Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért számít lepaktálásnak a...

Miért számít lepaktálásnak a "gonosszal" ha az MSZP/DK/Jobbik kiegyeznek a választókerületeken? Ez miért "összefogás"?

Figyelt kérdés

1) A Jobbik szerint az MSZP és a Fidesz egy kutya. Akkor nekik teljesen mindegy hogy az esélytelen körzetekben a visszalépésükkel az MSZP-t támogatják-e (amiért cserébe ők is kapnak körzeteket az MSZP-től ahol visszalép, és ezzel több mandátumot) vagy a Fidesz javára elindulnak, ezzel gyengítve az esélyesebb jelöltet a szavazók megosztásával.

2) A győztes kompenzációja miatt (ez egy világszerte egyedi antidemokratikus magyar törvény) aki egy pl. 6%-al leszerepelő Jobbikra vagy MSZP-re szavaz, az olyan mintha a Fideszt támogatta volna a voksával, 2014-ben ezzel a törvénnyel a Fidesz 6 mandátumot szerzett. Szóval szembeindulni esélytelenül egy ellenzéki jelölttel az a Fidesz szavazatainak a növelése.

3) Se a Jobbiknak, se a DK-nak se az MSZP-nek nincs kapacitása arra hogy minden körzetben maximálisan jelen legyen, nekik is könnyebb lenne ha mondjuk csak 25-25 körzetre kellene koncentrálni, ahol a legesélyesebbek.


Összességében a legnagyobb problémának azt látom, hogy a Jobbik ezt nem meri meglépni, mert az embereknek a jelenlegi Fideszes médiafölény miatt nem tudnák lekommunikálni hogy ez nem összefogás. Hogy ezzel nem lesz Gyurcsány, Vona és Karácsony szövetséges. Hanem ez egy kiegyezés, amivel maximalizálni tudják a hatékonyságát a kampánynak.



2018. márc. 4. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, én csak arra lennék kíváncsi, hogyha ez megtörténne és megnyernék a választást, akkor mégis milyen kormány alakulna? Vona Gábor lenne a külügyminiszter, Karácsony a miniszterelnök, Gyurcsány a belügyminiszter? Vagy mi? :D
2018. márc. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

# 2/2 Időpont ma 09:05


De Vona elmondta hogy ő nem fog semmilyen helyzetben összefogni se DK-val se MSZP-vel, én nem értem hogy miért írja felül ezt az m1-es bulvár.


Ha az ellenzéknek többsége lesz, akkor nem fog az ellenzék kormányt alakítani, hanem új választásokat írnak ki. Itt senki nem beszélt közös kormányalakításról.


Az a baj hogy egyesek a Fidesz kommunikációja alapján ítélik meg az ellenzéket, ami hazudozik.

2018. márc. 4. 09:07
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

#3 Én nem nézek fideszmédiát, a hírtvt-t meg az atv-t szoktam csak nézni.


Na de most te komolyan elhiszed, hogyha megnyernek így közösen egy választást és megvan a lehetőségük, hogy kormányt alakítsanak ,akkor majd nagyvonalúan kiírnak egy új választást, amit a fidesz akár meg is nyerhet?? :D:D

Elég naív gondolat.

2018. márc. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

Ha együtt megnyeri az ellenzék, akkor:

Ad1, leváltják Polt Péter főügyészt egy függetlenre.

Ad2, új (úgymond igazságosabb) választási törvény.

Ad3, időközi választások kiírása.


Ezt kéne tenniük.


És igen, a Jobbik fél a Fidesz propaganda gépezetől, a Fidesz már kiírta a Facebook oldalára:

[link]

2018. márc. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%

Mert f#sik a Fidesz, hogy megverik, így picsognak, nehogy megtörténjen az, ami Hódmezővásárhelyen.


Nem kell bele többet látni, ezért sipákolnak.

2018. márc. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MolotovPunk ***** válasza:
48%

Winston Churchill is lepaktált anno a Szovjetekkel,hogy a nácikat eltakarítsa.Részben igaza is volt.Néha hozni kell olyan döntéseket,ami a népnek kedvez és nem a pártoknak.

Itt két választási lehetőség van.Vagy leváltja a teljes ellenzék a Fideszt és készít egy demokratikus új alkotmányt,vagy marad a fidesz de akkor valószínűleg tömegesen fogják elhagyni az országot.Rohamos elvándorlás indul be 1-2 éven belül.

Aki pedig 2022-re készül és azt gondolja,hogy a fidesz leváltható lesz majd akkor,az számíthat arra,ha maradnak ezek,akkor nem biztos,hogy lesz már választás.

2022-re ez az ország már Oroszország lesz és nem egy demokratikus ország.

Persze ez attól is függ,hogy a fidesz szerez e nagy többséget a parlamentben most.Ha kisebbségben fog kormányozni némi győzelemmel,akkor az ellenzék törhet még borsot az orruk alá.Sok törvényt leszavazhatnak.

2018. márc. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!