kérdése!

2022. dec. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
#13: Kit bántanak a cigányok? Engem soha nem bántottak. Ha kedves vagy velük, nincs semmi baj.
2022. dec. 23. 19:11
 15/28 anonim ***** válasza:
Kivéve amikor elfogy a segély, és te egyedül vagy, ők meg 10-en. Na akkor volt egy pénztárcád, és egy telefonod.
2022. dec. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

"#13: Kit bántanak a cigányok? Engem soha nem bántottak. Ha kedves vagy velük, nincs semmi baj."


Hát tudod eléggé sok cigány beleköt a magyarokba akkor is, ha nem bántják őket érte. A gyökérségük az oka a kötekedésüknek, ha hozzájuk se szól az em,ber, akkor is balhézhatnak. Persze nem mindegyikük gyökér, de nagyon sokan azok, ráadásul a cigányok nagyrésze nem él értelmes életet sem.


De továbbra se magyaráztad meg kérdező, hogy mi is a rasszizmus ebben a mondatban? Az a probléma, hogy a magyar embert még azért is rasszistának nevezhetik, ha elismeri a cigánybűnözés létét.

2022. dec. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
#16: Az a rasszista, hogy azt mondod, hogy a cigányok nagy arányban bűnöznek.
2022. dec. 23. 19:40
 18/28 DK-s ***** válasza:

#17-nek (kérdezőnek):


Én a legkevésbé sem vagyok rasszista. Intézetben nőttem fel cigányok között, utána kemény éveket húztam le a sitten többször is, szintén cigányok között, és az alvilági ismeretségi köröm többsége is cigány volt. Én is beszélek bizonyos mértékig cigányul.



Ha azt mondja valaki hogy a cigányok nagy arányban bűnöznek, az nem rasszista, mindössze egy tényt állapított meg.

2022. dec. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"#16: Az a rasszista, hogy azt mondod, hogy a cigányok nagy arányban bűnöznek."


De ez miért rasszista ha egyszer ez az igazság, kérdező? Ebben a mondatban mi a rasszizmus? Ebben semmi rasszizmus nincsen, ez így van és kész. Akkor az miért nem baj, ha azt mondjuk, a legtöbb politikus hazudik? xDDDD

2022. dec. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
A kérdező vagy egy troll, vagy pedig teljesen hülye.
2022. dec. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!