Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A határon túli magyarok...

A határon túli magyarok szavazatait hogyan számolták? Pl. egész Erdélyt felosztotta Magyarország választókerületekre? Vagy hogyan? A másik, hogy mennyi volt az ő számuk külön? Tehát hány szavazazásra jogosult él Erdélyben, ill. a Felvidéken?

Figyelt kérdés

#szavazás #Erdély #Felvidék #határon túli szavazatok
2022. dec. 24. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
De jó lenne ha én is megválaszthatnám az erdélyieknek ki legyen a vezetője! Arra voksolnék aki több pénzt adja nekem!
2022. dec. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Csak listára szavaznak, nincsenek vâlasztókerületek.
2022. dec. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem kellett felosztani választókerületekre, mert ők levélszavazatokban csak az országos pártlistákra szavazhattak.


A Nemzeti Választási Iroda országonként közölte az adatokat; így tájegységekre, nem.

Itt megnézheted, hogy országonként hányan voltak jogosultak levélszavazásra (regisztrálniuk kellett), és hány szavazat érkezett: [link]

Jött olyan országból is szavazat, ahol tiltják a kettős állampolgárságot, adataik, ország megnevezése nélkül, gyűjtve szerepelnek.

2022. dec. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%

#1


Szerezz román állapolgárságot, s gyere nyugodtan.


Amúgy milyen pénzről beszélsz? Arról a pártízezer forintról, amit a magyarul tanuló iskolások kapnak évente?

2022. dec. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Mit keres ott a kérdésed végén a Felvidék???

Ha már ilyen alap dolgokkal sem vagyunk tisztában hogy a szlovákiai magyarok nem szavaztak soha magyar választáson ugyanis ott nem engedélyezett a kettős állampolgárság akkor minek politizálsz?

2022. dec. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Majd ha az erdelyieknek en is megszavazhatok valami Orban fele tolvajt akkor majd igazat adok neked, de amig te szavazod meg nekem hogy ki legyen az en miniszterem addig szerintem nem vagyunk egyenranguak.
2022. dec. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Es nem akarok romanok kozott elni, azt sem ertem hogy ti ott hogyan viselitek ezt el
2022. dec. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

6


Ha egy levélszavazat se lenne (szóval nem csak erdélyi, hanem a világ minden tájáról egy se), akkor is a Fidesz nyerne. Ti szavazzátok meg magatoknak, nem mi.

2022. dec. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%
es 2014-ben es 2018-ban megis ti dontottetek a 2/3-rol...
2022. dec. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

☛ 9/ válasza: es 2014-ben es 2018-ban megis ti dontottetek a 2/3-rol... (2022. dec. 24. 18:09)


Mióta levélszavazás van, csak 2014-ben nem lett volna meg a Fidesz, KDNP pártszövetség 2/3-a levélszavazatok nélkül. 2018-ban nem változtatott mandátumeloszlást a levélszavazás; számolj utána a d’Hondt mátrix módszerrel.

Egyébként, Navracsics Tibor lemondása, és helyére Kész Zoltán megválasztása miatt 2015. március 16-tól 2018. május 7-ig, több mint 3 éven át nem volt 2/3-uk a Fidesz+KDNP képviselőknek. Tulajdonképpen, a Veszprém megyei 1. OEVK szavazói elvették a négyéves ciklus nagy részére a levélszavazatokkal szerzett 2/3-ot. Éreztél fennakadást?

2022. dec. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!