Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért volna hasznos Magyarorsz...

Miért volna hasznos Magyarország számára egy erős orosz nagyhatalom?

Figyelt kérdés

Szovjetunió széthullása óta Oroszország csak árnyéka önmagának. Akkoriban sem volt egy kellemes hely, de mégiscsak nagyhatalom volt. Mint azt mindenki tudja, a háború azért tört ki, mert Putyin újra nagyhatalommá szeretné tenni Oroszországot, ami viszont a nyugati hatalmaknak nyilvánvalóan szúrja a szemét. Hogy miért káros egy diktatrikus nagyhatalom létrejötte az valószínű mindenkinek nyilvánvaló, engem viszont az érdekelne, hogy milyen hasznunk lehetne abból, ha ez mégis megtörténne?


Főleg az oroszpártiakat kérdezem, mire számítanak, mit profitálunk abból, ha Putyin nagyhatalommá teszi Oroszországot, és kvázi közvetlen szomszédaink lesznek?


2022. dec. 28. 11:09
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
17%

Egész Európa számára hasznos lett VOLNA korábban, ha egy erős és stabil Oroszország van amivel jó a gazdasági kapcsolata Európának.

Az olcsó és bőséges nyersanyag ellátás lett volna a biztosítéka annak, hogy az európai ipar továbbra is vezető szerepet játszhasson a világban. Pont emiatt történt ez az egész, hogy ezt a kialakulóban levő jó gazdasági kapcsolatot szétrombolják és az olcsó, közeli nyersanyagok helyett kénytelenek legyenek megvásárolni az európai országok a sokkal drágább, messzebbről ideszállított energiahordozókat, nyersanyagokat és piacot veszítsenek ezzel egyszerre.

Mert nem csak eladtak nekünk az oroszok kedvező áron energiahordozókat, nyersanyagokat - de meg is vették jó pénzért az európai termékeket.

Ezentúl sokkal nehezebben és drágábban tudnak majd az európaiak termelni és nem csak az oroszok nem fogják megvenni, de máshol sem lesznek képesek eladni, mivel az ár nem lesz versenyképes azokkal akik hasonlókat gyártanak a világban.

Ennyi idő után sem érted meg kérdező, hogy itt nem oroszpártiak vannak szemben az ukrán pártiakkal, hanem olyanok akik értik hogy nekünk mi a jó és olyanokkal állnak szemben akik még most sem fogják fel csak visszamondják az ukránpárti propagandát.

2022. dec. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
16%
Azért mert megvédene minket amerikától.és minél erősebb Oroszország annál jobb a magyarságnak,a magyar népnek.
2022. dec. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
32%
Mert ha egypólusú a világ, akkor az az egy pólus (jelen esetben az USA) azt csinál, amit akar, főleg a gyarmatain, pl. Magyarországon.
2022. dec. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:
1: Miből sikerült leszűrnöd, hogy szerintem oroszpártiak vannak szemben ukránpártiakkal? Pont azt írtam, hogy az Orosz nagyhatalom-pártiak háborúznak az Orosz nagyhatalom-ellenesekkel. És mivel számomra nyilvánvaló, hogy egy diktatórikus nagyhatalom a szomszédunkban milyen problémákat rejt, az érem másik oldalát is szerettem volna megismerni, tehát, hogy milyen előnyei vannak.
2022. dec. 28. 11:24
 5/65 anonim ***** válasza:
100%
#4 Mivel te magad írtad le, hogy "Főleg az oroszpártiakat kérdezem, mire számítanak" így nyilvánvalóan azt hiszed vannak oroszpártiak akik majd válaszolnak neked.
2022. dec. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:

2: Hogyan védene meg minket Amerikától?

3: Egynél mindenképpen több pólus van most is, nem Amerika az egyetlen nagyhatalom. Miért lenne jobb még egy újabb pólus?


Mielőtt valaki az 1-eshez hasonlóan megsértődne a kérdéseimen... ezek valódi kérdések, nem állásfoglalások. Szeretném megérteni, hogy mire gondoltok.

2022. dec. 28. 11:27
 7/65 A kérdező kommentje:
5-ös: Orosz nagyhatalom pártiak. Akik szerint jó volna egy Orosz nagyhatalom. Akik szerint nem volna jó, azok érveit már ismerem, nem szerettem volna, hogy abba az irányba terelődjön a téma.
2022. dec. 28. 11:28
 8/65 anonim ***** válasza:
27%

#6 Látom nem sikerült rendesen elolvasnod az 1-es választ.

Semmiféle sértődés nem volt benne. Leírtam részletesen a választ a kérdésedre.

2022. dec. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 A kérdező kommentje:
8-as: A válasz első része érthető volt, sokat segített a saját értékrendem alakításában, köszönöm. Az utolsó "Ennyi idő után sem érted meg kérdező..." bekezdésre reagáltam csak.
2022. dec. 28. 11:36
 10/65 anonim ***** válasza:
22%
Mert felszabadítanának az Eu alól.
2022. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!